Dostih s Taxisovým příkopem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autorem této knihy je jeden ze současných největších znalců historie Velké Pardubické - Milan Nehyba. Díky svým neuvěřitelným encyklopedickým znalostem dění kolem tohoto slavného dostihu a díky vlastnictví obrovského archivu fotografií a dalšího obrazového i historického materiálu vytvořil autor knihu, která potěší znalce i nejširší veřejnost, která se zajímá o dostihy a hlavně o Velkou pardubickou. V knize na 200 stranách naleznete přes 800 fotografií, obrazových a dokumentárních příloh....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385384/dostih-s-taxisovym-prikopem-ZWN-385384.jpg 52
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dostih s Taxisovým příkopem

motokatty
12.08.2020

Velice pěkná publikace, která by skutečně neměla chybět v žádné knihovničce fanouška našeho nejslavnějšího dostihu. Krásné fotografie, zajímavé kapitoly věnované i zákulísí dostihu a lidem kolem něj.
Nicméně mi na knize vadily 2 věci:
za 1) formát knihy - je takový polodlouhý (v knihovně vyčnívá, kniha se i během četby docela špatně drží)
za 2) mrzelo mě, že nedostala více prostoru Lata Brandisová, jediná žena, která Velkou pardubickou vyhrála. Taky jsem měla pocit, že informace (novodobé historie VP) v knize končí někdy na přelomu nového tisíciletí...

Jana K
12.03.2019

Nádherná publikace, která by rozhodně neměla chybět žádnému příznivci koní, dostihů a zejména Velké pardubické.
Na rozdíl od autorovy předchozí knihy Od Fantoma po Peruána, která se zaměřuje na detailní popisy a výsledky jednotlivých ročníků, je tato zaměřena více na představení nejzajímavějších osudů těch nejznámějších a nějakým způsobem zajímavých aktérů. A nejedná se jenom o koně a jezdce, ale o celý tým, jehož součástí je samozřejmě majitel, trenér, ošetřovatel i pracovní jezdec, ve kterém se musí v den D všechno sejít na sto procent a ještě mít druhou říjnovou neděli i notnou dávku štěstí k tomu, aby právě jejich kůň proběhl cílem na prvním místě a nesmazatelně se tak zapsal do historie našeho nejznámějšího a nejtěžšího dostihu s nejdelší tradicí.
Samozřejmostí knihy je spousta nádherných fotografií. Jediné, co bych knize vytkla je podlouhlý formát, který se hůře čte a také je nešikovný na manipulaci.