Doufejme v to nejlepší

Když mu naposledy přeje dobrou noc, netuší, že je to naposledy. Nejspíš by do svých slov vložila víc energie. Ani on ji nezastaví, když ji vidí odcházet. Místo toho upřeně sleduje obrazovku počítače. Oba si myslí, že se ráno uvidí. To se ale nestane. Neuvidí se už nikdy. Carolina najednou zůstane úplně sama s malým synkem a musí se vyrovnat nejen s žalem a smrtí partnera, ale také s vlastním životem, novými vztahy a jejich nemilosrdnými očekáváními....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/404076/doufejme-v-to-nejlepsi-HUd-404076.jpg 3.742
Vydáno:, Kniha Zlín

Låt oss hoppas på det bästa (2018)

Počet stran:328
Jazyk vydání:český
Překlad:Lucie Podhorná
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7473-767-1

Kniha Doufejme v to nejlepší

Kishidlo
předevčírem

První polovinu jsem byla začtená, ale druhá polovina knihy se vlekla. Nic se nedělo. Obdivuji autorku, že dokázala sama sebe popsat i se špatnými vlastnostmi. Dokázala naprosto upřímně popsat své pocity bez toho, aby je jakkoli přikrášlovala. Konec knihy mi přišel takový nijaký. Nebyl to úplně můj šálek kávy.

zuzana2599
předevčírem

Je to příběh velmi autentický, plný rozbouřených citů, strachu, obav a bolesti. Plný vnitřní rozervanosti a smutku. Nejvíce se mi líbila poslední třetina knihy, to se probudil můj zájem a zvědavost. Tu část předtím bych nejraději zkrátila, už mi přišel text zdlouhavý a opakovaný. Ale i přesto knihu chválím, nebude se líbit každému, neboť je jiná, zvláštní, smutná, dojemná - plná všedních nevšedností.
p.s. Je to má pětistá kniha na DT, je krásné číst ! Děkuji všem za palečky !!!

Petracislerova

Kniha me prilis nezaujala, nekolikrat jsem ji chtela odlozit, ale nakonec docetla. Bylo to misty nudne a porad o tom samem. Tema zajimave, ovsem pro me ne hezky zpracovane.

Tereziee

Tohle mi úplně nesedlo. Nevím, co přesně jsem od knížky čekala ale nedokázala jsem se začíst. Vypravěčka celého příběhu se mi neuvěřitelně protivila. Soucítila jsem s ní, protože úmrtí blízké osoby je hrozná věc ale ty flashbackove kapitoly mě hrozně vytáčela. Manipulace, pubertální chování... Knížka mě jednoduše vůbec nebavila. Ani styl výpravění mi nesedl. Chyběla mi přímá řeč atd. Za mě asi jen 2,5*

Ráčkajda

Tak se musím přiznat, že to nebyl můj šálek kávy. Do půli knížky to celkem šlo, šlapalo to, ale druhá půlka se hrozně vlekla a ač to nemám ráda, musela jsem stránky občas přeskakovat, protože se tam prakticky nic nedělo, jen abych už byla na konci.

Tereza299

Doufejme v to nejlepší pro mě zpočátku byla velmi zajímavá, citlivá a možná i trochu osobní záležitost. Dokáže to dotknout, něco vyvolat, rozesmát i rozesmutnit. Dokonce lze i velmi kladně hodnotit překlad a styl, jakým je kniha napsaná. Jediné mínus, kvůli kterému se mi knihu momentálně nedaří dočíst (a nejspíš ji už asi nikdy nedočtu), je rozsah. 326 stránek motající se stále kolem toho jednoho. Zasekla jsem se něco za půlkou, a děj bych mohla shrnout do věty o pěti slovech - stejně tak bych to dokázala i kdybych byla sotva na začátku. U této knihy bych tedy spíže preferovala rozpracování kratšího formátu. Drobným mínusem pro mě byla i občasná přeslazenost, která dokázala podráždit můj vkus. Knihu bych ale nerada zatracovala, myslím si, že v ní ten potenciál zaujmout, chytit a nepustit, pro určitou skupinku lidí přece jenom je.

Arsi

Pěkně napsaná kniha, ale bylo dost náročné ji číst. To bude asi kniha, na kterou dlouho nezapomenu. Kniha byla nabitá emocemi. Krásná a přitom smutná.

Sabča92

Sice jsem od knihy čekala trošku něco víc románového, ale to vůbec nevadí! Kniha mě nesmírně vzala za srdce a já si u ní hodněkrát poplakala. Biografický příběh samotné autorky mi vyrazil dech. Chápu, že někteří mohou cítit nesympatie k hlavní postavě. Ale právě její chyby ji tvořily natolik lidskou. Se závěrem jsem nesouhlasila a přála si, aby vše dopadlo jinak. Jinak tleskám a vřele doporučuji :-)