Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1518 406

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost , 2017

Kuxka
Kuxka
30.08.2022 5 z 5

Tak to bylo úžasný! Úplně miluju Declana a Reva taky! Na tu poslední větu celé knížky jsem už pár stránek čekala, ale jsem ráda, že ji tak autorka vůbec napsala, už jsem se bála, že tam nebude. Koho jsem neměla ráda byla máma od Juliet a, až na poslední asi čtyři stránky, Alana a Declanovu mámu. Líbily se mi všechny možné myšlenky, které v knize zazněly. Líbilo se mi to celý a moc mě mrzí, že už to skončilo, myslela jsem, že mám ještě třeba 20 stránek a ono ne...
Doporučuji!!

Kacatko86
Kacatko86
23.08.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka, na střední bych ji určitě řadila k top knihám, dnes to pro mě bylo pěkné odreagování. Ale určitě fajn se na věci podívat zase z pohledu dospívajících, co prožívají "děti", jak nahlíží na své rodiče, jak se cítí v rodině, jak těžké je s někým mluvit o svých citech a ještě těžší o nich nemluvit. Celá kniha je protknuta smutkem ze ztráty, pocitem izolace a nepochopení, ale také nadějí, že jste našli spřízněnou duši, která vám rozumí, odvahou, že když trochu odhalíte své emoce, nic se vám nestane, naopak můžete získat. Declana jsem si zamilovala, prostě drsňák s citlivou duší

Lenka2533
Lenka2533
12.08.2022 5 z 5

WOW! Tak tohle bylo obrovské překvapení!
Jsem hodně vděčná své tetě, protože mi tuto knížku půjčila, i když jsem ji nikdy číst nechtěla. Protože když jsem si četla anotaci, bylo tam téma smrt v rodině a já nerada čtu těžká témata v knihách. Vlastně pořádně nevím proč, ale vždycky mě to odradilo. Takže jsem neskutečně šťastná, že se ke mně knížka dostala.
Slyšela jsem na to pěkné ohlasy a četla jsem nadšené recenze, ale i tak jsem nečekala nic moc velkého. Ale opak byl pravdou. Naprosto mě to dostalo!
Během čtení se u mě vystřídalo tolik emocí, že to do teď nechápu. Lítost, smutek, strach, hněv, radost...
Hlavní hrdinové mi sedli. Strašně se mi líbilo jejich dopisování. Užívala jsem si každou vteřinu s nimi. Declana i Juliet mi bylo strašně líto :( Některé postavy mě někdy opravdu štvaly. A to nemyslím jako chybu knihy, ale to, že to byli záporáci :D U jedné scény, jsem se přistihla, že nedýchám a zrychleně mi tlouklo srdce. Což jsem opravdu nečekala :D To se mi u knížek běžně neděje.
Moc se mi líbilo, že se tam celou dobu něco dělo. Pořád nějaká akce a zvraty. Některé zvraty jsem ani nečekala. A dost mě šokovaly. Opravdu jsem se u toho nenudila. Děj je fakt povedený.
Četlo se mi to neskutečně dobře. Styl psaní mi krásně sedl a četlo se to zkrátka samo. Má to krátké kapitoly, takže to utíká rychle.
Je to krásný, srdceryvný, bolestivý, citlivý a dojemný příběh. Doslova mě emočně rozdrtil. A určitě mi změnil pohled na svět.
Je to pro mě jedno z největších překvapení za tento rok. A opravdu nelituju, ba naopak jsem straně šťastná, že se ke mně tato knížka dostala, a že jsem si ji mohla přečíst. A dokonce se dostala i do nejlepších knížek, které jsem kdy četla. Prostě pecka! Rozhodně doporučuju!! Bez váhání dávám 5 hvězdiček! Rozhodně si chci někdy přečíst i druhý díl.

