Dospelí

Dospelí https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412377/bmid_dospeli-7m9-412377.jpg 4 56 12

Claire a Matt už nežijú spolu, ale rozhodnú sa, že pre ich dcérku Scarlett bude najlepšie, ak strávia „normálne“ rodinné Vianoce. Nevedia sa dohodnúť, čí to bol nápad, aby išli do rekreačného strediska Šťastný les, ani kto navrhol, aby so sebou vzali svojich nových partnerov. Ale niekto to urobil – a už je neskoro to zrušiť. Claire si priviedla svojho nového partnera Patricka (rozhodne nie Pata), zdanlivo rozumného nádejného triatlonistu Ironmana. Matt so sebou vzal novú životnú lásku Alex, zábavnú, inteligentnú a mimoriadne trpezlivú vedkyňu. Sedemročná Scarlett si vzala svojho imaginárneho priateľa Uška. Je to obrovský králik. Všetci piati (s Uškom šiesti) sa so zaťatými zubami venujú núteným zábavným aktivitám. Keď Scarlett večer zaspí, až priveľa popíjajú a prezrádzajú si tajomstvá z minulosti. Nevedno ako, zrazu sa ich dovolenka zmení na sud pušného prachu a končí sa tam, kde sa celý príbeh začína – uplakaným, vydeseným telefonátom na políciu. Čo sa stalo? Všetci tvrdili, že sa budú správať ako dospelí…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Adults , 2018

vercatko20
09.04.2024 odpad!

Hrozný. Nechápu, koho tohle mohlo bavit. Měla jsem co dělat, abych se vůbec ke čtení přinutila a jsem neskonale ráda, že už jsem to dočetla. Děs.

Julinka679
14.05.2022 1 z 5

Tohle byl pro mě průser na všech frontách... Ani ten králík to nezachránil.
Začátek vypadal slibně ale nedokázala jsem si najít cestu ani k jedné postavě, kniha mě kolem 80 strany už vyloženě začala nudit takže jsem přeskočila až na konec, který mě taky nijak nenadchnul. Je to škoda ale chápu, že se to někomu líbí, můj šálek kávy to bohužel není :-/
Hodnotím tedy jen 1* a knížka bohužel půjde z domu! :-(

ZiPur
17.12.2021 1 z 5

Někdy zdlouhavé, ale zajímavé postřehy ze života a vztahů.

hol58186
03.11.2021 5 z 5

Je to vyprávění o rozvedeném páru, který už každý má nového partnera, ale spolu mají malou dceru. Chtějí, aby jejich dcera měla co nejnormálnější Vánoce, a tak se rozhodnou, že budou trávit Vánoce všichni spolu, tzn. dva páry a dítě. Asi to není úplně typické vánoční čtení... Řeší se zde spíše hlavně vztahy, krizové vztahy mezi lidmi a jejich chování v různých situacích.

Čenichnaknihy
31.08.2021 3 z 5

Tohle byla trochu sázka do loterie. Knížka nám ležela v knihovně možná dva roky a i když má líbivou obálku, dlouho nebyla na její čtení nálada. Sonda do rozvedené rodiny, kde první kapitola začíná telefonátem na záchranku, protože někdo někoho střelil šípem… To slibovalo slušné psycho.
A to se víceméně potvrdilo. Rozvedení rodiče vezmou své nové partnery a dceru, která má svého imaginárního králíka, a tráví spolu vánoční prázdniny v rekreačním středisku.
Sice zajímavý nápad na vztahový román, ale čtenářsky to byl boj. Ani jedna z postav nás nedokázala vtáhnout do děje, nikomu jsme nedokázali fandit natolik, abychom zuřivě otáčeli jednu stránku za druhou. I když nakonec jsme se k poslední kapitole přeci jen dolopotili.
Kdo ví, možná že nejsme cílovka téhle knížky, možná ji ocení spíš mladší čtenáři, kteří řeší podobné otázky při rozvodu rodičů nebo někoho z blízkých. Nás ale příliš nechytla.

veriszv
04.02.2021 3 z 5

Vztahová oddechovka, která není nijak výjimečná a vlastně vám asi nic nového nepřinese. Já si ale tohle čtení fakt užila, protože jsem si u něj prostě odpočinula. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, který by podle mě potřeboval ještě trošku učesat, ale jinak fajn. Pokud si chcete taky jen odpočinout u něčeho nenáročného, proč ne.

Kamilajznik
30.04.2020 3 z 5

Kniha se mi četla velice dobře, nicméně mě nijak nenadchla, takové to nemastné, neslané.

Ctenar1202
22.04.2020 3 z 5

Kniha Dospělí a druzí byla taková fajn oddychovka. Bavila mě. Sice místy jsem si říkala, ach jo, už abych ji dočetla, ale posledních cca 100 stran bylo super. Takže ve výsledku bych ji klidně k přečtení doporučila.

Kniha o tom, jak není dobrý nápad jezdit se svými ex na dovolenou. I imaginární králík byl fajn, i když mi párkrát lezl silně na nervy.

Damonka12
13.04.2020 3 z 5

Skvělá kniha o rodinných vztazích, ale mimo můj žánr.

anunulinka
09.11.2019 5 z 5

Pro mě pomalejší začátek, ale potom pohodové čtení.

Talys
29.09.2019 2 z 5

Průměrný příběh, ale nápad s Poseym byl bezva, tyhle části knihy jsem si užívala.

mirka2558
16.07.2019 2 z 5