Dospívající a pět jazyků lásky

Dospívající a pět jazyků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120755/dospivajici-a-pet-ja.jpg 4 4 1

Odhalte jazyk lásky, kterým komunikuje vaše dospívající dítě

Literatura naučná , Rodina

Vydáno: , Návrat domů

Five love languages of teenagers

Sariklen
05.04.2019 2 z 5

Od autora jsem kdysi dávno četla Pět jazyků lásky a četla se mi mnohem lépe, než tato jeho publikace. Tuto jsem nedočetla, i když jsem se hodně snažila. Překousala jsem se do půlky a dál ani ťuk. Styl, kterým je napsaná, mi nevyhovuje. Každopádně ale obsahuje mnoho a mnoho velice důležitých a zajímavých momentů pro život s dospívajícími. Hodně věcí ve mně rezonovalo, ale hrozně těžko jsem se k tomu prokousávala. Rozhodně ale na autora nezanevřu, chtěla bych si znovu přečíst Pět jazyků lásky a zkusit i jeho Děti a pět jazyků lásky. Jsem obzvlášť zvědavá, jaká bude poslední zmiňovaná, protože zde (což mě docela pobuřovalo, možná i z toho pramení celková nechuť knihu dočíst) jsem měla silný pocit, že autor nepovažuje děti za svéprávné a svobodné bytosti, ale někoho, kdo je povinen se podřizovat rozkazům a příkazům starších lidí. Druhá podstatná věc, která mi hodně vadila, byť se tam vyskytla jen jednou nebo dvakrát (alespoň v té první polovině knihy), bylo označení "jiné sexuální identity" (v knize doslova "záměna sexuální identity") za psychický problém (zapříčiněný citovým odmítnutím rodičů). Nebýt těchto dvou prvků, dala bych tři hvězdičky, takhle je to na dvě.