andreamrs
andreamrs
12.08.2022 5 z 5

Dopisy ztraceným jsem začala číst s očekáváním, že se bude jednat o průměrnou, místy sladkou young adult romanťárnu. Ach, jak mě kniha vyvedla poměrně brzy z omylu - číst Dopisy místy hodně bolí. Kdo ztratil milovaného člověka se do postav umí vžít, prožívá s nimi smutek i vzácné chvíle štěstí. Dopisy jsou nesmírně citlivý a emotivní příběh o ztrátě, druhé šanci, o naději. Kniha mě neskutečně vzala za srdce a vím, že na ni budu ještě dlouho myslet.

markos111
markos111
06.08.2022 5 z 5

Jedna z těch knih které byste měli začít číst ráno a doufat, že jí do večera stihnete přečíst. Hrozí totiž, že se opravdu neodtrhnete.
Příběh mě chytil už na první stránce, což se zřídka kdy stává. Těšte se na velkou dávku motýlku v břiše, ale i slz.
Autorky styl mi velmi sedí, oceňuji její hrátky se slovy a perfektní vyjádření emocí. Zároveň velmi chválím střídání ženského a mužského pohledu, stejně tak jako styl oddělování kapitol.
Konec byl sice rychlejší než bych si přála (vlastně bych si přála, aby kniha nikdy neskončila), ale vzhledem k tomu, že je tu i druhý díl, je to nejspíš pochopitelné.
Rozhodně doporučuji.

JaneH
JaneH
26.07.2022 5 z 5

Už dlouho mě žádná kniha nezaujala natolik, abych nevnímala život kolem sebe a žila pouze knižním příběhem. Dopisy byly krásné. Měly snad všechno, co od knihy očekávám. Doporučuji všem - jedná se opravdu o krásné čtení.

Kalokaghatia
Kalokaghatia
24.07.2022 5 z 5

Trochu mně zklamal ten odfláknutý závěr. Jinak je to smutné, ale úžasné čtení. Krásná kniha.

Jeninas
Jeninas
23.06.2022 4 z 5

"Když jde všechno do háje, jediná cesta vede vpřed."
Líbil se mi znatelný rozdíl v uvažování a stylu hrdinů, jejichž pohledy se umně střídají. Juliet se utápí v dokonalosti své mrtvé matky, kdežto Declana nedokonalost té jeho už dávno utopila. Spojuje je datum 25. května. Je to trochu gothic/emo? Kniha by mě asi víc bavila, když jsem byla mladší, na střední určitě. Ale vydržela jsem, protože jsem ji četla během kojení, kdy nechci číst nic bůhvíjak napínavého a rozhodně ne nic zábavného. A nakonec to hodnotím jako fajn příběh o tom, že všechno nemusí být tak, jak to na první pohled vypadá. Vytkla bych asi jen to, že o otci Juliet se nedozvíme nic, ani jeho povolání. Na druhou stranu to odráží, jak šedě ho vnímá, takže to možná bylo záměrné.

katerina7226
katerina7226
22.06.2022 4 z 5

Skvělá oddechová knížka, která je hodně čtivá a potřebujete rychle vědět, jak to celé skončí :D. I když je konec od začátku už celkem jasný. Knížku bych doporučila spíš mladším čtenářům, ale myslím, že zaujme i ostatní věkové kategorie. :)

Elena_Dark
Elena_Dark
18.06.2022 5 z 5

Za tuhle knížku mohu jen poděkovat. Byla skvělá, přečetla jsem ji jedním dechem. Obdivuji autorčin nápad, napsat knihu s takovým citem a autenticitou. Moc obdivuhodný nápad, každému by nám prospělo si tohle někdy zkusit. Každý bychom si měli napsat dopis ztracenému. Krásná kniha, dokonalá.

lištička123
lištička123
14.06.2022 5 z 5

Skvělá knížka. Od začátku až do konce. Už nejspíš nejsem "cílovka", ale moc jsem si čtení užila.

