Dospělost je mýtus

Dospělost je mýtus https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319429/bmid_dospelost-je-mytus-dS7-319429.jpg 5 731 155

Dospělost je mýtus série

Tenhle komiks je pro všechny, kdo dokážou proflákat celé víkendy na internetu, pro které je držení se za ruce na ulici s naprosto úchvatným klukem nesnesitelná agónie, pro všechny, kdo sní o tom, že celý den zůstanou doma a budou se válet v pyžamu. A pro všechny, kdo přemýšlejí, kdy přesně vlastně ta dospělost začíná. Jinými slovy pro nás, kteří prožíváme hrůzy a trapnosti dnešního mladého života. Připadáš si výjimečný? Máš ostré lokty a neohroženě buduješ svou kariéru? Je pro tebe dospělost vzrušující výzvou, na niž se cítíš plně připravený? Uff. Tak to si dej odchod. Tahle knížka je určená pro nás ostatní, Pro nás, kteří promrháváme celé víkendy brouzdáním po internetu, kteří prožíváme nesnesitelnou agónii, když se s někým držíme za ruku, kteří celý den sníme o tom, jak konečně přijdeme domů a převlékneme se do pyžama, a hlavně si neustále lámeme hlavu nad tím, kdy přesně že má vlastně dospělost přijít. Tyto komiksy vtipně ilustrují plejádu každodenních trapných a hrůzostrašných situací, které v moderní době prožívá většina mladých lidí. Sarah Andersenová je mladá kreslířka z Brooklynu a tahle knížka rozhodně není autobiografická. Ani maličko.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Adulthood is a Myth , 2016

Knihomolka97
11.10.2019 5 z 5

Ten pocit, když se skoro ve všem vidíte...:-D
Moc jsem se nasmála, skvělá odreagovačka.

Osice
25.09.2019 5 z 5

Knihu jsem objevila v knihovně úplnou náhodou. Šla jsem si pro "Mluv" a když už jsem odcházela, tak mi padl do oka název Dospělost je mýtus a bylo jasno:-)
Velmi vtipné čtení. Bylo super, že jsem mohla otevřít knížku kdekoliv a prostě se "začíst". Některé situace jako by byly o mně, hlavně ta se zápisníčky:-) Určitě sáhnu i po dalších knihách od Sarah Andersen, protože tahle mi docela zlepšila náladu a doporučím kamarádce která je ještě větší introvertka a má kočku:-)

Bettybook
05.09.2019 4 z 5

Příjemné počtení na 20 minutek s velmi výstižnými situacemi :)

Booky84
26.08.2019 5 z 5

Skvělý komiks, opravdu vtipné, upřímně jsem se zasmála a některé situace jsem celá já. :-)

Gibis
13.08.2019 5 z 5

Za mě je tato první sbírka komiksů od Sarah jednoznačně nejlepší! Pobavila jsem se, zasmála, v mnohých situacích se poznala, i když podle všeobecných měřítek jsem dospělá už dávno...ale nakonec, není dospělost jen mýtus? :)

Lunox
26.07.2019 5 z 5

Kniha pobavila celou rodinu.
Doporučuji všemi deseti!

Terka72
22.07.2019 5 z 5

Nejsem fanynka komiksů. Myslím, že za celý svůj život jsem jich opravdu moc nepřečetla. Ale komiksy Sarah Andersenové mám ráda. Líbí se mě, jak jsou moc reálné. A hlavní postava jakoby mě z oka vypadla. Komiksy Vás donutí brečet a najednou se nahlas smějete. Opravdu úžasné :)

