Dopisy z ostrova Skye

Dopisy z ostrova Skye https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196108/bmid_dopisy-z-ostrova-skye-rwy-196108.jpg 4 327 118

Píše se rok 1912. Čtyřiadvacetiletá Elspeth nikdy neopustila svůj domov na ostrově Skye. Když dostane dopis od studenta Davida Grahama až z daleké Ameriky, začnou si pravidelně dopisova a jejich přátelství přeroste v lásku. Elspeth je ale vdaná a David je vyslán do Evropy jako řidič sanitky na západní frontě. Elspeth nezbývá nic jiného než se modlit, že válku přežije. Druhá rovina příběhu se odehrává roku 1940. Elspethina dcera se zamiluje do válečného pilota.. čeká ji stejný osud jako její matku?... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Motto

Letter from Skye , 2013

Alma5
20.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha se mi nelíbila zdaleka tolik jako ostatním. Romány v dopisech asi nebudou moje oblíbená forma, stejné pocity jsem měla ze zmiňovaného Spolku literatury a bramborového koláče. Také asi nejsem dostatečně velký romantik, abych ocenila závěrečný šťastný konec po dvaceti letech čekání.

Susan94
28.09.2023 3 z 5

Milý romantický příběh, který se odehrává psaním dopisů mezi dvěma lidmi. Určitě je to zajímavý nápad napsat děj opravdu jen prostřednictvím dopisování.

Irsaf
30.04.2023 5 z 5

Krásný, milý, a i smutný romantický příběh.
Jedna z nej knih, co jsem četla.

Katka.zavodska
23.10.2022 5 z 5

Krásný příběh o lásce, která překoná všechny překážky a je věčná. Kniha se mi krásně četla od první stránky. Jakmile jsem se do ní začetla, nedalo se přestat. Je to takové nádherné pohlazení pro všechny romantické duše. Po přečtení knihy ve mně zůstala moc příjemný pocit a naladění.

SumýšIrena
15.08.2022 4 z 5

Sladké letní čtení. Když jsem si zvykla na to, že děj je psán pouze formou dopisů, přečetla jsem to za jeden den.

ladyfromskye
03.08.2022 4 z 5

Byl by to jeden z nejkrásnějších milostných příběhů, jaké znám, kdyby se milenci nechovali občas jako dvě malé děti. Své si bohužel myslím také o umění paní překladatelky. Připadalo mi, že občas opravdu vůbec netušila, co chce originál říct. Co naopak musím vyzdvihnout, to je moc hezká obálka, o kterou se postarala Natálie Pecková. Závěrem: nenáročného čtenáře knížka určitě potěší. Ten, kdo už je zvyklý na nějaký standard, a to i v rámci červené knihovny, bude nejspíš více či méně zklamaný.

3nitka
11.07.2022 3 z 5

Romatika. Nie je zlé prečítať si občas aj niečo takéto. A dojať sa nad milostným príbehom a osudom.

miša63
27.06.2022 3 z 5

Dojemné čtení o lásce, která vznikla z dopisů.

KudrnatáHolka
26.03.2022 3 z 5

Romanťárna jako když vyšije. Občas toho cukru na mě bylo moc, ale není to vlastně špatná kniha. Pokud máte náladu na romantické a sladkobolné příběhy, tak proč ne.

KatarínaK.
21.11.2021 3 z 5

Ráda si přečtu romantický příběh, ale tento se mé duše romantika příliš nedotkl. Jsem málo sentimentální? Davey a Sue prožívají své přátelství, které přeroste v lásku v jednom z nejtěžších období lidských dějin, 1.sv.války. Jaksi jsem nemohla uvěřit, že tomu opravdu tak bylo. S doručováním pošty asi nebyl problém. I dnes,když pošlu pohled z dovolené,přijde na doručovací adresu nejdříve za 2 týdny. Pro Daveyho je válka jen dobrodružstvím, možnost si něco dokázat? Vůbec nebylo z knihy znát, jak opravdu těžká doba to byla. Milostná linka byla tolik předvídatelná a konec přesladký. Opravdu i po více jak 20 letech stále čekám na jedinou opravdovou lásku a nic pro to neudělám? Tedy ano, až po těch 20 letech. Mnoho věcí jsem prostě v tomto příběhu nevěřila. Za námět a první 1/3 knihy, která nebyla špatná, dávám 3 hvězdy.

Nestorkea
26.09.2021 5 z 5

Nečtu slaďáky pro ženy a kdybych se nezúčastnil Výzvy 2021,nikdy bych po téhle knize nesáhla. Ale jsem moc ráda, že jsem ji přečetla... Nyní odložena, tečou mi slzy a srdce se svírá... Asi stárnu...

TetaLik
25.07.2021

Khina napsana formou dopisu se mi liba a ten konec byl krasny.

Bubo19
21.07.2021 5 z 5

Samozřejmě mě nalákal ostrov Skye, před pár lety jsem tam byla, tak jsem si to chtěla aspoň trošku prostřednictvím knihy připomenout. Tento typ literatury sice moc nečtu, ale musím říct, že se mi kniha napsaná formou dopisů opravdu líbila. Má to takový jiných nádech. Při čtení jsem si říkala, že je možná škoda, že tato forma komunikace pomalu mizí. Pár drobností mi tam sice vadilo, ale i tak je to na pět hvězdiček.

Rapeh
16.05.2021 4 z 5

Nebýt čtenářské výzvy asi bych po knize nešáhla. Jsem moc ráda , že jsem tak učinila. Příběh psaný pouze v dopisech mně podmanil a nadchnul. Moje fantazie jela naplno, aby doplnila co v knize popsáno nebylo ( vzhled ostrova, trajekt, Londýn)

raty
04.04.2021 5 z 5

Krása. Nevím, jestli je to tím, že kniha je úplně jiná než cokoli, co jsem v poslední době četla, ale jsem nadšená.
Román pouze v dopisech, přesto má dvě dějové linky a mě moc bavil.

Vendulik
24.02.2021 3 z 5

Příběh samo o sobě překrásný ale nelíbilo se mi, že kniha byla formou dopisů. Přišlo mi to celkově takové zmatené. Ale konec je krásný.

Mateo67
20.02.2021 2 z 5

Tohle mi nesedlo. Nebýt již přes měsíc zavřená knihovna, tak jsem skončila po pár stránkách. Takhle jsem knížku nějak “přechroustala” , také díky ziskuchtivé vidině splněného bodu do letošní výzvy. No a třetí důvod, že jsem čtení nevzdala, byl ten, že mě zajímalo, jak lze vystavět román pouze v dopisech. Ale jinak zklamání.

Mishi
17.01.2021 3 z 5

Pěkný příběh, ale nedokázala jsem si k postavám, i když byly sympatické, vytvořit bližší vztah. Možná to bylo tím, že je kniha psána jen v dopisech.

knihovnička007
13.01.2021 4 z 5

Moc hezké romantické čtení.
Více na Tučňákův knižní svět nebo v recenzích.

Eerian
24.10.2020 5 z 5

Kniha je podobna na Dopisy ktere nikdo nečetl, jen je cela napsana ve formě dopisu.Cte se rychle.Mohu jen doporučit.