Dotkni sa ma, láska

V príbehu mladej ženy, ktorý sa nesie vo dvoch rozprávačských rovinách, sa autorka takisto ako vo svojom predchádzajúcom diele zameriava na citové aj existenčné problémy ľudí, ktorí si ešte len hľadajú svoje miesto v živote...

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/113248/dotkni-sa-ma-laska-113248.jpg 4.243
Vydáno:, Slovenský spisovateľ

lidunka1
19.09.2018

Knížku jsem přečetla s chutí. Možná až trochu moc zápletek a překvapení, ale autorka píše svěže a určitě si ještě přečtu nějakou další její knížku.

Bobina74
09.08.2018

Tak tohle klidně ano. Paní Gillerová je spisovatelka, která mě zatím ještě nezklamala. Opět krásný příběh s odkrýváním minulosti a napětím. Její knihy jsou stále na jedno "brdo", ale u ní mě to prostě nevadí. Jinému autorovi bych to vytkla, ale tady mě příběh vždy tak chytí, že odpouštím kde co.
P.s. : Vím, že se opakuji, ale ty obálky to je fakt utrpení....jediná věc, kterou nedokážu odpustit....

bábuška
15.02.2018

Opět jsem přešla na jiný žánr. Má oblíbená autorka nám zase předestřela příběh venkovského děvčete, které hledalo na studiích ve městě zapomnění na dětskou lásku a setkává se na jedné straně s násilím, na druhé pak příjemný pracovní kolektiv, prostě 'jako jedna rodina'. I tam se setkává občas s nepříjemnými situacemi, potkává i velikou lásku po níž následuje rozčarování, ale vše končí dobře.Tato kniha vyšla poprvé v roce 2005, proto se mi zdá trochu slabší, než ostatní romány pozdější doby. Ale čtení je to pohodové, přesně jak jde život, žádná nadsázka.

Toňula
28.04.2015

Čtivý příběh, který,stejně jako většina autorčiných příběhů, prolíná minulost s přítomností,aby ve finále dospěl k šťastnému konci a vyrovnání se s traumaty z dřívějška.

modranka
30.09.2014

Dej je síce zaujímavý, ale skladba príbehu pôsobí chaoticky. Autorka sa v myšlienkach často vracia v deji späť, potom sa zas posúva dopredu. Navyše autorka zvolila písanie v prvej osobe, čim si vo vlastnom štýle písania podpílila onú pomyselnú vetvu stromu. Na prvú osobu má príbeh príliš veľa postáv, exteriérov a tak podobne. Ak si autor zvolí písanie v prvej osobe, mal by si uvedomiť, že by mal písať o scénach, ktoré vidí a prežíva hlavná hrdinka. Preto odporúčam plne sa sústrediť, čo je ale pri oddychovej literatúre kontraproduktívne.

1v8na
01.08.2014

tahle kniha byla úžasná, vyloženě ji doporučuju. Četla jsem ji jak v češtině,tak i ve slovenském originálu. Bylo to napínavé, romantické, prostě super

malen
11.09.2013

Podle názvu a obalu knihy, jsem měla pocit, že to bude taková ta červená knihovna, ale naštěstí nebyla. Sice je to o lásce, ale velmi čtivé. I když člověk asi tuší, jak to dopadne, je to naspáno tak napínavě, že jsem měla sto chutí se podívat na konec, jestli se nemýlím.
Je to první knížka, kterou jsem od této autorky četla a nebude, doufám, poslední. Slovenské autorky se mi začínají stále víc a víc líbit, tedy jejich knížky.

kika 13
07.11.2012

Pěkně psané a dobrý konec to je to nejlepší na čtení.

Evik1
13.08.2011

Taky se mi román velice líbil. Zuzana byla obdivuhodná osoba a jsem ráda, že nakonec našla svoje štěstí. Určitě si přečtu i další knihy této spisovatelky.

LibraryGirl
06.01.2011

Nádherná kniha! Sice místy hodně smutná, ale jinak krásná. Velmi silný příběh. Doporučuji při čtení mít u sebe krabici kapesníčků. Velmi obdivuji Zuzanu, že všechny překážky a zrady přežila. A je mi moc líto tragického skonu Reginy a Janka, hlavně Reginy, která si také užila své. Mám v úmyslu si možná přečíst i další knihy od autorky, ale tahle kniha mě docela zasáhla, takže s tím nějakou dobu počkám. Takový další příběh bych už asi nevydržela.