Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1520 407

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost , 2017

medulinka
25.01.2021 4 z 5

Dávám této knize 4,5*. Přestože se jedná o knihu z edice young adult a já tedy, vzhledem k věku, nejsem úplně cílovou skupinou, tak kniha se mi moc líbila. Byla čtivá, citlivá, za 2 dny jsem ji přečetla. Řešilo se zde i dost složitých témat, jako např. úmrtí blízkého člověka, nelehké vztahy v rodině, předsudky vůči lidem, … Celkově příjemné oddychové čtení, nejen pro mladé dívky.

PájaHája
24.01.2021 4 z 5

Pěkně napsaná kniha, která se zabývá těžkými tématy. Spousta myšlenek a problémů náctiletých. Jak jednoduché je někoho odsoudit, aniž bychom ho znali blíže, nebo věděli čím si prošel.

jitka7326
16.01.2021 5 z 5

Přečteno v rámci ČV 2021. Líbilo se.

Tess23
14.01.2021 5 z 5

Pocit těsně po dočtení: ........
Miliarda myšlenek a žádná, co by přesně vyjádřila, co cítím. Není, co víc říct.
Na knize mě zaujal pouze název, jinak nic. Po přečtení pár stránek mě naprosto pohltila.
Jedna z mála knih, která mě hluboce zasáhla a rozbrečela.
Top.

Sixtinka144
08.01.2021 5 z 5

Na tuhle knihu jsem všude viděla jen dobré recenze a tak nějak jsem věděla, že bude dobrá. Ale až takhle? Knížku jsem přečetla na jeden zátah, protože autorka píše neskutečně čtivě. Každou stránku jsem hltala a užívala si ji, protože zde nejsou žádné nudné části. Další plus má za mě kniha za témata, která tam řeší. Dopisy ozvláštňují celý příběh a i když tušíte, jak to dopadne, stále musíte číst. Jsem ráda, že tohle byla moje první kniha tohoto roku, protože jsem lépe ani začít nemohla. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

Lutzinka
07.01.2021 5 z 5

Waau!
Tak tohle mě dostalo. Bez debat. Obálka klame, hodně dlouho mě odrazovala, ale nakonec ten obsah řadím k vrcholům poslední doby v tomto žánru.

sydneysage04
06.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha
Líbí se mi, že se v ní řeší vážná témata, i přesto ale dokáže pobavit. Její volné pokračování jsem ještě nečetla, ale moc se na to těším

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: tuto knihu jsem si chtěla již delší dobu přečíst a konečně bylo mé přání vyslyšeno- Dopisy ztraceným konečně zakoupili k nám do knihovny.
Kniha se mi ihned zalíbila svou jednoduchou a nepřeplácanou obálkou . Bylo krásné,že každá kapitola začínala dopisem ,skvělý nápad ,jenž jsem v žádné jiné knížce zatím neviděla a moc se mi líbil, kapitoly pro mě byly optimálně dlouhé a skvěle se četly. Co se jazyka týče,tak ten do knihy velice zapadal a kniha se díky tomu rychle četla .
Děj byl plný situací,které jsem vůbec netušila že by se mohly přihodit ,hlavně na konci-konkrétně spoilerovat nechci. V průběhu děje jsem si oblíbila jak Juliet tak i Declana, na počátku knihy jsem si na obě postavy zvykala a v průběhu si je moc a moc oblíbila. I přes všechno to zlé co se jim vše v životě přihodilo byli oba neskutečně stateční .
Kniha byla úplně nádherně napsána , plná krásných myšlenek-lepíkovala jsem jak divá , protože ty myšlenky a citáty byly opravdu nádherné a nemohla jsem je tam nechat netknuté,dopisy a emaily,které si postavy mezi sebou vyměňovaly byly opravdu nádherné co se stylů psaní týče-věty byly krásně rozvinuté a to se mi neskutečně líbilo. Přemýšlím,že si časem přečtu i knihu Na co slova nestačí,poněvadž Dopisy byly boží! Nemohu jinak,než Vám knihu doporučit.

joscer
04.01.2021 5 z 5

Super knížka, hrozně se mi líbila. Je čtivá a má dobrou záminku. Líbí se mi že se v ní ukazuje na problémy, se kterými je potřeba se poprat. Jediné co bych vytkla bylo, že se konec dal dobře předpokládat. To mě však neodradí abych dala plný počet hvězdiček. :)

Lejčís
04.01.2021 4 z 5

knížka řeší řadu závažných témat počínaje smrtí blízké osoby, přes alkohol a konče řízením auta nezletilých. Přesto však nečekejte nějaké bouřlivé emoce nebo zvraty, což je ale za mě tím největším plusem knihy. Čekala jsem tradiční odhalovací scénu, kdy se na sebe hlavní hrdinové naštvou, když zjistí, s kým si celou dobu dopisovali, chvilku se nebudou bavit, a pak z toho bude láska na zbytek života. To se díkybohu nestalo - žádné scény, žadná dramata, žádná přehnaná klišé. Ten příběh mě pohladil po duši a nakonec i slzička ukápla. Je to psáno se zvláštní rozvahou, která přímo odkazuje na lidi, kteří si něčím prošli a změnilo je to, což přidává knize na čtivosti.

scarletblue
03.01.2021 5 z 5

Prostě nádherná. Jasně dokazuje, že kdyby spolu lidé více mluvili, tak by si ušetřili spoustu hádek a bolesti. Naprosto realistický příběh o životě jaký je. Žádná přihlouplá slátanina.

orson
01.01.2021 5 z 5

Tahle kniha mě moc mile překvapila. Nic moc jsem od ní nečekal, na začátku jsem se i lekl, že to je nějaká ta young adult... ale příběh, postavy, zápletky a zvraty byly úžasné. Takže další díl to jistí!

