Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1520 407

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Skvělé, skvělé, skvělé!
100000000/5!

Shaxx
11.05.2023 4 z 5

Chápu, proč to má vysoké hodnocení, je to mile napsané, i když to pracuje s nelehkými tématy (ztráta bližního, alkoholismus, zneužívání atd.) Neřeší zbytečně detaily, ale spíše následky, které si to vybírá na zúčastněných, snahu o zpracování a vyrovnání se s tím, co se stalo. Dva puberťáci, každý s vlastními starostmi, se sblíží formou dopisů a postupně se otevírají tomu druhému, s vědomím, že právě tahle forma komunikace jim umožnila vylézt z ulity. Netuší, kdo je na druhé straně, co se stane, pokud se setkají v reálném životě? Právě tahle gradace dodala příběhu i kapku napětí a jasně, je tam romance (kterou běžně nevyhledávám), ale s tím se dalo počítat že? :)

SněžnáSova
26.04.2023 5 z 5

Tato kniha ve vás vyvolá spoustu emocí a neskutečně si ji zamilujete. Moc mi sedla a fakt doporučuju.

uzivatel5475
23.04.2023 5 z 5

Od knížky jsem nic moc neočekávala, protože tenhle styl knihy není úplně moje parketa. Ale pak jsem knížku vůbec nedokázala odložit, protože byla prostě SKVĚLÁ. Rozhodně se dostala na seznam mých nejoblíbenějších knih.
10/5

amalka9594
10.04.2023 5 z 5

Napínavá, zajímavá kniha u které jsem se nenudila. Dobrý nápad, který je ještě líp sepsaný. Dopisy ztraceným jsou stoprocentně jedna z mích nejoblíbenějších knih. I přes to, že jsem nečekala, že by mě mohlo něco takového bavit, určitě doporučuji!!

Vlci.Sestra
08.04.2023 5 z 5

Kniha s napínavým dějem, u které vám potečou slzy. Hrozně se mi líbil ten nápad na psaní dopisů protkavající celou knížku. Ty dopisy byly fakt úžasné.

Book_lover469
01.04.2023 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Oba hrdinové jsou opravdu zajímavými postavami které mají své problémy a musí se s nimi naučit vypořádat. Miluji dopisy které si Declan s Juliet vyměňují. I přes trochu smutnější tón knihy jsem si užívala každou sekundu. Situace ve kterých se Declan a Juliet objevují mě nutili se usmívat a já mezi nimi cítila tu chemii od úplného začátku. Velmi originální nápad, rozhodně jsem knihu nečetla naposledy. 5/5

mataj
28.02.2023 5 z 5

I když už delší dobu nepatřím k cílové skupině, musím říct, že se mi kniha líbila. Příběh dvou nešťastných mladých lidí, kteří se snaží vyrovnat se ztrátou blízkých lidí a cítí vinu a výčitky. Nejdříve skrze dopisy a později přes internet se navzájem poznávají, utěšují a podporují, a to i přesto, nebo možná díky tomu, že se osobně neznají.

Vendulis
19.02.2023 5 z 5

Juliet přišla o matku. Píše jí dopisy na hrob, když jí někdo začne odepisovat. Do hry vstupuje Declan, školní vyvrhel, který nezapadá ani doma, ani ve škole. Ti dva se v reálném životě nesnášejí, ale spojují je jejich osobní tragédie. A pomalu se začínají nenávidět o něco méně. Dopisy/e-maily pokračují dál a dál, ale ani jeden z nich neví, kdo je ten druhý. Jak to celé dopadne?
Brigid Kemmerer vás vtáhne do děje ani nevíte jak. Opravdu hezky napsaná kniha, plná smutku a vzteku, ale taky naděje a lásky. Nečekala jsem to, ale moc jsem si čtení užila.

eŠ
26.01.2023 5 z 5

Kniha ve mně vyvolala plno pocitů, přestože už nejsem teenager. Nejdůležitějším poselstvím knihy je DŮLEŽITOST KOMUNIKACE. Mnoho problémů hlavním hrdinům a jejich rodičům způsobila nezdravá komunikace (možná lépe řečeno skoro nulová komunikace). Stačilo by, kdyby spolu lidé mluvili a nemuseli se tolik trápit. Bez komunikace porozumění není. Nikdo nejsme věštci a nevidíme do hlavy druhému. Většina lidí v příběhu se chovala, jako by tomu tak bylo. Jako by ostatní měli přece všechno vědět sami, viděli to samé co oni. Jenže každý viděl jen to své a dotvářel si podle toho pravdu, která pravdou vlastně vůbec nebyla. Utrpěly tím tak všechny vztahy.

A přesně tohle si myslím i já, že je největší problém ve vztahu rodič-dítě v pubertě, lidé spolu přestanou mluvit a domýšlejí si sami jak co je. A tím vznikají problémy a nedorozumění. V těžších případech i závažnější problémy - deprese, sebepoškozování, krádeže, útěky z domova, nenávratné odloučení členů rodiny a další...