trudoš
20.07.2019 4 z 5

Zábavné, ale kupodivu ne tolik, jak jsem se těšil. Asi už na mě leze stáří. Nejvíc tak u mě bodovaly stripy o oblbujícím internetu, mentálních sociálních sítích a pekelně cynických vaječnících (ta souvislost tu je, i když možná ne na první pohled zřejmá). Jinak ovšem standard. Ono ale při stovce stripů není možnost představit nějak velkou všestrannost, takže většina humoru je na jeden model a to o komické úzkostlivosti - motivu různě se opakujícího napříč celým albem. Zábavné je to poprvé i podruhé, pak (až na pár světlých výjimek) už jen úsměvné. Kresba je přitom stejně svéhlavá, jako sama Sarah Andersen a spousta vtipu spoléhá pouze na tuhle její jednoduchou karikaturu. Na druhou stranu, líbí se mi, že je jaká je a na nic si nehraje, rýpe do morálky na správných místech a má cit pro duši povzbuzující sarkasmus. Jen bych si v rámci ceny představoval trochu více muziky. Tady se však už projevuje stinná stránka komerce - ačkoli proti ní autorka „bojuje“, veze se zároveň na stejné vlně.

Romča11
10.07.2019 5 z 5

Nedávno jsem přečetla teto roztomilý komiks. Je skvěle graficky zpracovaný a pokud máte špatný den a chcete se opravdu zasmát, tak jděte rozhodně do toho. Je to skvělý a máte to za hodinku přečtené.

Tomas@S
09.06.2019 5 z 5

Vtipne a povedene glosy ze sveta dospivajici divky (nebo mozna prave nedavno dospele). Forma je vetsinou 2 az 4 obrazky na strance s pointou nebo nejakym postrehem ze zivota. Zarucene pobavi i muzskou cast ctenarstva, zvlaste nas co maji dcery v tomto veku. Od nich jsem se dozvedel, ze autorka je pomerne znama blogerka i rovnez tak i jeji komiks. Takze 5 hvezdicek je urcite zaslouzenych.

Irsaf
03.06.2019 4 z 5

Pobavilo

Ana72154
25.05.2019 5 z 5

Ve většině situacích jsem se poznala :-D

Brambor16
25.03.2019 5 z 5

Dlouho jsem se tak nenasmála. Jako bych viděla sebe v pubertě nebo svou kámošku. Je to skvělý dárek a super na zasmání.

PoppyDarkgreen
24.03.2019 5 z 5

Výstižné komixy o životě :D Je sice škoda, že se to dá prohlédnout za 20 minut, ale i tak stojí za to vždycky rok čekat na nový díl :D

Alena_S
14.03.2019 5 z 5

Doporučuju! Vtipné, snad každý se v tom aspoň občas pozná a ty kresby jsou místy ve své jednoduchosti geniální - jako bych viděla svůj vnitřní hlas na obrázku :)
Ani nevím, jaké situace tam mám radši, jestli ty, kde jsem na tom úplně stejně, nebo ty, kde zahřeje u srdíčka vědomí, že je na tom někdo ještě hůř :D

1v8na
04.03.2019 3 z 5

Kniha byla velmi vtipná. Ilustrace mě sice trochu zklamaly - očekávala jsem je lepší. Nicméně jsem se v některých věcech velmi našla a některé situace mě velmi pobavily...
Kniha je tenká - byla přečtena velmi rychle.
Na to, že komiksy nečtu, tak mě tento bavil.

Lily101
19.02.2019 5 z 5

Kdo by byl býval řekl, že komiks v dospělosti může být tak humorný a možná i něco ve čtenáři zanechat?

jannik
19.01.2019 5 z 5

Cetla jsem v originale a opravdu jsem se uprimne zasmala. Doporucuji.

Andynka
17.01.2019 4 z 5

Vystupující komiks. Taky jsem se v něm párkrát našla a zasmála se. Super jednohubka na odpočinek. ????

Terča-New13
10.01.2019 5 z 5

Tato kniha vypráví o dívce, která se jmenuje Sárah Scribbles .Překvapilo mě, že se tu objevuje spoustou věcí co se mi i teď dějí.
Bavilo mě všechno, mělo to smysl pro humor a zaujalo mě kolik věcí tvoří dospělost..
Tuto knihu doporučuji pro ty který si prochází dospělostí a těm kteří mají rádi srandu..

komiksy pro dospívající mládež (young adult)

Sarah Andersen
americká, 1992
2016  91%Dospělost je mýtus
2021  80%Tesáky
2017  88%Ubulená hromádka štěstí
2018  80%Kočky útočí
2021  74%Mimoňka

Kniha Dospělost je mýtus je v