Dospělost je mýtus

Dospělost je mýtus https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319429/bmid_dospelost-je-mytus-dS7-319429.jpg 5 731 155

Dospělost je mýtus série

Tenhle komiks je pro všechny, kdo dokážou proflákat celé víkendy na internetu, pro které je držení se za ruce na ulici s naprosto úchvatným klukem nesnesitelná agónie, pro všechny, kdo sní o tom, že celý den zůstanou doma a budou se válet v pyžamu. A pro všechny, kdo přemýšlejí, kdy přesně vlastně ta dospělost začíná. Jinými slovy pro nás, kteří prožíváme hrůzy a trapnosti dnešního mladého života. Připadáš si výjimečný? Máš ostré lokty a neohroženě buduješ svou kariéru? Je pro tebe dospělost vzrušující výzvou, na niž se cítíš plně připravený? Uff. Tak to si dej odchod. Tahle knížka je určená pro nás ostatní, Pro nás, kteří promrháváme celé víkendy brouzdáním po internetu, kteří prožíváme nesnesitelnou agónii, když se s někým držíme za ruku, kteří celý den sníme o tom, jak konečně přijdeme domů a převlékneme se do pyžama, a hlavně si neustále lámeme hlavu nad tím, kdy přesně že má vlastně dospělost přijít. Tyto komiksy vtipně ilustrují plejádu každodenních trapných a hrůzostrašných situací, které v moderní době prožívá většina mladých lidí. Sarah Andersenová je mladá kreslířka z Brooklynu a tahle knížka rozhodně není autobiografická. Ani maličko.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Adulthood is a Myth , 2016

stelloušek
06.03.2021 3 z 5

Pěkná knížka. Něco je vtipný, v něčem se vidím. Na odreagování je super.

OsolenéKnihy
23.02.2021 4 z 5

Stripy, které neurazí, nenadchnou, ale sednou jako zadek na hrnec, protože je to fakt výstižný obrázek ze života mladých. (Nejen jich, ale primárně.)

Čtecímaniak
04.02.2021 4 z 5

Já sama nevím, jak to mám hodnotit. Od normální knihy se to tak strašně liší...
Plus komiksů je ten, že se čtou strašně rychle a za necelou půl hodinu je máte sfouknuté, ale jsou dobré i jako odreagování.
Je to vtipné. Pokud jste neměli zrovna dobrý den, tohle pomůže. Jsou tu situace, které se normálně a každý den stávají.
Jelikož jsem náročný čtenář, tohle bylo pro mě sice fajn, ale nechápu ten hype. Za mě normální komiks, u kterého se zasmějete a zabere vám tak 20-30 minut.
Jinak, ty ilustrace jsou boží!!
4*/5*

eliska2126
17.12.2020 5 z 5

Oficiálně prohlašuju, že miluju komiksy od Sarah Andersen. Tohle určitě nebyl poslední komiks, který si od ní "přečtu". Určitě se chystám ještě na Ubulenou hromádku neštěstí a Kočky útočí.
Přítel mě dokonce párkrát chytil, jak jsem se u toho smála nahlas. Bylo to fakt vtipný a ten styl kresby prostě super.

Murasaki
28.10.2020 5 z 5

Mám takový pocit, že mě autorka nějakým způsobem tajně sleduje. :D Našla jsem se snad na úplně každé stránce. Rozhodně je to jedna z knih po které sáhnu, když mám špatnou náladu.

temna.vila
03.10.2020 5 z 5

Asi neznám nikoho, kdo by se alespoň na jedné stránce nenašel. Já občas měla pocit, že autorka popisuje moje všední dny.

TheMelorry
28.09.2020 4 z 5

Naprosto skvělé. Nečekala jsem, že se u tohohle komiksu tolik nasměju a pobavím. V mnoha situacích jsem se viděla a musela se jenom smát, jak přesné to je. Navíc i samotné ilustrace jsou skvěle provedené.

hasmikr
05.09.2020 5 z 5

Bavila nás hodně,některé hlášky zdomácněly ... Nechce se mi věřit že dospělost je mýtus,ale knížka dávala často za pravdu...

