Dopisy vnučce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dopisy jsou sice adresovány mladým lidem, ale jsou určeny i lidem starým, tedy "babičkám". Cílevědomě ukazují na kontinuitu generací a snaží se vytvářet mezi nimi porozumění: aby mladí trochu chápali, jak uvažuje stará generace, a naopak, aby si staří uvědomovali, co se asi děje v mladých. Autorka babička píše přitom naprosto konkrétně (i když ze sociálně psychologického a sociologického hlediska) o nejrůznějších tématech: O tom, že i dnešní staří lidé byli kdysi mladí a měli podobné problémy jako dnešní mladí... O tom, že zamilovanost ještě není láska... O časopisech pro dívky... O tom, že zmatky dospívání prožívají taky kluci... O emancipaci a rovnosti muže a ženy... O vztahu k mamince i k otci, k sourozencům vlastním i nevlastním...O smyslu života a co to všechno znamená. Obrázky k textu nakreslila autorčina "nefiktivní" vnučka. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/5913/dopisy-vnucce-5913.jpg 4.246
Žánr:
Literatura česká
Vydáno:, Česká biblická společnost, Kalich
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Dopisy vnučce

Přidat komentář
dark.ma93
11.12.2016

Kniha je krásná :) Líbí se mi myšlenka propojení mladší generace se starší třeba i prostřednictvím dopisů. Z mnoha myšlenkami se musím ztotožnit a určitě bych knihu doporučila jako dárek pro mladá děvčata nebo jejich rodiče. Takové zastavení a zamyšlení se nad opravdovými životními hodnotami :)

lea735
12.08.2016

Celkově moc hezká knížka , někdy jsem s autorkou v pár věcech nesouhlasila ,ale opravdu jen v pár věcech. Poučení z knihy mám , jen více se mi líbil Deník staré paní, ten mi sedl více.

jarrmilla
15.02.2016

Super. Možná jednou také sepíšu nějaké dopisy vnučce, vnukovi :)

ZdenkaK
09.01.2016

Výborná kniha-pomůcka, skvělá autorka. Mít tak tuhle knížku před třiceti lety...

danazeskolky
09.12.2015

Nějak nemohu objektivně hodnotit, protože jsem odložila. Možná se k ní vrátím později. Něco mě rozčilovalo a do čtení jsem se musela nutit. A to jsem zažila na besedě úžasnou paní Šiklovou... Třeba příště dočtu.

rusalka123
04.01.2014

Velmi přemýšlivá knížka, některé myšlenky opravdu moudré. Jako katolička jsem to však od začátku četla s vědomím, že to píše nevěřící člověk (měla jsem pocit, že babička věří, že Bůh existuje, ale je to pro ni pouhý fakt) a tak se některé pohledy maličko lišily - např. co se týče sexuality. Ovšem pokud těch pár drobností vynechám a vžiju se do role nevěřícího člověka, moc se mi líbí autorčiny názory a pohledy na svět. Také se mi líbí, jak se v dopisech mísí taková ta typická babičkovská starostlivost s tolerancí a pochopením každého postoje její vnučky a naprostá nesobeckost, schopnost uznat i svojí chybu a nechovat se jako "ta starší" a tudíž i "ta chytřejší".

HDosoudilová
23.08.2013

Velmi zajímavá kniha... skvěle se četla a také bych ji doporučila jak mladým lidem na popřemýšlení nad chováním ke starším ale také starší generaci, aby si uvědomili, že i ladí mohou mít svůj názor a nemusí být neustále poučováni... každý, ať si udělá sám obrázek...

asam

Vřele doporučuji nejen prarodičům, ale i rodičům pubertálních dětí. Skvělé a moudré.