Jak neuloupit smaragd

Jak neuloupit smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265522/bmid_jak-neuloupit-smaragd-nax-265522.jpg 4 209 44

Dortmunder série

První díl takzvané „dortmunderovské série“, pojmenované podle smolařského zlodějíčka Johna Dortmundera, patří k nejznámějším Westlakeovým propojením humoristického a kriminálního žánru. Zdánlivě prostý plán na uloupení vzácného drahokamu se nečekaně zkomplikuje a Dortmunderova parta se musí postupně vloupat do muzea, banky, blázince, vězení a na policejní stanici. Kniha byla v roce 1972 zfilmována jako Ukradený diamant s Robertem Redfordem v hlavní roli.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Humor

Vydáno: , Cosmopolis

The hot rock , 1970

vybusna
vybusna
27.12.2022 4 z 5

manžel počúval ako audio počas 8hodinovej jazdy autom. Spočiatku som občas aj zdriemla, ale potom som nejako naskočila do deja. Nie je to moja šálka kávy, ale dej ma bavil. Nakoniec som bola už taká nervozna z toho ako to dopadne, že som si vôbec nevedela dej užívať, pretože som sa bála o osud našej patice. Po akcii "rušeň" mi na jednom odpočivadle, musel manžel povedať len jedným slovom koniec, pretože, by som v tom aute neobsedela. Tým pádom som si knihu užila a považujem ju za veľmi podarenú. Dávam 5 star, ale bohužiaľ aj táto kniha ma utvrdila, že podobnú literatúru, skrátka nemusím.

L.Helena
L.Helena
02.10.2022 3 z 5

Když jsem tuto knihu před léty četla poprvé, tak jsem se u ní bavila nějak víc...

freejazz
freejazz
15.06.2022 5 z 5

já to bral jako pokračování „banky“. stejně dobré a stejně humorné.
na pustý ostrov bych si knížku nebral, ale v zavazadle na dovolenou by se místo našlo. i když jsem ji četl nejednou, je to pořád lepší než prázdninový bulvár a plky z naší politiky.

Čmeláček
Čmeláček
08.06.2022 4 z 5

Trochu moc pomalé, ale jinak dobré. Jednu star ubírám.

slawa.cap
slawa.cap
11.03.2022 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Stejně úžasné jako Jak nevyloupit banku, i když možné ne tak komplexní. Vlastně přesně zrcadlový příběh. Nikým nezapříčená řada nezdarů. Až jsem měl pocit, že se někde za rohem musí schovávat Harry Künde.
S Dortmunderem jsem určitě ještě neskončil :)

Kontryhelka
Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Když jsou zlodějíčci packalové, tak vše okolo nich a oni samotní dostanou na frak. Humorný a hodně vtipný příběh, který stojí si za to přečíst.

Ava365
Ava365
27.12.2021 5 z 5

Neskutečně vtipná kniha. Dortmunder a jeho parťáci jsou úžasní a přestože jsou to vlastně zločinci, držíte jim palce.

iatros
iatros
03.11.2021 3 z 5

Tak smíchy jsem vyloženě nebrečela, ale byla to příjemná oddechovka s výborně vypointovaným koncem. Teď se chystám na film s Robertem Redfordem, který - pokud mě paměť neklame - taky nebyl vůbec špatný.

mol378
mol378
07.06.2021 5 z 5

Milé, vtipné, nenáročné, osvěžující jak ledový gintonic v inteligentní společnosti dobrých přátel, jejichž smysl pro humor plně sdílíte. Vracím se v nepravidelných intervalech a vždycky najdu, co očekávám - odreagování a potěšení.

Zuzka12627
Zuzka12627
26.03.2021 4 z 5

Knížka je taková večerní jednohubka, vtipné a svižné čtení. Velmi dobře vymyšlená zápletka. Určitě doporučuji k přečtení.

