Dopisy Ottle a rodině

Dopisy Ottle a rodině https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140301/bmid_dopisy-ottle-a-rodine-JHJ-140301.jpg 4 19 1

První české vydání Kafkovy korespondence sestře Otilii zahrnuje i původní verzi Dopisu otci a několik listů rodičům.

Literatura světová
Vydáno: , Aurora (Praha)

Briefe an Ottla und die Familie , 1981

katerinn
21.10.2013 5 z 5

Jsem ráda, že se dochovala korespondence Franze Kafky a my můžeme nahlédnout do jeho nejintimnějšího soukromí a porozumět jeho citlivé a mnohdy rozpolcené duši.
Tato knížka vykresluje krásný sourozenecký vztah. Ottla byla Kafkovi nejbližším člověkem, kterému se svěřoval (jako první se jí svěřil se svou nemocí), a které bezmezně důvěřoval.
Na začátku knihy jí ještě Kafka bere jako svou malou sestru a píše jí s humorem a ironií sobě vlastní.

"Milá Ottlo, pracuj prosím pilně v obchodě, abych si tu mohl bez starosti dobře užívat.. Tvůj Franz -Riva, 7/9/1909-

"Pozdravuje Tě pampeliškový salát." -Karlovy Vary 13/5/1916-

Později se vztah vyrovná a oba dva se stávají vzájemnou oporou. Franz se svěřuje se svým osobním životem, láskami i problematickým vztahem k otci, Ottle radí a pomáhá, popisuje své myšlenky a náhledy na život.
Kdo si přeje poodhalit tajuplný a mnohdy zádumčivý svět Kafky, tomu jeho korespondenci vřele doporučuji.

Franz Kafka, 1883-1924

Franz Kafka