Kaori_
28.07.2020 5 z 5

Zbožňuji komiksy od Sarah :D vždy se v nich najdu a neskutečně se u nich směju. :D Její novější tvorba je teď ovšem vytříbenější než její začátky, i co se týče kresby samotné se kterou mě vždy dostane do kolen. :D

chaera
14.07.2020 4 z 5

(čteno v originále) Komiksy této autorky sleduji na sociálních sítích, takže většinu jsem jich již znala. Autorka má poměrně jednoduchý styl kresby a zachycuje převážně známé a pořád dokola omílané situace, ale i tak je na tom něco zábavného a originálního, čím tyto komiksy vystupují nad ostatní. Až zase někdy budu mít špatný den a trable s "dospěláckým" životem, určitě do této knížečky znovu nahlédnu. Moc jsem si toto čtení užila. 4.5/5

Adél784
13.07.2020 4 z 5

Četla jsem v aj. Super čtení se super ilustracemi.
chystám se na další díl.
4/5

Bebe2004
23.05.2020 3 z 5

Vtipná a zajímavá kniha. Ve spoustě věcí jsem se viděla

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Komiks reflektuje všechny strasti a trapnosti našeho života. Věřím, že se v něm najde každý a dokonale zlepší náladu :D

Pitbullka
13.03.2020 5 z 5

Milé, rychlé a v mnoha věcech jsem se našla. Hezká a originální kresba.

JointlieKat94
01.03.2020 5 z 5

Tak tohle bylo krásné. :)
Takový něco o mně, o nas introvertech. Moc se mi líbilo, jak je spousta obrázků přesná. A vtipná. :D úplně náhodou jsem nejdřív sahla po tomhle dílu, a až teď zjišťuji, že je první, takže otevírám druhý. :)

sgjoli
12.02.2020 5 z 5

Sice se jedná o první díl série, ale já ho četla z těch tří dílů jako poslední. A očividně jsem si na konec nechala to nejlepší, protože s těmito stripy, co jsou v knize obsažené, jsem se nejvíc ztotožnila a nejvíc jsem se u toho bavila. A zároveň mne uklidňuje fakt, že nejsem očividně jediná, kdo je takový podivínský introvert, co bojuje s nástrahami "života tam venku". :-D Miluju to. Je to výstižné, trefné a opravdu stačí jen 4-5 obrázků, aby autorka zobrazila pravou esenci toho, s čím se introvert potýká a co se mu honí hlavou. Tohle je prostě pecka, která mne baví.

Lucila
23.01.2020 4 z 5

Je to moje třetí kniha od této autorky a opět jsem nadšená. Hodně situací je přesně o mně. Moc jsem si "čtení" užila.

Ovecka_Saki
09.01.2020 3 z 5

Zasmála jsem se asi 3-4x, podle mě byla chyba v tom, že se s touto knížkou nedokážu ztotožnit, asi prostě vím, co mi v životě dělá radost a mám nějaké své cíle, které si snažím plnit, takže mi komixová postava absolutně nepřipomíná mě samotnou. Ale jinak cením nápad.

Alex.rrr
22.11.2019 4 z 5

Sbírka není špatná, ale už jsem četla lepší. Některé komiksy jsou super a vidíte se v nich.

medvídě
08.11.2019 4 z 5

Sbírka komiksů, kterou sice slupnete jako malinu během chviličky, ale za to se člověku úsměv ze rtů rozhodně neztratí. Uvěřitelné i neuvěřitelné zážitky ze života vykreslené vtipným způsobem.
Už se těším, až se mi do rukou dostanou další autorčiny sbírkové knihy.

komiksy pro dospívající mládež (young adult)

Sarah Andersen
americká, 1992
2016  91%Dospělost je mýtus
2021  80%Tesáky
2017  88%Ubulená hromádka štěstí
2018  80%Kočky útočí
2021  74%Mimoňka

Kniha Dospělost je mýtus je v