Peter73
Peter73
28.08.2020 3 z 5

Túto knihy by som nazval ako gangsterka zo zlatých 60-tých rokov. Vedel by som si ju predstaviť ako film. Partia chlapíkov sa snaží ukradnúť smaragd, lenže im sa to nepodarí na prvýkrát, záver milo prekvapil.

ninano
ninano
24.08.2020 5 z 5

:))))))))))))))))...

zuzi.d
zuzi.d
11.08.2020 4 z 5

Mám ráda tuhle starou edici Čtení na dovolenou. Je perfektní na cestování nebo když si člověk chce přečíst jen něco menšího. Postupně si ji dokupuju na výprodejích a v antikvariátech, a vždy když po nějakém kousku sáhnu k přečtení tak jsem mile překvapena. Ne jinak tomu bylo i tentokrát. Po přečtení dvou nejnovějších komentářů (tedy těch co budou zobrazeny pode mnou) nevím, jestli nějaký komentář psát, protože to za mě jejich autoři napsali:) Takže jen shrnu - nahlas jsem se nesmála, ale u knihy jsem se bavila, je svižná a vtipná, výborná oddychovka.

bruntal
bruntal
19.03.2020 4 z 5

Žánr mi není blízký, jedná se však o svižnou, vtipnou a vypointovanou knihu.

pepa4081
pepa4081
06.10.2019 4 z 5

Kam všude se musíte vloupat, abyste získali posvátný smaragd, když se vám smůla lepí na paty.
U knihy jsem se nahlas nesmál, ale bavil jsem se moc, protože „padouši“ jsou sympaťáci a já jim držel palce. A ten konec – už jen kvůli němu doporučuji. Výborná oddychovka.
Velmi uspokojivé.

Jendis573
Jendis573
31.07.2019 5 z 5

Vtipné od začátku do konce. Bravurně vymyšlené zápletky.

Ivan F
Ivan F
07.06.2019 2 z 5

Aby som sa navnadil na ďaľšiu Westlakeovu knihu (prečítal som Jak nevyloupit banku), dal som si dlhšiu pauzu medzi jeho knihami, predsa len, aj humoru môže byť príliš, tak aby som nebol rozčarovaný. No a prišlo sklamanie - či to bolo dlhšou prestávkou, alebo mi vyložene kniha nesadla, alebo čokoľvek iné, tak Dortmunderove patálie ma neoslnili. Skôr naopak, prišli mračná a keď pomedzi ne zasvietilo slnko, tak humor bol nepríliš vtipný. Škoda, lebo po príbehu pána s umlautom v mene som sa vyslovene tešil na Dortmundera. Kniha je vtipná, ale nie je to ono. Našťastie príbeh nie je dlhý a tak som strávil pár príjemných chvíl v jeho spoločnosti. Či ale budem čítať aj pokračovanie, to naozaj teraz netuším.

Aymira
Aymira
26.03.2018 3 z 5

Příjemně plynoucí oddychové čtení, kde na čtenáře nečekají žádní zlí lumpové, složité vedlejší linie ani děsivé vraždy. Nečekejte žádnou extra humornou knihu, ale úsměvný příběh vyvolaný především tím, jak se Dortmunder a jeho kumpáni ocitají v bizarních profesních situacích. Rozsah děje navíc není nijak veliký, takže se kniha dá v pohodě přečíst za krátkou dobu.

85098211
85098211
04.10.2017 4 z 5

Taková příjemná, oddechová detektivka. Vyloženě humorná podle mého názoru není, spíš jen úsměvná. Ale i tak jsem se dobře pobavila ;-).

gossipavlina
gossipavlina
01.04.2017 4 z 5

O humorné knize mám jiné představy. Vtipnými bonmoty zrovna neoplývá. Ale z celkového pohledu po dočtení mohu říct, že je úsměvná. Ale nenudila, takže jsem ji i přes výhrady že vlastně nevím, čemu se má smát dočetla až do konce. A to bylo dobře, protože závěr knihy je nejlepší a dojem hodně vylepšil.