Doteky noci

Doteky noci https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99434/doteky-noci-99434.jpg 4 341 28

Chodit do stejné střední školy společně s oběma staršími a ke všemu úspěšnějšími sourozenci, natož o ročník níž, připadá Nikole, hlavní hrdince nového románu, jako vyložený handicap. Tím spíš, že doma jsou všichni z krásné a chytré Kristýny i ze sportovně založeného Jirky nadšení. Nikola se snaží odlišit za každou cenu, což jí ne vždycky přinese kýžené ovoce. Navíc Týna má štěstí i v lásce, zatímco Nikole to nevychází zrovna podle představ... Nikola je přesvidčená, že zná pravý důvod, proč je vždycky až ta druhá, a rozhodne se s tím rázně skoncovat. Silvestrovský týden, který stráví s partou na horské chalupě, otevře nové možnosti, nová přátelství i nové lásky. Například Robo s uhrančivýma očima, anebo Jonáš, do něhož je zamilovaná nejlepší kamarádka, ti oba by mohli stát za pokus, kdyby... A tak roztáčí kolotoč riskantních i erotických zážitků a led, po kterém se pohybuje, je místy hodně tenký, může se kdykoli propadnout...... celý text

Ywonek
14.04.2016 5 z 5

Super navrat do puberty

bzdenca
24.07.2015 4 z 5

Opět krásná knížka a originální námět. Už si u této autorky pomálu zvykám na otevřené konce :)

Alisce
13.07.2015 3 z 5

Po pár letech se ke mně dostal další román Lenky Lanczové. Příběh je podle mě originální a čtivý, ale bohužel mi hlavní hrdinka nebyla moc sympatická. Jedna slečna tady psala, že soucítila s Nikol a Týnu nesnášela. Mě právě přišla naopak Týna více sympatická a o dost inteligentnější než ta Nikol. Za přečtení stojí, je to takový v pohodě oddechový dívčí román, ale znovu číst asi nebudu. SPOILER!! Nechápu, že si Nikol pořádně neuvědomila, že by Romana mohla prozradit její vztah. Bylo to hned jasné, když to všechno Romaně říkala. To mi tedy tedy přišlo dost nelogické. Ten otevřený nebo spíš pootevřený konec celkem naštval, ale ono to všechno určitě dopadlo dobře! :-D

pavlinkaa
03.02.2015 4 z 5

Tak u této knihy opravdu nevím. Pocity? Dobře se četla, což ovšem snad všechny Lanczovky, ale asi jí zařadím mezi přečtené, po kterých už podruhé nesáhnu. Nemyslím to tak, že by byla špatná, ale nezanechala ve mne po přečtení takovéto ,,ách´´ :)
( že se během dne ke knize v hlavě několikrát vrátím, prostě odložím a konec )

Bet
13.11.2013 4 z 5

Souhlasím s Lucka66 také nemám ráda otevřené konce. Jinak kniha super :)

Marčullkas
23.07.2013 3 z 5

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:) Dnes bych sáhla po jiné literatuře :))

polarni.kun
21.10.2012 4 z 5

Věřila bych i, že je ten příběh podle skutečné události. Je tak reálný. Byl to můj první a zatím poslední dívčí román, ale náhodou výborný. Nevím proč, ale díky této knize se mi nějak utvrdil názor, že čeští spisovatelé píší více reálnější příběhy než například američtí. Četla jsem ho jako čtrnáctiletá a pro tento věk je ta kniha výborná.

Monisek.B
07.04.2012 4 z 5

Jedna z mnoha skvělých knížek oblíbené autorky. Ač už dávno nejsem náctiletá, ráda se k těmto knihám vracím. Slibují vždy suprové odpočinkové čtení :-)