Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1520 407

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost , 2017

elizabeth_e
15.04.2022 2 z 5

Dobrý,asi?Pro mě to nebyla zas taková bomba jako pro ostatní.Jako jo celkem dobrý.Podobné typy knih mám ráda,ale tohle mi prostě nějak nesedlo.Juliet mě hrozně štvala.Nemohla jsem si pomoct.Čtiva byla,ale dej prostě nic moc.

andrea0221
12.04.2022 5 z 5

Mám ráda, tento typ knížek, pro mladé o mladých, seznámení je opravdu nevšední a já bych určitě pátrala kdo je ten druhý.:-) Hezky napsané a dobře se to četlo.

Aneleh
03.04.2022 5 z 5

Nejprve jsem si myslela, že tohle asi nebude pro mě, že je to četba spíše pro o hodně mladší ročníky, ale je v ní tolik poučení a porozumění pro nás pro všechny, že mě nakonec vůbec nezklamala, ale naopak chytila za srdce. Moc hezky napsané, pravdivé a ze života. Silný příběh, který všem doporučuji!

Sammy.Boy
03.04.2022 5 z 5

Chytlavé od první stránky! Jakmile si mezi sebou začnou ústřední postavy vyměňovat DOPISY ZTRACENÝM, prožíváte každý okamžik s nimi a už není cesty zpět. Příběh složitý jako život sám, zároveň však krásný - krásný jako láska.

KodalSa
18.03.2022 5 z 5

Nádherná knížka! Příběh Juliet a Declana mě úplně strhnul, na pokračování se už těším.

WaN635
10.03.2022 5 z 5

I přesto, že se jednalo o YA román, tak se mi to líbilo a to jako, že moc. Declan mi byl sympatičtější než Juliet. Obě děti prošly těžkým obdobím, u Declana mi přišel jeho příběh až odpudivý, tím, jak dokáží rodiče svým dětem zkazit dětství.
S největší pravděpodobností si přečtu i pokračování.

Anastazie0810
26.02.2022 5 z 5

Tak tahle knížka mě dostala. Je krásná. Jak jazykově tak příběhově. Celý ten příběh obsahuje tolik emocí..no nemám slov. Pohltila mě, a přečetla jsem ji na jeden nádech. Ano možná je to svým způsobem spíše pro "mladší" čtenáře. Ale v tomhle děsivém a hnusném světě není nikdy dost takovýchto krásných příběhů, které Vás můžou jak rozdrtit tak i dát Vám naději, že ještě existuje láska. Možná zůstanu vždy snílkem, který v to bude věřit :) A možná proto sis mě Brigit touhle knihou získala.

Juliette@
14.02.2022 3 z 5

Celá knížka by se možná dala popsat slovy "nechápavá Juliet a nepochopený Declan". Knížka vypráví těžký, ale za to vzletně a originálně pojatý příběh o smrti, zasazený do né tak originálního prostředí. Příběh se totiž odehrává v typické americké střední škole, takže se setkáváme s jevy jako srážky na chodbě, fópa ve školní jídelně a učitelé, kteří odhalí žákův potenciál z jednoslovné odpovědi. Teď mě prosím neberte jako úplného odpůrce takového prostředí, spíše si dělám legraci. Příběh se mi samozřejmě líbil a tradičně takovou literaturu schválně vyhledávám, protože mě baví (Dýchání, Všechny malé zázraky, Moře klidu, ...). V knížce jsem si oblíbila hned dvě postavy (Reva a melouňáka), jen nevím, jestli není vlastně problém, že ani jedna z nich není ta hlavní. To je však i známkou toho, že v příběhu jsou skvěle vykreslené i vedlejší postavy. Celý příběh postav (hlavně z minulosti) se dovídáme postupně a skvěle to do sebe ke konci zapadá. Objevují se tu i méně logické věci jako policie se špatně zabezpečenou kriminální databází nebo pomoc od random postavy, co se tam objeví, když je třeba (ale to tak vlastně bývá i v životě). V knížce se charakterům někdy výrazně měnily povahy a já nevím, jestli to bylo z důvodu, že se přirozeně vyvíjely, nebo to tak příběh prostě vyžadoval. I přesto všechno se mi knížka moc líbila, hlavně pro její silný příběh, hluboké myšlenky, ke kterým se budu v knížce vracet a pro její poukázání na důležitost přátelství .

PS: mám nutkání pořídit si foťák

více na mém bookstagramu: https://www.instagram.com/recbook_cz/

Sylvanas
13.02.2022 5 z 5

Úžasná knížka, nemohla jsem se donutit ji odložit! Četla jsem ji na tajňačku v práci i při čekání na autobus.
Je to sice typický YA román, ale nějakým způsobem si mě dokázal získat víc než ostatní, co jsem poslední dobou četla. I když tam byly scény, které "znám" právě odjinud, vůbec mě to nenudilo. Declan i Juliet jsou skvělé hlavní postavy. Příběh byl dojemný, opravdu krásně napsané. Rozhodně stojí za přečtění.

Ady_leni
30.01.2022 5 z 5

Moc krásná kniha! Ani nevím, co vím bych k tomu dodala. Declana si člověk zamiluje hned po prvních stránkách, jeho příběh je silný a Juliet je zajímavá hrdinka. Líbilo se mi, jak mezi nimi pomalu vzkvétaly sympatie a je docela škoda, že v knize nebylo víc rozepsáno období, kdy už byli spolu. Ale celkově je knížka moc silná a hezká a já ji jednoznačně doporučuji.

