Dopisy z ostrova Skye

Dopisy z ostrova Skye https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196108/bmid_dopisy-z-ostrova-skye-rwy-196108.jpg 4 327 118

Píše se rok 1912. Čtyřiadvacetiletá Elspeth nikdy neopustila svůj domov na ostrově Skye. Když dostane dopis od studenta Davida Grahama až z daleké Ameriky, začnou si pravidelně dopisova a jejich přátelství přeroste v lásku. Elspeth je ale vdaná a David je vyslán do Evropy jako řidič sanitky na západní frontě. Elspeth nezbývá nic jiného než se modlit, že válku přežije. Druhá rovina příběhu se odehrává roku 1940. Elspethina dcera se zamiluje do válečného pilota.. čeká ji stejný osud jako její matku?... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Motto

Letter from Skye , 2013

Kryštofka
16.10.2020 3 z 5

Našla jsem tu tolik podobenství s knihou, která je psána stejnou formou a která byla vydána o několik let dříve, až jsem z toho byla v rozpacích. Rozdíl vidím hlavně v tom, že tato kniha nemá pro mě stejné kouzlo. Proto nižší hodnocení.

Misshell1
31.07.2020 5 z 5

Hned od prvního dopisu mě kniha zaujala...je tu přednesen velký krásný vztah během války, od první chvíle jsem tajně milovala Davida:-) budu dále doporučovat dalším romantickým duším.

terka95
05.04.2020 5 z 5

Knížce jsem zezačátku moc nevěřila a styl psaní byl trošku "zastaralejší" (nicméně není se čemu divit, děj se odehrával zejména na začátku 20.století). Také jsem občas nechápala, že Paul psal své Margaret, jak byl málem zabit a jak byl ohrožen a Margaret si mlela své jen o své matce a Davidovi a necítila jsem z ní, že by se o Paula nějak moc bála.. A také jsem občas nevěřila tomu, že by Elspeth nebo David napsali tak krátký dopis (klidně o dvou řádcích), když museli vědět, že dopis se bude doručovat dlouho a navíc za něj platí...
A to, že se Elspeth na hotelu tak rychle a bez výčitek svědomí oddala Davidovi, mi také moc nesedělo.
Nakonec ale musím uznat, že to byl moc fajn příběh a hlavním hrdinům jsem moc fandila. A do "drsnosti" ostrova Skye jsem se zamilovala!

Surikata369
27.01.2020 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že mě až tak bude bavit kniha psaná formou dopisů. Ale musím upřímně říct, že jak jsem začala číst, tak jsem nemohla skončit, dokud jsem nedočetla. Kniha se četla fakt plynule, děj zasazený do obou sv. válek to hodně okořenil, romantický příběh nebyl vůbec na škodu, trochu humoru ani nechybělo... No co dodat, ráda si ji někdy přečtu znovu

Ajrad1981
16.12.2019 5 z 5

Mě snad začne bavit i romantika! Anebo se občas změna hodí? Každopádně kniha byla super. Příběh je sdělovaný formou dopisů a ve dvou časových liniích, kdy dcera odhaluje matčino tajemství. Nápad i podání super. Jen mě trochu mrzí, že nebylo vysvětleno, jak to bylo s Williamem, vypadá to, že se neoženil, ale proč?

a.k
11.11.2019 5 z 5

Americký student se odváží napsat dopis obdivované spisovatelce, která žije na odlehlém ostrově Skye. Následuje několikaletá vzájemná korespondence plná citu, důvěry, ale i válečných tragédií...
Nikdy bych neřekla, že román, který je celý psaný formou dopisů, může zachytit tak emočně silný příběh. Moc krásné čtení.

tanecnica
25.09.2019 4 z 5

Příjemná změna - román napsaný jen formou dopisů. Nic nechybělo, vše bylo pochopitelné a navazovalo na sebe. Knížka byla na můj vkus až moc sladká, ale tím, že všechna slova byla v dopisech, nevadilo to až tak moc. Nečekejte víc, než pořádnou dávku romantiky...

Honey19
23.09.2019 2 z 5

Měla jsem od knihy velké očekávání. Bohužel kniha se mi moc nelíbila. První polovina se četla dobře, v očekávání rozvinutí příběhu. Poté mě ale kniha zcela přestala bavit, příběh se mi nelíbil. S podobným tématem doporučuji knihu: Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů.

hana.hanigerova
16.09.2019 5 z 5

Úchvatná kniha! Pořídila jsem si v Levných knihách, a nevím proč jsem si zafixovala, že má na DK špatná hodnocení, ale přesto jsem se rozhodla, že ji zkusím. Teď vidím, že je hodnocená velmi vysoce a já naprosto chápu proč.

