3x Doug Selby

3x Doug Selby https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64254/x-doug-selby-64254.jpg 4 57 13

Doug Selby série

Tři detektivní příběhy: Okresní prokurátor rýsuje kruh, Okresní prokurátor láme pečeť a Okresní prokurátor využívá šance.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

The D. A. Draws a Circle , The D.A. Breaks a Seal a The D.A. Takes a Chance , 1939

13.03.2023 3 z 5

Okresní prokurátor využívá šance: Hmm, napotřetí prokurátor Selby poprvé o fous přebil matadora Masona. Literárního rivala A. B. Carra jen málem, ten zase načas vykličkoval z advokátských čachrů. Známé postavy, živý děj, zkrátka Okresní prokurátor využívá šance navnadit k dalším překladům svých případů. 5/23

02.01.2023 3 z 5

Selby láme pečeť: Vida, Selby je také na dovolené jako předtím Dalgliesh, a také vtažen do kauzy hladových krků bažících po dědictví a servírujících jedy. Prostředí jiné, motiv stejný. 46/22

Romcajs
07.12.2022 3 z 5

Knížka se bezvadně čte. Výběr byl perfektním průřezem celé řady. Ze všech tří příběhů se mi líbil nejvíce třetí a to ,, Okresní prokurátor využívá šance". První dva mají až neuvěřitelně přehnané rozuzlení.

willy9203
20.08.2022 5 z 5

Dobře namíchaná sbírka, kde protivník Douga Selbyho nejprve vstupuje na scénu, pak na ní působí a následně – kdo ví... Jde o typické gardnerovské detektivky se souboji v soudním prostředí. Dobře vymyšlené a vygradované. Jeho hlavní hrdinové jsou dost neomylní, ale ne tak moc, abych je nemohl mít rád.

08.10.2021 3 z 5

Selby rýsuje kruh: Žádné niterné myšlenkové pochody, jen vnějškové popisy a placaté, natahované dialogy. Přehledné lidské osazenstvo. K tomu krkolomná zápletka. Touhle metodou se dá sypat kvantum lehkých kriminálek. 10/21

18.05.2020 5 z 5

Doug Selby využïvá šanci, audioverze opět skvělá.
Stálý protivník v zájmech zazobaných, privilegovaných a zákona ingnorujích individuím je ve stálém střetu s okresním prokurátorem.
Byla to sebevražda či ne? Pochybnosti mají své nastíněné důkazy, které jsou v zájmu zničení vstupenkou do otrávené cukrárny, jen znalost závislosti sladkých lákadel dovede zamotat vyšetřování.
Citace:" Já k vám přicházím s olivovou ratolestí, a vy mi ji vytrhnete a mlátíte mi s ní do hlavy."
Ani super nabídka na výnosný džob, nepřesvědčí Douga přejít na stranu obhajoby nekalých živlů.
Starý, ale dobrý.

15.05.2020 5 z 5

Doug Selby rýsuje kruh - první pracovní kontakt s mazaným advokátským protivníkem.
Zakamuflovaný podvod se mění v sérii zločinných úkladů a vražd. To co vládne světu, tak to je to, o co tu jde.
Protivník má v procesech zručnou praxi, a tak ve své nadutosti zapomíná, že mimikry jsou někdy usvědčující.
Příběh pěkně komplikovaný, radost v tomto případě - audiokniha, poslouchat.

12.05.2020 5 z 5

Okresní prokurátor láme pečeť, audiokniha, bezvadnost.
Bez krve a šrámů jsou souboje v soudních palácích. Zato každý podraz, který vyjde najevo, je skvrnou na prestiži a domýšlivost v podceňování se vymstí na profesním kreditu.
Vychytralost pro zisk nezná překážek a mezí. Je třeba důsledně plánovat a jistit nepřekonatelnost platnosti zákona v dědickém řízení, tak aby se docílilo jakoby nechtěného zisku. Proto i maličkosti ve výrazu mluví za vše. A boj o maličkosti v soudní síni je boj o vše, bohatství a renomé.
Je to školení v jurisdikci v super stylu.

Etvel
23.04.2020 4 z 5

Selby postrádá ladnost Perryho Masona, ale pořád je to ještě dobrý.
Legrační je, jak lacině může působit auturova šablona, pokud čtete jeho příběhy na jeden zátah, čemuž se u vydání po třech v rámci jednoho svazku prostě nevyhnete, každopádně Gardnerovi to lze ještě odpustit.

pepa4081
17.03.2020 3 z 5

Po Perry Masonovi a Donaldu Lamovi, jsem poznal dalšího Gardnerova hrdinu, Douga Selbyho. Tento okresní prokurátor se projevuje spíš jako detektiv. On a jeho přátelé jsou sympatičtí, takže příběhy se dobře čtou. Obzvlášť ten třetí byl dost napínavý. Bohužel jsem v prvních dvou příbězích našel i méně poutavé pasáže, takže hodnotím jako slušný, ale přesto průměr. Příznivcům gardnerovek určitě doporučuji.
Uspokojivé.

Jenny055
07.07.2019 5 z 5

Vynikajúca kniha. Tri detektívne príbehy, v ktorých sa pri hľadaní vraha viac používa mozog ako zbrane. Veľmi príjemné čítanie.

Lykke
29.06.2019 3 z 5

Vedle Perryho Masona druhá výrazná hlavní literární postava E. S. Gardnera. Nečekejte styl "drsný severský thriller", ani pravou americkou gangsterku, ale poklidnou americkou detektivku, kde nechybí taktické právní uvažování, šerifovo šetření, "klaďas" v podobě státního zástupce Douga Selbyho a role nepostradatelného "slizouna" se ujal advokát padouchů A. B. Carr. Až budete chtít trávit chladnější odpočinkový letní podvečer u chaty v lehátku se skleničkou whiskey, tato kniha bude dobrý společník.

jarin58
20.11.2015 5 z 5

Nenechte si ujít výtečné souboje dvou brilantních právnických mozků.