Barush04
26.12.2020 5 z 5

Nádherná knížka, která pobavila ale i rozbrečela více, než kterákoli jiná. Narvaná emocemi, nutila k zamyšlení = nádhera.

natalie_
26.12.2020 5 z 5

Krásná knížka.

Kristy.Seb
18.12.2020 5 z 5

Když jde všechno do háje, jediná cesta vede vpřed.
Člověk se někdy dostane do fáze, kdy už to bolí tolik, že udělá cokoli, aby se tě bolesti zbavil.
Všichni kráčíme po nějaké cestě k něčemu a naše cesty se z určitého důvodu protínají.

Věřím na osud, ale taky na svobodnou vůli. Čímž myslím, že ta cesta existuje, ale klidně z ní můžeme vybočit. Jediný problém je, že se nijak nedá zjistit, po které cestě zrovna jdeme. Po vlastní? Po cestě osudu? Jini lidé taky šlapou po vlastních cestách. Co se stane, když tu naši někdo vymaže z povrchu zemského a my už nemáme kudy jít? Zasáhne v tu chvíli svobodná vůle? Nebo ta cesta pořád existuje, ale je neviditelná?

Cestu si každý sám vyšlapává.

Se zavřenýma očima si cestu nevyšlapeš.

Moc krásný příběh. Ač založen na smutné minulosti. Příběh o tom, jak si lidi okolo sebe "vykreslujeme" v lepším světle, než jaká je skutečnost.

Nikychlupova
14.12.2020 5 z 5

Krásný příběh o tom, jak se nechaváme ovlivnit tím, co slyšíme. Kniha se četla sama.

ja.knihomolka__
04.12.2020 5 z 5

5????/5????

Tuhle knihu už jsem četla podruhé a bylo to snad ještě lepší, pokud to vůbec jde.

Hlavní postavy jsou úžasně vykreslené, takže jsem si k nim vytvořila vlastní vztah, byly mi sympatické a bylo mi líto jejich životního příběhu.

Také, jak autorka postupně odkrývá pravdu, leze mi z toho mráz po zádech ještě teď.

Kniha se hned od začátku četla velmi rychle, byla bych schopná ji přečíst za den-dva, ale dávkovala jsem si ji, protože jsem si ji chtěla “vychutnat.” :DD

Děj se nevlekl, od začátku do konce mě příběh bavil. Navíc, v knize je spousta myšlenek a citátů, které jsem si zalepíkovala, abych se k nim mohla potom zpětně vracet.

Na příběhu se mi hodně líbí, jak ho autorka vymyslela a sestavila. Je tam několik zápletek, sice se tam nevyskytují nějaké supr zvraty, u kterých bych si sedla na zadek, ale vrtalo mi hlavou, co se tam zase bude dít.

Nedokážu si představit, že zažívám to samé, jako hlavní hrdinové této knihy, kniha mě zasáhla a určitě se k ní budu ještě několikrát vracet.

Jedna z nejlepších knih tohohle roku.

Nemůžu se dočkat volného pokračování Na co slova nestačí!

muchomurka
30.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Knížka je velmi čtivá a má, i přes daná témata, milý děj. Jsem ráda, že tam nebyly žádné zásadní velké rozbroje, které by navíc ještě byly zbytečné. I přes pár věcí, co bych oproti Juliet udělala jinak, se mi knížka dobře četla. Líbil se mi její přístup, když postupně zjišťovala, kdo je Tma a že nevyšilovala.
Oproti tomu mi bylo úplně proti srsti téměř zbožštění její matky, ale i to se pak vysvětlilo. A je pravda, že takový zármutek jsem nezažila, tak nevím, jak bych se v dané situaci chovala já. Spíš jsem doufala, že se posune dál, že se vrátí k focení. Jsem ráda, za ten konec s jejím tátou a za to uvědomění si. Za jejího tátu, který ji podržel a bral ji takovou, jaká je.
A co mě překvapilo, bylo chování dospělých a ty vztahy u Declanovy rodiny. Krásně mé pocity shrnul pan Mendelez, když jezdil v autě s Declanem. Vystihl to naprosto přesně.
Nejsem cílovka, ale knížka byla super a užila jsem si čtení. A děkuji za ten sladký konec. Všechno do sebe dobře zapadlo a já jsem spokojená a klidná.

punkgirl97
26.11.2020 5 z 5

Ta kniha má snad všechno, co jsem od ní čekala: napětí, strach, bolest, lásku, sebeobětování, překvapení, přátelství i humor a další. Pokud něco takového od knihy chceš - tohle je ta pravá pro tebe. Nejlepší kniha, co jsem za poslední dobu četla.

Aktenanka
24.11.2020 5 z 5

Tak po těch béčkových knihách, co jsem teď četla, byla tohle fakt pecka. Nádherný příběh s napětím. Člověk absolutně netušil, co bude dál. U některých částí jsem brečela jak želva. I když už dávno nejsem cílová skupina, tak někde ve mě je pořád ta dívčí naivní romantická dušička. Moc se mi to líbilo.