Dotek Midase

Dotek Midase https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237833/mid_dotek-midase-237833.jpg 3 23 4

Podtitul: Proč někteří podnikatelé zbohatnou a většina ne Kniha je určena pro podnikatele, kteří se chtějí stát úspěšnými. Tato kniha není o byznysu, ale o tom, co je zapotřebí, abyste se jimi stali. Coby podnikatelé s vámi sdílíme své myšlenky, svá přesvědčení, naše výhry, ale i prohry, nashromážděné v průběhu dekád. Zjistíte, proč jsme uspěli tam, kde devět z deseti podnikatelů neuspělo. Osvětlíme vám, jak se z našeho podnikání zrodila mezinárodní obchodní značka, něco, o čem mnozí podnikatelé sní, ale jen pár vyvoleným se to podaří. A co důležitější, povíme vám, co nás pohání vydržet tam, kde se ostatní vzdají, a proč vyhledáváme stále nové a nové výzvy. V této knize, která je naší druhou, vám také prozradíme, jak se nám podařilo dosáhnout na Midasův dotek, a kde jsme vzali schopnost obrátit ve zlato cokoliv, čeho se dotkneme, a jak vy můžete dosáhnout toho samého.... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: ekniha , Pragma

Midas Touch: Why Some Entrepreneurs Get Rich – And Why Most Don't , 2011

Prince_of_book
14.04.2022 4 z 5

Bylo příjemné číst po nějaké době něco od Kiyosakiho, kde neopakuje pořád jen své tři ohrané věty, jenž vecpe snad do každé knihy tak 20x. I v této knize se sice tyto věci objeví, ale v tak malém měřítku, že mi vlastně ani nevadily.

Spojení Kiyosakiho a Trumpa dává dohromady poměrně zajímavou a dobře čitelnou knihu plnou zajímavých myšlenek těchto dvou velkých mužů, jímž přes mnohé názory bezpochyby tito dva pánové jsou.

8,5/10

Explorer
01.01.2020 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem změnil názor na prezidenta USA Donalda Trumpa.

ladyba
10.09.2015 4 z 5

O faktu, že člověk náleží do kvadrantu B, až když vlastní a vede podnik s pěti sty zaměstnanci, píše Kiyosaki běžně ve svých knihách. Jak jeho knihy ale čtu napřeskáčku, už si nevzpomenu v jaké prvně. Dotek Midase je motivační podnikatelská kniha s nemalou reklamou na služby autorů, kterou zas musíte číst s nadhledem malých českých poměrů. Proti investicím do nemovitostí nic nemám, jen si nejsem jistá, že v malých českých poměrech s dlouhodobě regulovaným nájemným, rozsáhlou sítí obecních nemovitostí a nepříliš uctivou nájemní kulturou nájemníků (co není moje, toho si nevážím) bude ten hotovostní tok tak výdělečný jako v USA.

psavec
24.06.2013 3 z 5

K této knize, která je určena podnikatelům, jsem po zkušenostech s knihami typu "Bohatý táta, chudý táta" přistoupil velmi obezřetně. Jde však o skvělé motivační čtení s několika zásadními myšlenkami, které skutečně mohou po jejich pochopení a začlenění do života znamenat zásadní změnu (například když pochopíte, že se vám výrazně zlepší koncentrace, když vám jde o život (a v podnikání jde o život!)).
Nebo mě zaujalo, že Trump dokonce na str. 84 uvádí na pravou míru představu o tom, kdo je člověkem z kvadrantu B. Podle něj je to podnikatel s více než 500 zaměstnanci. Líbí se mi upřímnost, s jakou autoři tentokrát píší. Snadno díky tomu čtenář pochopí, že je kniha především dovedně sestavenou reklamou na značky Trump a Rich Dad Company.
Kdo je podnikatelem kvadrantu B myslím Kiyosaki ve svých knihách neuvádí a nechává čtenáře věřit, že se mohou brzy (v řádu několika let) dostat do kvadrantu B.
Došlo mi, že i přesto, že se jen mizivé procento lidí může dostat do B a I, stojí za to snažit se tam dostat. Je to stejné jako s vírou. Víte, že i kdyby po smrti bylo možné existovat ve formě nějaké energie, nebo se převtělit, v žádném případě už byste to nebyli vy, protože vše co vás dělá vámi je dáno miliardami neuronových spojů ve vaší hlavě a ty nemohou přežít. Stejně tak víte, že se jen těžko můžete stát velkým podnikatelem, ale přesto se o to stále neúnavně snažíte - důvodem může být i to, že vám to pomáhá udržet se v pohodě přinejhorším tam kde jste. Dotek Midase považuji za skvělou ekonomicky-náboženskou knihu, která vás může (ale nemusí) přiblížit na dotek k zázrakům.