Jak neuloupit smaragd

První díl takzvané „dortmunderovské série“, pojmenované podle smolařského zlodějíčka Johna Dortmundera, patří k nejznámějším Westlakeovým propojením humoristického a kriminálního žánru. Zdánlivě prostý plán na uloupení vzácného drahokamu se nečekaně zkomplikuje a Dortmunderova parta se musí postupně vloupat do muzea, banky, blázince, vězení a na policejní stanici. Kniha byla v roce 1972 zfilmována jako Ukradený diamant s Robertem Redfordem v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/265522/jak-neuloupit-smaragd-nax-265522.jpg 4.4153

Dortmunder 1.

Literatura světová, Detektivky, Humor
Vydáno, Cosmopolis

The hot rock, 1970

Kniha Jak neuloupit smaragd

pepa4081

Kam všude se musíte vloupat, abyste získali posvátný smaragd, když se vám smůla lepí na paty.
U knihy jsem se nahlas nesmál, ale bavil jsem se moc, protože „padouši“ jsou sympaťáci a já jim držel palce. A ten konec – už jen kvůli němu doporučuji. Výborná oddychovka.
Velmi uspokojivé.

Jendis573

Vtipné od začátku do konce. Bravurně vymyšlené zápletky.

Ivan F

Aby som sa navnadil na ďaľšiu Westlakeovu knihu (prečítal som Jak nevyloupit banku), dal som si dlhšiu pauzu medzi jeho knihami, predsa len, aj humoru môže byť príliš, tak aby som nebol rozčarovaný. No a prišlo sklamanie - či to bolo dlhšou prestávkou, alebo mi vyložene kniha nesadla, alebo čokoľvek iné, tak Dortmunderove patálie ma neoslnili. Skôr naopak, prišli mračná a keď pomedzi ne zasvietilo slnko, tak humor bol nepríliš vtipný. Škoda, lebo po príbehu pána s umlautom v mene som sa vyslovene tešil na Dortmundera. Kniha je vtipná, ale nie je to ono. Našťastie príbeh nie je dlhý a tak som strávil pár príjemných chvíl v jeho spoločnosti. Či ale budem čítať aj pokračovanie, to naozaj teraz netuším.

Aymira
26.03.2018

Příjemně plynoucí oddychové čtení, kde na čtenáře nečekají žádní zlí lumpové, složité vedlejší linie ani děsivé vraždy. Nečekejte žádnou extra humornou knihu, ale úsměvný příběh vyvolaný především tím, jak se Dortmunder a jeho kumpáni ocitají v bizarních profesních situacích. Rozsah děje navíc není nijak veliký, takže se kniha dá v pohodě přečíst za krátkou dobu.

04.10.2017

Taková příjemná, oddechová detektivka. Vyloženě humorná podle mého názoru není, spíš jen úsměvná. Ale i tak jsem se dobře pobavila ;-).

gossipavlina
01.04.2017

O humorné knize mám jiné představy. Vtipnými bonmoty zrovna neoplývá. Ale z celkového pohledu po dočtení mohu říct, že je úsměvná. Ale nenudila, takže jsem ji i přes výhrady že vlastně nevím, čemu se má smát dočetla až do konce. A to bylo dobře, protože závěr knihy je nejlepší a dojem hodně vylepšil.

Pet007
22.01.2017

Knihu jsem začínala číst dvakrát a podruhé se povedlo. Člověk se nemá nikdy vzdávat.

Block
01.01.2017

to: astroweb
Pribeh byl zfilmovan - viz. http://www.csfd.cz/film/20945-ukradeny-diamant/komentare/
Ale rekl bych, ze pro spoustu milovniku Westlakea byl i pres hvezdne obsazeni urcitym zklamanim. Jak jsem psal jinde - DEW pise tak obrazne a ma sve vtipky uz tak "natajmovane", ze prevedeni do realneho obrazu je silene tezke. Myslim, ze byly i dalsi pokusy o filmove realizace (diky DEW oblibenosti v USA), ale neslysel jsem o zadne, ktera by se vice ujala. Nejznamnejsi je prave vyse zminena - predevsim kvuli obsazeni ....