Jedná se o romantický příběh z ostrova Skye, a to už je výborný základ pro to, abych byla z knihy nadšená. Britské ostrovy miluji - zbožňuji jejich historii, lidi, jazyk, pověsti, přírodu... Prostě naprosto všechno. Skotsko je má srdeční záležitost a když se k tomu všemu navíc přidá milostný příběh z počátku 20. století, je to téměř záruka dobrého čtení. Navíc je kniha psána v dopisech, takže se čte velmi svižně a já jsem ji tak měla přečtenou za víkend. I proto, že jsem prostě potřebovala vědět, jak to dopadne.

Knihu hodnotím jen pozitivně, ale jednu poznámku si přeci jen neodpustím. Trošičku mě mrzelo, že motiv v této knize je VELMI podobný jiným románům, které jsem již četla. Ten základ - nešťastná a zakázaná láska, které není osud nakloněný, úplně zbytečné nedorozumění... To už jsem vícekrát četla a dokonce jsem četla i téměř totožný konec. Nemění to však nic na tom, že jsem byla z knihy naprosto nadšená a jednoznačně ji doporučuji dál.

petula6844
11.08.2019 5 z 5

Nádherná kniha, napsána formou dopisů - četla jsem tak poprvé a moc se mi to líbilo, krásný příběh, co víc dodat...

Fee*
25.07.2019 5 z 5

Nádherný příběh! Hotové pohlazení pro mou romantickou duši...

ivousekk
05.04.2019 5 z 5

To bylo úžasné, že ani nemám slov... "Jen z dopisů" poskládat příběh, který vtáhne a nepustí, dokud není přečtený poslední dopis, to je opravdu vynikající výkon. Kdybych mohla, dám více hvězdiček než jen 5, protože takhle knížka si je rozhodně zaslouží!

ANDY28
28.03.2019 5 z 5

krásný

kattyV
02.03.2019 4 z 5

Poetické, i když na mě hlavně v druhé polovině až moc sentimentální a neustálé ujišťování o vzájemné lásce mezi hlavními hrdiny mě více otravovalo, než okouzlovalo. Daleko více se mi líbila linka pátrání dcery hlavní hrdinky po tom, co se vlastně v mládí její matky přihodilo.
Ale konec, přestože předvidatelný, se mi líbil.

Kamiliana
21.02.2019 5 z 5

Román v dopisech je velice atraktivní i díky tomu, že děj nesmírně rychle plyne. Životní příběhy a jejich drama vrcholí za 2. světové války, kdy minulost dohnala přítomnost. Poetický jazyk a osudy dvou zrajících osobností potěší nejen "fanoušky" Skotska.

essidaven
15.02.2019 4 z 5

Netušila jsem, že by mě román v dopisech mohl takto bavit! Vždycky jsem si myslela, že dopisy nemohou vypovědět celý příběh pro čtenáře, aniž by působily vyumělkovaně. Ale je to kouzelně napsané, krásné popisy, mám opravdovou chuť navštívit ostrov Skye. Ale přece jen mám výtku, a to ke konci. Byl až příliš předvídatelný a kostrbatý.
*SPOILER: Vážně jí napadlo zkusit ho hledat až po více jak 25 letech? KONEC SPOILERU*

Lofda
30.12.2018 4 z 5

Nádherné čtení, chvílemi se až tajil dech.. ale ten závěr pro mě byl tak trochu zklamáním.. Neumím říct proč, možná až moc překombinované.. ? Nicméně dávám skoro plný počet bodů a rozhodně doporučuji!

milena8281
26.11.2018 4 z 5

Krásná korespondence. Nic takového už dnes nefrčí. Nemůžete nastrkat své vzpomínky za obložení, aby se pak na vás vyvalily jako velká voda. Jako námět na román je to velmi originální. Mně se to moc líbilo. Ach, asi jsem taky romantická duše :)

vivienna
17.10.2018 4 z 5

Dopis střídá dopis...touto formou je psaná celá kniha. Zdání, že čtení bude nudné - nebylo. Navíc vzletné poetické vyjadřování:-)

vikaa
07.10.2018 5 z 5

Nejlepší knížka, kterou jsem zatím tento rok četla! Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. O životním příběhu hlavní hrdinky, který se odehrává na pozadí obou světových válek, se dozvídáme jen prostřednictvím dopisů. Mistrovsky vylíčené milostné vzplanutí mladé vdané spisovatelky z malého britského ostrova a amerického studenta. Válka zamíchá s osudy všech aktérů a zničí mnoho milostných i rodinných vazeb. Dokud ale člověk žije, není nikdy pozdě na to, všechno napravit, odpustit si staré křivdy a začít znovu! Nádherná kniha!!!