Dospívající dívka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Populární příručka pro mladé dívky i jejich rodiče a vychovatele podává souhrn hlavních poznatků o zdravém pohlavním životě dospívající ženské mládeže. Poučuje dívky o uzpůsobení pro plnění jejich ženského poslání v životě, mluví o dospívání, o lásce a manželství, o anatomii, hygieně a správné životosprávě, o významu tělovýchovy na růst mladého organismu a uzavírá pokrokovými etickými zásadami šťastného, čistého a zdravého života člověka socialistické společnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99862/dospivajici-divka-99862.JPG 2.52
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika, Zdraví
Vydáno, SZdN - Státní zdravotnické nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dospívající dívka

Přidat komentář
hystericwidow
10. říjnaodpad!

Vítej, milá dívko, v pubertě. Nyní započíná tvá cesta, na jejímž konci naplníš svůj jediný životní úděl - porodíš dítě. To jest tvůj jediný úkol, proto jsi na této planetě. Nebudeš to mít jednoduché, tvůj těžký osud ženy předznamená již první menstruace. O té ale v žádném případě s nikým (kromě matky a lékaře) nemluv. Na všechny se usmívej, pilně plň úlohu milé dcery a důsledné žačky, a všechny udržuj při vědomí, že nic jako pravidelné měsíční krvácení se všemi jeho těžkostmi nemáš. Ani kamarádky-spolutrpitelky to nemusí vědět. Ještě vulgárnější a nehoráznější než mluvit o své menstruaci je v těchto dnech tančit! O dalších "kratochvílích" mládeže se snad netřeba rozepisovat. Pokud začneš se sexuálním životem příliš brzy, ať už v rámci samostudia, skončíš narušená a jen velice těžko si poté najdeš spolehlivého partnera pro život! Proč by ses vůbec chtěla sexuálně poznávat? Copak chceš svému pozdějšímu příteli dát jenom poloviční panenství? Kdo by o takovou nemorální podvodnici stál? Uchovávej si svou čistotu pro toho jediného prince na bílém koni. Nezapomínej, že hlavním úkolem pohlavního styku je zplodit dítě. O kondomech a antikoncepci ti říkat nebudeme, ještě by ses pak přestala bát nechtěného těhotenství a pohlavních nemocí a střídala to. A taky to moc nepřeháněj se sportem. Narodila ses proto, abys byla matka, ne člověk radující se ze života, který si bezstarostně poskakuje na hřišti (raději připomene klidně po stopadesáté, proto ženy jsou hloupé, víš jak). Když už nosíš podprsenku, vkus velí bílou, bez vtíravých příkras. S kamarády se nelíbej (FUJ!) a nekuř s nimi z jedné cigarety (ODPORNÉ!). A buď hlavně za všech okolností na všechny příjemná. Pak už nebude tolik vadit, že jsi třeba hnusná, a nějakej blb, se kterým budeš moci splnit svou jedinou životní funkci, se zajisté chytne. V kostce: Buď žena, nekurvi se a roď, nazdar!

RIP všechny starší generace žen, které byly podle tohohle manuálu vychovávány. Já jsem naštěstí vyrostla v uvolněné atmosféře bez předsudků, proto můžu na plnou hubu tuto knihu ohodnotit slovy: Komoušská pi*ovina. (A Hynie podle mě hrál světce jen navenek a ve skutečnosti po večerech prznil dospívající chlapce.)

DominaCZ
05. ledna

Pro tu dobu odpovídající.


Autoři knihy

Rudolf Peter
1900 - 1966
Josef Hynie
česká, 1900 - 1989
Václav Šebek
česká, 1901 - 1980

Kniha Dospívající dívka je v

Přečtených1x
Knihotéce4x