Akléda_
25.01.2022 4 z 5

Od knížky jsem měla velká očekávání a ona je vesměs splnila. Jediné co mě mrzelo a proč to za mě není taková bomba je, že jsem doufala, že mě příběh více rozloží a bude celý trochu drsnější. Jinak to ale bylo skvělé. Úžasné postavy, které se vyvíjí, stejně jako vztahy mezi nimi. Postupné odhalování toho, jak to tedy všechno bylo a proč se cítí tak jak se cítí. Líbil se mi i motiv dopisů, i když bylo jasné kdo je kdo, mělo to své kouzlo. Hodně mě překvapila čtivost knihy, bůh ví proč jsem to nečekala, ale stránky mi mizely pod rukama ani jsem nevěděla jak. V knížce je spousta krásných myšlenek a citátů, ale i dojemné pasáže a pasáže k zamyšlení, které mám všechny zaznačené. Skvělý start nového roku.

janka2000
21.01.2022 5 z 5

Román ze žánru young adult (dle mě) vypráví o dívce, která se nemůže srovnat se smrtí své dokonalé a úžasné matky, a (samozřejmě) o chlapci, jehož všichni považují za zločince...
Velmi se mi líbilo, jak bylo zobrazeno, že každého něco trápí, a že naše maska nejsme my. Všichni potřebujeme svého člověka, někoho kdo v nás věří.

Bettinka
17.01.2022 5 z 5

Pro děti a mládež? :) Vůbec ne, tohle je tak dobře napsané, že se v tom musí najít snad všechny generace. Krásný příběh, ve kterém má všechno "svůj čas" a který Vás, pokud už jste odrostlejší, jako např. já, hodí zpátky do dětství.. no dobře, dospívání. :) Už jenom kvůli těm dávno zapomenutým pocitům, které ve mně čtení této knížky vyvolalo, si určitě za čas přečtu znovu.

ElizPetrova
10.01.2022 4 z 5

O této knize jsem si nic nevyhledávala, ani jsem nečetla anotaci, jen vím, že byla všude opěvována a konečně jsem se k ní dostala. Byla jsem velmi příjemně překvapena. Rozhodně se nejedná o klasickou romantickou YA. Příběh jsem přečetla na jeden zátah. Kniha se zabývá i dost vážnými tématy, je napsána velmi čtivě a neotřele. Mohu jedině doporučit.

hlavajda93
05.01.2022 5 z 5

Krásný příběh o ztrátě a hledání sama sebe. Líbil se mi postupný vývoj Declana, který se díky Juliet začal měnit a dokázal, že pod slupkou grázla se skrývá chytrý a hodný kluk.

Denai
03.01.2022 5 z 5

Nejlepší série!! Miluju všechny 3 knihy!

Larinka142
30.12.2021 5 z 5

Tohle jsem vážně nečekala… Myslela jsem si, že to bude hezké čtení, ale to nebylo ani zdaleka. Bylo to úchvatné. Nevěděla jsem, že tak silné pocity můžu mít jen ze čtení knihy, ale zřejmě ano. Přečetla jsem to za ani ne polovinu dne a nesmírně jsem si to užila. Nedokážu ani popsat slovy jak jsem se u čtení té knihy cítila. Wow

Market116
27.12.2021 5 z 5

Tento typ knížek mám opravdu ráda. Příběh se mi moc líbil...
Ti, co ztratí někoho blízkého, to mají neskutečně těžké...musí být tak otravný, když vám v jednom kuse někdo říká, že ta bolest jednou zmizí, že to chce jen čas...já si osobně myslím, že ta bolest s námi bude už napořád, nikdy nezmizí, možná se časem otupí, ale vždycky už s námi bude, takže se s ní spíš musíme naučit žít. A v této knize je to krásně ukázané.
Nebo když si člověk říká, co se mohlo stát jinak...to příšerné slovo kdyby...bohužel to nic nezmění...milovanou osobu nám to nevrátí.
Juliet s Declanem byli tak odlišní a zároveň toho měli tolik společného...byla jsem moc ráda, že to každý z nich dokázal překonat...oba byli silní a zvládli to skvěle.
Tohle určitě nebyla má poslední kniha od této autorky...moc doporučuji, rozhodně stojí za přečtení.

Kateřina259
22.12.2021 5 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli obálce, která přímo bije do očí, ale potom jsem ji nechala ležet na poličce několik měsíců. Bála jsem se, že mě nebude vůbec bavit. Dostala jsem se k ní až teď a připadala mi strašně krátká. Příběh byl úžasný. Líbilo se mi, že to nebyla nějaká přeslazená knížka, ale že se zabývala vážnějšími tématy. Narazila jsem na jeden citát, který podle mě skvěle vystihuje celou knihu: „two damage people, trying to heal each other is love."

KajaProchy
17.12.2021 5 z 5

Ke knize jsem se dostala kvůli Výzvě a jsem za to vděčná!
Podle popisu jsem si říkala, že tu romanťárnu nějak přežiju, není to úplně můj žánr. Přečetla jsem ji za dva dny. A prisla mi kraaatka! Ale přesto akorat vystizna, aby nespadla do romantickyho patosu...
Jak jsem psala, není to můj žánr, ale tahle kniha má o něco víc, má hloubu a pravost. Pro mě je to nástavba, kvuli které je víc než puberťácká romantika, např. jako Hvězdy nám nepřály.