Dospělost je mýtus

Dospělost je mýtus https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319429/bmid_dospelost-je-mytus-dS7-319429.jpg 5 731 155

Dospělost je mýtus série

Tenhle komiks je pro všechny, kdo dokážou proflákat celé víkendy na internetu, pro které je držení se za ruce na ulici s naprosto úchvatným klukem nesnesitelná agónie, pro všechny, kdo sní o tom, že celý den zůstanou doma a budou se válet v pyžamu. A pro všechny, kdo přemýšlejí, kdy přesně vlastně ta dospělost začíná. Jinými slovy pro nás, kteří prožíváme hrůzy a trapnosti dnešního mladého života. Připadáš si výjimečný? Máš ostré lokty a neohroženě buduješ svou kariéru? Je pro tebe dospělost vzrušující výzvou, na niž se cítíš plně připravený? Uff. Tak to si dej odchod. Tahle knížka je určená pro nás ostatní, Pro nás, kteří promrháváme celé víkendy brouzdáním po internetu, kteří prožíváme nesnesitelnou agónii, když se s někým držíme za ruku, kteří celý den sníme o tom, jak konečně přijdeme domů a převlékneme se do pyžama, a hlavně si neustále lámeme hlavu nad tím, kdy přesně že má vlastně dospělost přijít. Tyto komiksy vtipně ilustrují plejádu každodenních trapných a hrůzostrašných situací, které v moderní době prožívá většina mladých lidí. Sarah Andersenová je mladá kreslířka z Brooklynu a tahle knížka rozhodně není autobiografická. Ani maličko.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Adulthood is a Myth , 2016

HDosoudilová
22.11.2017 5 z 5

Ačkoli komiksy téměř nečtu, tento mě zaujal okamžitě a taky nezklamal. Je to vtipné, zábavné a hlavně reálné. Těším se na další autorčiny komiksy.

zbožňuju_knihy
02.11.2017 5 z 5

Naprosto super a pokračování rovněž.

Coucouha
22.10.2017 4 z 5

Komiksové knihy si nekupuju, protože mi to tak trochu přijde jako vyhozené peníze. Tuhle jsem ale musela vlastnit. Je vtipná, ze života a o mně.

Anastazie0810
17.10.2017 5 z 5

Já osobně jsem se u této knihy/komiksu lámala smíchy. Je to trefné, zábavné a opravdu ze života. Skvělé pro pobavení, i jako dárek přátelům. Rozhodně Vám zlepší náladu a sami se v mnoha situacích najdete :) Doporučuji!

eliska2106
22.09.2017 5 z 5

Jen jsem do ní chtěla nakouknout a přečetla jsem ji už v knihkupectví :-D tak jsem ji koupila pro kamarádku :-)

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Každá sa tam nájde :) či ste extrovert alebo introvert.
Je to také večerné počteníčko, ja som ju prelúskala cestou v aute z BA domov :) a smiala som sa stále.
Určite neobanujete, keď ju budete mať vo vašej knižnici :)

Vincenzoci
26.08.2017 5 z 5

Tahle knížka se mi dostala do rukou úplnou náhodou, nicméně nelituji a opravdu doporučuji! Kolikrát jsem se v těch obrázcích přímo viděl, jindy jsem tam poznal zase někoho blízkého :-D Příjemná oddychovka, která neurazí a určitě pobaví.

muchomurka
30.07.2017 4 z 5

Skvělá oddechová knížka, dobrý nápad. Některé kresby byly naprosto výstižné, úplně ze života.

Lenny33
26.07.2017 4 z 5

Některé obrázky byly opravdu naprosto trefné a vtipné, některé méně, ale i tak je úžasné, že autorka dokázala sepsat a nakreslit něco, v čem se vidí tisíce lidí. :)

Ewilka
07.07.2017 5 z 5

Naprosto skvělá knížka. Dlouho jsem se u knížky tak nenasmála. Sarah dokáže i z obyčejné situace udělat něco, co hltáte slovo po slově, či obrázek po obrázku.

Ivuska.09
07.07.2017

Skvělá kniha, u které se pobavíte a často se v ní také najdete.

J.books
30.06.2017 2 z 5

Asi nejsme správná cílová skupina. Kresby a styl se mi nelíbí. Když toto pominu , děj a humorné okamžiky jsou spíše hodně slabé a nic co by mi utkvělo v paměti. Lepší hodnocení dostává kniha jen za nápad.

Percabethka
27.06.2017 5 z 5

Ty introvertní vtípky jsem moc nechápala, ale bylo zajímavé si přečíst, co introverti prožívají a co jim vadí - spoustu věcí jsem si myslela úplně opačně; třeba že jsou rádi, když se nemusí začleňovat do kolektivu, ale podle Sarah to tak očividně není :D Jinak jsem se ale smála celou dobu a ty nejvtipnější komiksy jsem si fotila a posílala je kamarádům :D

Christianne.K
25.06.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila. Chtěla jsem něco jednoduchého jen tak na necelou půl hodinu do autobusu. Splnila účal pobavila. Určitě o mne :) Navíc jsem se strašně pobovila a zijstila, že je to skoro celé mě:D

jakafe
05.06.2017 5 z 5

Velmi rychle přečteno, ale to nevadí, protože až na pár výjimek jsem před sebou viděla dokonale vystihnuté situace introverta, knihomola a běžného smrtelníka - tzn. moje situace :-). Výborně jsem se pobavila a nechápu, proč jsem Sarah neobjevila už dávno. Navíc dobré hlody pro dobrovolně bezdětné. Moc se těším na pokračování.

Ali88
04.06.2017 4 z 5

Krátké, vtipné, výstižné! :) Sobotní po-obědová jednohubka :)

Jizi
11.05.2017 4 z 5

Sarah je moje velká oblíbenkyně. Specifická, jednoduchá kresba, krátké, obvykle jednostránkové příběhy a pointy, v nichž se mnozí (ne-li všichni) najdeme (ano, dokonce i ti, co nemohou celé dopoledne spát a musí plnit dospělácké povinnosti - a překvapivě i tací, co nemají dávno na starost už jen sami sebe) - stačí se nebrat moc vážně. Jediné mínus je značně omezený rozsah, 112 stránek je hodně málo a mnohé mé nejoblíbenější scénky se tím pádem do výboru nedostaly...

Ewerine
13.04.2017 5 z 5

Absolutně jsem se do téhle knížky zamilovala!! Jsem ráda, že mé každodenní trable prožívají i jiní lidé. Smála jsem se na každé straně. Prostě je to, to, co všichni známe, ale nemluvíme o tom třeba nahlas. :)

Já_
08.04.2017 5 z 5

Tak tohle je dokonalost. Smála jsem se po celou dobu. Všechno v tý knížce je tak pravdivý. A ty ilustrace!! No prostě vážně skvělý!

Margie94
07.04.2017 5 z 5

Smála jsem se od začátku do konce! Neuvěřitelně vtipný a pravdivý komiks o "strastech" života :D

komiksy pro dospívající mládež (young adult)

Sarah Andersen
americká, 1992
2016  91%Dospělost je mýtus
2021  81%Tesáky
2017  88%Ubulená hromádka štěstí
2018  80%Kočky útočí
2021  74%Mimoňka

Kniha Dospělost je mýtus je v