Dospělost je mýtus

Dospělost je mýtus https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319429/bmid_dospelost-je-mytus-dS7-319429.jpg 5 731 155

Dospělost je mýtus série

Tenhle komiks je pro všechny, kdo dokážou proflákat celé víkendy na internetu, pro které je držení se za ruce na ulici s naprosto úchvatným klukem nesnesitelná agónie, pro všechny, kdo sní o tom, že celý den zůstanou doma a budou se válet v pyžamu. A pro všechny, kdo přemýšlejí, kdy přesně vlastně ta dospělost začíná. Jinými slovy pro nás, kteří prožíváme hrůzy a trapnosti dnešního mladého života. Připadáš si výjimečný? Máš ostré lokty a neohroženě buduješ svou kariéru? Je pro tebe dospělost vzrušující výzvou, na niž se cítíš plně připravený? Uff. Tak to si dej odchod. Tahle knížka je určená pro nás ostatní, Pro nás, kteří promrháváme celé víkendy brouzdáním po internetu, kteří prožíváme nesnesitelnou agónii, když se s někým držíme za ruku, kteří celý den sníme o tom, jak konečně přijdeme domů a převlékneme se do pyžama, a hlavně si neustále lámeme hlavu nad tím, kdy přesně že má vlastně dospělost přijít. Tyto komiksy vtipně ilustrují plejádu každodenních trapných a hrůzostrašných situací, které v moderní době prožívá většina mladých lidí. Sarah Andersenová je mladá kreslířka z Brooklynu a tahle knížka rozhodně není autobiografická. Ani maličko.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Adulthood is a Myth , 2016

Mersilynn
19.12.2018 5 z 5

Miluju, miluju, miluju. A už je v knihovně a můžu s ní otravovat lidi ukazováním dalšího a dalšího komiksu.

knihomolkajanca
17.12.2018 5 z 5

Přečteno u sestry na návštěvě při snídani :) Myslím, že v této knize se musí najít snad každý :D

Fazulajda
29.10.2018 5 z 5

Bezchybná klasika. Se sestrou si rády pročítáme komiksy pořád dokola.

terijans
18.10.2018 5 z 5

Trefné, milé, vtipné=super.

Jostik_21
14.10.2018 1 z 5

Skoro vůbec mě to nebavilo a skoro vůbec jsem se v tom nepoznávala. Až na pár výjimek, proto jsem tomu neudělila odpad.

SarahRoyalAss
20.09.2018 4 z 5

Zbožňuju to!
V tolika věcech jsem našla známé a sama sebe. Smála se a hihňala na celé kolo, jak moc to bylo pravdivé. Je to taková jednohubka pro výborných cca 10 -15 minut.

roso.mak
11.09.2018 4 z 5

Vtipné a milé i pro nás extroverty.

LimedkaMikki
10.09.2018 5 z 5

Nevím čím to, ale osobně se mi líbil víc ten druhý díl. S tím jsem se nějak dokázala víc ztotožnit. Ale ani tady nechyběly vtipy ze života každé normální holky.

Kee
29.08.2018 5 z 5

Četla jsem anglický originál a myslím, že každý introvert se minimálně na některých stránkách najde. Je fajn vědět, že s určitými problémy se nepotýkám sama. Celou dobu jsem na tváři měla úsměv a několikrát se upřímně nahlas zasmála.

Terr_y
20.08.2018 4 z 5

U toho se člověk tak pousměje a ještě víc když se v tom najde :)
Určitě stojí za to se tím prolistovat.

jan-da
17.08.2018 5 z 5

Velmi výstižný komiks.. v tolika věcech jsem se viděla, tolikrát jsem se zasmála... Tolik skutečných problémů žen dokázala autorka nakreslit naprosto trefně a ze života :-) doporučuji přečíst , stojí za to :-)

Míša06
16.08.2018 2 z 5

Kniha je krásně namalovaná, ale nechytla mě.

SlamLenka
24.07.2018 5 z 5

Tenhle kousek jsme od autorky četla jako druhý, musela jsem si pro něj zajet do Prahy, protože v Ústí už nebyl, nakonec jsem ho během čtvrthodinky přečetla ve vlaku. Bavila jsem se náramně, možná dokonce ještě o kousek víc, než u "Hromádky". A už se těším na "Kočky útočí"! =)

Alethea_k
16.07.2018 5 z 5

Nevím, jestli se mi to líbilo víc než Ubulená hromádka štěstí, ale je to skvělý! Komiksy beru jako posvátnou věc, pouze v létě. A tohle je letní povinnost! Snad neexistuje strana, ve které bych nepoznala sebe nebo své blízké. Doufám, že se budou komiksy od této autorky vydávat nadále a ve velkém!

Denčaa
09.07.2018 3 z 5

Tuhle brožurku má člověk přečtenou za hodinku. Žádné hlubokomyslné dílo to není, ale čtenář se odreaguje a pobaví. Některé komiksové výjevy tam opravdu sedí. Ale některé naopak ne. Řekla bych, že aspoň v jednom z příběhů se člověk najde. Je to hodně trefné. Bohužel je to však něco, co bych si do své knihovny nepořídila. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

MadamC
25.06.2018 4 z 5

Na zlepšení nálady, na ujištění že jsme všichni stejně bláhoví, když si myslíme, že nás povinnosti nedoženou a že nejsme dospělí.
Ale já osobně nikdy nepřiznám ostatním ani sobě, že jsem dospělá, i kdyby to tak náhodou bylo.

VeruB
21.06.2018 4 z 5

Milé, úsměvné a místy pěkně trefné. Přečteno rychlostí blesku. Věnováno sestřičce k osmnáctinám ;)

JajaCZ
12.06.2018 5 z 5

Bavilo, bavilo, bavilo! Krásne kratké príbehy zo života :)

Kitty18
13.04.2018

Typ této knížky se mi moc líbí :D ale Ubulená hromádka štěstí je ještě lepší :D Hodně se u této knížky zasmějete a v některých situacích se tam můžete vidět stejně jako já :D takže kdo tyhle knížky nečetl a považuje se za knihomala tak honem si je běžte přečíst :D

Brambu
27.03.2018 5 z 5

Tak tohle byla paráda. Moc jsem se u toho nasmála a v některých situacích jsem se dokonce našla. Byla to super zábava a rozhodně se pustím i do dalšího komiksu.

komiksy pro dospívající mládež (young adult)

Sarah Andersen
americká, 1992
2016  91%Dospělost je mýtus
2021  81%Tesáky
2017  88%Ubulená hromádka štěstí
2018  80%Kočky útočí
2021  74%Mimoňka

Kniha Dospělost je mýtus je v