Miladad
Miladad
11.06.2022 5 z 5

taky jsem přečetla bleskově. ačkoliv je od začátku celkem jasné jak knížka dopadne, pohltily mě opravdu zajímavé osudy hlavních hrdinů. postavy jejich nejlepších přátel a přátelství jako takové jsou v knize důležité a to se mi líbí. ač nejsem ve svém věku 40+ úplně cílovou skupinou, moc jsem si tuhle knížku užila.

Dizzy3
Dizzy3
10.06.2022 5 z 5

Přečteno během jednoho dne..začátek byl trochu slabší, ale pak to nabralo na obrátkách a bylo to tak až do konce. Jediné co mne mrzí, ale dělá to většina autoru, tak ty happy endy sfouklé během půl stránky.. čekám celou knihu na romantiku (vim, ze to není hlavní téma knihy, ale rozumíme si ne?) a oni si daji jednu pusu a konec?! Achjooo :)

Ralemo
Ralemo
09.05.2022 5 z 5

Nádherně napsaný příběh o dvou lidech, kteří prožívají podobné trápení. Líbilo se psaní pomocí dopisů. Každopádně je lehké člověka odsoudit na základě domněnek a lživých informací, každý si přece zaslouží svoji šanci.

Juliet a Declan si nakonec k sobě cestu našli a zjistili, jak se vzájemně potřebují.
Smutný, ale zároveň krásný příběh. Určitě doporučuji.

laura
laura
24.04.2022 5 z 5

...všichni v něčem chybujeme...

Krásné, něžné, milé. Nabité emocemi, vnitřní rozervaností, hledáním sebe sama i úniku z bolesti, hledáním odpovědí, které vlastně nechceme znát...

Jestli budu dál předstírat, uvěřím tomu nakonec? Trochu se bojím, že si budu tak dlouho na něco hrát, až úplně zapomenu, co je skutečné...

Moc se mi to líbilo. Dva světy, tak odlišné a přece tolik stejné. Světy, které se protknou jednoho dne na hřbitově v dopisech ztraceným...

Střípky roztříštěné bolesti, o které nemluvíme. Touha po pochopení, po lásce, po něze. Po někom, kdo bude prostě jen naslouchat a nebude nás soudit. Kdo tu zkrátka a jenom někde je...

Tak tomu neříkej Bůh. Říkej tomu osud...

lenka0347
lenka0347
19.04.2022 5 z 5

Hezká knížka. Příběh mě od začátku až do konce bavil. Ani tam nebylo nic, co by mi vadilo. Hlavní postavy jsem měla ráda. Bylo to hrozně čtivý a nemohla jsem se odtrhnout.️

AlcaLou
AlcaLou
18.04.2022 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Nejsem z ní tedy tolik unešená jako někteří čtenáři, ale bylo to hezké čtení. Ta romantika byla skvělá a moc jsem si to užila. V knize bylo plno vět k zamyšlení.

KateTheBlogger
KateTheBlogger
17.04.2022 5 z 5

DOKONALÉ! Kniha mě úplně pohltila a nechtěla jsem ji ani na minutu odložit. Rychle mě vtáhla do děje a sedla mi jak příběhem, tak postavami. Pokud milujete contemporary young adult, je tohle povinná četba!

MRyznar
MRyznar
15.04.2022 5 z 5

Z téhle knížky jsem unešená, protože mi naprosto vším, co obsahovala, kápla do noty. Nechybělo v ní dopisování, slow burn romantika, ale i hlubší témata. Autorka se vyhnula zbytečnému natahování děje a zdlouhavým popisům prostředí, takže se příběh odvíjel ideálním tempem. Postavy působily reálně, měly své světlé i stinné stránky. Jedná se o velmi čtivé dílo, které doporučuji všem milovníkům YA romantiky, rozhodně je nezklame.

elizabeth_e
elizabeth_e
15.04.2022 2 z 5

Dobrý,asi?Pro mě to nebyla zas taková bomba jako pro ostatní.Jako jo celkem dobrý.Podobné typy knih mám ráda,ale tohle mi prostě nějak nesedlo.Juliet mě hrozně štvala.Nemohla jsem si pomoct.Čtiva byla,ale dej prostě nic moc.