Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1520 407

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost , 2017

lenka7679
27.09.2021 5 z 5

Nádherně napsaná kniha plná citu. Tady to snad bylo cítit z každé stránky. Hlavní postavy byly uvěřitelné. Konečně jsem ráda, že to nebyla jedna z těch knížek, kdy drsňák dostane hodnou holku.
Rozhodně stojí za přečtení.

PaniWiga
24.09.2021 5 z 5

Krásná kniha. Ani chvíli jsem se nenudila. Výborně vykreslené postavy, úplně jsem chápala, proč se každý z nich chová tak, jak se chová. Jdu sehnat další díl a doufám, že autorka toho ještě napíše i víc.

Mišák240
20.09.2021 5 z 5

Sice mi už dávno není náct, ale příběh se mi moc líbil a ty dopisy... ty byly nejlepší.

katallinka
09.09.2021 5 z 5

Tak strašně smutné čtení, které mi lámalo srdce a zároveň nutilo se usmívat. Je hrozné jak těžký život některé děti mají a dospělí to přehlížejí nebo nechápou. Na knihu budu ještě dlouho myslet.

pogmanka
06.09.2021 5 z 5

Nádherný příběh. Osudy obou hrdinů mě zasáhly a moc se mi líbilo, jak se poznávali pomocí dopisů. Zatímco ve škole se vlastně zrovna dvakrát rádi neměli. Dílko se za mě moc pěkně četlo a brzy jsem se od něj nemohla odtrhnout. Chtěla jsem víc a víc a hlavně ten šťastný konec, protože oba hrdinové si právě ten zasloužili. Za mě příběh, který ve mně ještě nějakou dobu zůstane. Dostala jsem víc, než jsem čekala, a za to jsem nesmírně ráda.

Janaves
29.08.2021 5 z 5

Krásný příběh , líbilo se mi dopisování mezi hlavními postavami,jejich osudy. Hezky napsané.

heliiinka
17.08.2021 5 z 5

Líbí se mi, že každá postava tady má vlastní příběh, vlastní historii, vlastní dramata. Tak jako v real life, každá postava by mohla o sobě napsat knihu, ale my sledovali jen střípky dvou hlavních postav. Dopisy a adresáti byli hrozně předvídatelní, ale bylo fain, že se řešily i jiné věci než jen anonymita dopisů. Za youngadult rozhodně fain čtení.

Vivetkav
12.08.2021 4 z 5

Nemohla jsem se prokousat do 1/3 ale potom se mi to rozjelo a už jsem nemohla přestat a hltala každé slovo.. krásná romantická kniha s překvapením a je jedním.. doporučuji

Arven
08.08.2021 5 z 5

Knížka mě zaujala, když jsem jednou procházela knihkupectví a dívala se po něčem na čtení. Líbila se mi obálka a čekala jsem, že to bude zase jeden z ya příběhů na styl Kasie West. Žádné velké myšlenky, předvídatelný děj a opakující se ,,náhody".

Když jsem ji pak doma otevřela a začala číst, byla jsem uchvácená. Na některých místech mi naskočila husí kůže a jednou jsem se i rozbrečela. Je to úžasné čtení. Hlavní hrdinové mají díky tragédiím, které se jim staly hloubku. Velmi překvapivé jsou i zvraty v ději.

Rozhodně knihu doporučuji. Tu jen tak nějaký román nepřekoná.

Ája.P
18.07.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila, jen mi trvalo delší dobu, než jsem se do ní začetla. Řešily se v ní vážná témata a samozřejmě nechyběla romantická linka. Líbila se mi forma psaní. Ve vyprávění kapitol se střídali Juliet a Declan. Hlavní hrdinové se mi líbili, oba měli něco za sebou.

brunettlibrary
14.07.2021 4 z 5

Temný děj se světlým koncem. I když mám raději romantiky zalité sluncem po celý čas děje, musím říct, že tento příběh mě chytl a nepustil. Autorka se negativních témat opravdu nebála (smrt, šikana, násilí, zneužívání, podvádění, atd.) a možná i proto hlavním hrdinům tolik držíte palce. Musím se přiznat, že snaha postav vymanit se ze zlé životní situace byla i pro mě inspirací, že to prostě vždycky jde... jen se člověk nesmí vzdát.

JmenujiSeZuzla
14.07.2021 4 z 5

Potřebovala jsem nějaké milé, nenáročné prázdninové čtení a musím říct, že jsem ji zhltla jedním dechem.
Moje nejlepší kamarádka je velká fanynka Brigit Kemmererové, proto mě na sérii Dopisů dlouho lákala. Čím jsem však starší tím méně se mi do četby young adult romanťáren chce pouštět. Musím však konstatovat, že jsem byla velmi mile překvapená.
Ano, nečekejte žádné přeborné myslitelství a náročnou četbu. Jak říkám ideální na prázdniny, kdy si chcete hlavně odpočnout a přečíst si něco hezkého.
Moc se mi líbil autorčin styl psaní. Je velmi moderní a přímý. V pár krátkých větách dokáže vystihnout nejniternější pocity postav. Ty jsou samozřejmě jako obvykle něčím jiné, od ostatních středoškoláků se liší svým chováním, charakterem a hlavně silným životním příběhem, který je utvořil. Tím se asi kniha odlišuje. Nezabývá se totiž povrchními tématy, ale dokázali jsme nahlédnout do skutečných problémů, co můžou teenageři snášet - úzkosti, problémy v rodině, deprese, pocit samoty...to jsou dnes bohužel součásti životů každého druhého z nás, přitom se stále jedná o velmi tabuizovaná témata.
Dnes už celkem tradiční pohled z obou stran (Declana i Juliet) nám svět více otvírá.
Dokonce i závěrečné zvraty mě překvapily! A to se mi často u knih tohoto typu nestává. Proto román hodnotí velice kladně. Autorce tento styl jednoduše sedí. Hned otevírám Na co slova nestačí.