Erika017
18.01.2023 5 z 5

Ta knížka má jiskru. Je v ní všechno, co by v ní mělo být. Je neskutečně smutná, dojemná, plná naděje a odhodlání, ale i bolesti a strachu. Je dokonalá a velice čtivá. Rozhodně doporučuji 6*/5*:)

Mikoláška
03.01.2023 5 z 5

Za mně skvělá knížka, asi se mi dostala do rukou v pravou chvíli. Naleznout nějaký prostředek (dopisy, emaily) ventilace svých pocitů, myšlenek, starostí, i radostí, které nejste v danou chvíli schopni říct svým nejbližším, ať už rodině či nejlepšímu příteli. Možná by nám všem prospělo, kdybychom uměli více mluvit a méně si stavět kolem sebe ochranné štíty a shazovat sami sebe dříve než to udělají ostatní.... Díky

Debbra
23.12.2022 5 z 5

Kniha mě bavila od začátku do konce a hlavní postavy za mě neměli chybu. Jen nerada jsem knihu odkládala a vím, že jí nečtu naposledy.

TBRbezkonce
17.12.2022 5 z 5

Tahle kniha ve mně zanechala hlubokou stopu. Příběh Juliet a Declana je děsivý a místy z něj, hlavně z Declanova, mrazí. Kniha učí, že předsudky o ničem nevypovídají a že i za temnou tváří stojí laskavé srdce. Zároveň děj není přeslazený a můžou si ho přečíst i lidé, kteří o romantiku vlastně moc nestojí. Čtení této knihy rozhodně nebyl promarněný čas.

knizninadsenec
12.12.2022 5 z 5

Zajímavý, tajemný příběh, ale i trochu děsivý. Kousek po košíčku se rozmotává pravda nejen o postavách, ale i minulosti. Příběh je milý, bolestivý, smutný, překvapivý.
Některé postavy, díky ostatním postavám, možná špatně odhadnete. Já rozhodně jo. Při čtení jsem byla napjatá, smutná, překvapená, v šoku, vyděšená - spolu s postavami. Příběh je opravdu velmi emotivní.
Za sebe můžu říct, že to bylo velmi zajímavé čtení a rozhodně mě velmi překvapil vývojem. Rozhodně jsem dvě zjištění / situace opravdu nečekala.

Grohlinka
19.10.2022 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se chystala hodne dlouho a cekala od ni hodně, mozna moc. U tohohle typu knih u me vzdycky zalezi na tom, jak moc si oblíbím hlavni postavy, Juliet mi byla nesympaticka, byla predpojata a ve svem vztahu k rodicum naivni a vse videla černobíle, jeji laskyplny vztak k matce jsem nepochopila, kde se vzal, kdyz vecne nebyla doma? Declan mi byl sympatictejsi, ale jeho matka byla slaboska, coz me privadi k myslence, ze nekteri lidi by proste radsi nemeli mit deti. Vedlejsi postavy byly fajn, Rev a Melounak se mi libili, Rowan jsem nesnasela a nechtela bych ji znat, natoz se s ni pratelit.
Kniha je psana ctive a jednoduse, kratke, jednoduche vety jsou verne literarnimu zarazeni.
Romanticka linka mi prisla neverohodna a prazdna. Znam dojemnejsi a romantictejsi young adult knizky. Ale mozna mi kniha proste jen nesedla do nalady, i to se stava.

zsykorova
27.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Abych byla upřímná, nejsem moc velký fanda contemporary knížek a ani Dopisy ztraceným mě nepřesvědčily o opaku.
Knížku jsem měla dlouho na seznamu čtení a po přečtení jsem trochu zklamaná. Čekala jsem něco trošku jiného.
Přibližně před rokem jsem v knihovně hmátla po druhém dílu Na co slova nestačí, tudíž ho četla jako první a líbil se mi víc než Dopisy. Dřív by na mě knížka zapůsobila víc, ale teď jsem "zkažená" různými thrillery a horory.
Hlavní postavy mi byly nesympatické, Juliet i Declan mi často lezly na nervy a jediný, kdo mi nevadil byl Rev. Chápala jsem, proč se Juliet a Declan chovali tak, jak se chovali, ale přesto mě neskutečně vytáčeli.
Emaily, které si později posílali, mě naopak velmi bavily a líbilo se mi dozvídat se víc o jejich příbězích. Nejlepší za mě byl konec, u kterého jsem si i pobrečela.
Abych to shrnula, dřív by si mě knížka líbila víc, ale i teď se to docela dalo, i když jsem někdy chytala nervy.

Ráčkajda
22.09.2022 5 z 5

Jeee to bylo nádherné....ani zdaleka nejsem cílová skupina, ale tak moc se mi to líbilo, sympatické postavy a navíc krátké kapitoly. Super. Jdu hned na další díl.

MichaelaS081
20.09.2022 5 z 5

Krásná kniha. Vybrala jsem si ji díky recenzím a udělala jsem dobře. Super příběh, jdu na další díl.

Vikinka224
15.09.2022 5 z 5

Toto byla nádherná knížka. Postavy úžasné a jejich příběh promyšlený.
Za jedno odpoledne přečteno :-)