sniciknihomolka
12.07.2021 5 z 5

Dopisy mě rozervaly na malinkaté části. Nevěřila jsem, že to bude tak skvělé, tak emotivní, citlivé a něžné. Miluji autorky styl psaní. Zamilovala jsem si ho hned na začátku. Declan je Declan. Jedním slovem dokonalý, z jedné stránky. Z druhé někdo možná řekne, že není. Podle obalu, jak ho ostatní vidí, ale on je jiný. A tím je ještě lepší. Juliet jsem si strašně oblíbila. Musela unést tolik smutku, bolesti, vzteku a hlavně ztrátu, která byla ještě bolestivější, než si myslela. Chtěla vystoupit z jedoucího vlaku, ale sama to nedokázala. Někoho potřebovala. Táta Juliet byl báječnej. Mrzelo mě, že mu nebylo věnováno moc pozornosti. Reva jsem si zamilovala hned ze začátku. Miluji přátelství Reva a Declana. Jsem nadšená, že druhá kniha je věnována právě jemu, ale zároveň bych byla ráda, kdyby tam padla nějaká zmínka o Declanovi a Juliet. Poslední stránky mě drtily. Dopisy jsou o citech, bolesti, smutku a štěstí. To autorka dokonale shrnula. Tahle knížka ve mě zanechala velikou ránu, kterou si budu vždy pamatovat a to jsem na romantiku nikdy nebyla :)

lokonla
06.07.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah za 7 hodin. Co k tomu dodat...

havranice
01.07.2021 5 z 5

Kniha je úžasná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, vrátila mě do mladých let. Perfektně zachycuje vnitřní pochody postav, jejich psychologii, dynamiku vztahů, to jak je jejich vnímání a chování ovlivněno traumaty, která prožily. Je to velmi realistické, podle mě psychologicky trefné a díky tomu naprosto uvěřitelné. Zpracovávají se tu hluboká témata a to velmi poctivě, přesto kniha člověka nabíjí nadějí, pozitivním prožitkem a láskou k životu. Není to depresivní. Ústředním tématem je mimo jiné bolestná touha být viděn opravdu uvnitř a být jako takový přijat a milován. Moct se s někým sdílet fakt od srdce k srdci a cítit, že to druhou stranou bylo správně dekódováno, pochopeno, přijato. Postavy měly silné charisma, hlavně Declan. Mohlo by se říct, že je to už stokrát profláknuté a ohrané téma - neomalený tvrďák, drsňák, u něhož je ale takové jen to jeho vnější já, zatímco když poznáme, co je uvnitř, zjistíme, jaký je to klaďas. Ale ono tohle prostě stále funguje - ve filmech, v knihách, zvlášť, když je to zpracováno dobře a to tady je. Chemie mezi postavami je tu silná a celá romantická linka je velmi zdařilá a opravdu nesmírně sexy (a přitom bez sexu). Situační psychologie různých interakcí byla zachycena fakt mistrovsky. Něco bylo na knize velmi občerstvující. V knize jak už jsem psala není žádný sex, nic nevhodného, při dostatečné zralosti lze doporučit od 13 let.

Lucy2405
29.06.2021 5 z 5

Tato kniha byla skvělá. Všeho tak akorát, určitě doporučuji. Jedna z knížek kdy jste zvědavý jak to dopadne, ale zároveň nechcete konec. Declan je můj vysněný kluk. :D

11jana3
25.06.2021 4 z 5

Veľmi príjemná kniha.

Takyumímčíst
22.06.2021 4 z 5

Přečteno velice rychle a velice snadno. Úplně jinej level YA literatury. Zabývá se totiž mnohem vážnějšími tématy, ale s takovou lehkostí, že je vážně příjemné tuhle knížku číst. Téma dopisování s "někým kdo nevím kdo je" se mi sice zdá už maličko ohrané, ale zatím stále baví. Knížku bych ale ještě o nějaký ten kousek natáhla, ráda bych věděla, jak to s hlavními hrdiny pokračovalo ještě alespoň malou chvíli. Snad se něco dozvím v Na co slova nestačí.

Karciina
19.06.2021 5 z 5

Tohle je za mě jedno z nejlepších YA, jaké jsem kdy četla. Obálka je krásná, líbí se mi i jak ladí s Na co slova nestačí.
Kniha má spád a je čtivá, i díky tomu, že tu máme část psanou jako dopisy, emaily nebo chat. Kapitoly se střídají z pohledu Juliet i Declana, za mě jedině dobře, oba víc poznáte. Juliet se snaží najít cestu ven ze svého smutku a trápení, a i přes pomoc okolí, to ne vždy jde.
Je to horská dráha emocí, kterou si zamilujete. Pokud máte k tomuhle tématu blízko, jako já, myslím, že vám knížka sedne. Není to totiž dle mě úplně typická YA, kde je všechno růžové a umělá zápletka. Spousta scén vás dovede k úsměvu, jiné naopak k slzám. Ale stojí to za to.
Kdybych mohla dát víc, než 5 hvězdiček dala bych.

Trigger warnings : adopce, alkoholismus, autonehoda, smrt

mirinda973
17.06.2021 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych nějakou knížku slupla jako malinu:o). Tuhle ano. Mám ráda knížky, ve kterých hrají hlavní roli dopisy a tady dopisem začíná každá kapitola, což se mi hrozně líbilo.
Příběh byl smutný, ale krásný zároveň. Ani přeslazený konec můj celkový dojem nezkazil, ba právě naopak