Dopisy na konec světa

Dopisy na konec světa https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232234/bmid_dopisy-na-konec-sveta-fiu-232234.jpg 4 650 172

Vše začíná úkolem z anglické literatury: Napište dopis mrtvému člověku. Laurel si vybere Kurta Cobaina, kvůli své sestře, která ho zbožňovala. Zemřel mladý, stejně jako May. Brzy má Laurel notebook plný dopisů mrtvým lidem jako jsou Janis Joplin, Heath Ledger, Amelia Earhart nebo Amy Winehouse, které nikdy neplánuje odevzadat učitelce. Píše o nástupu na střední školu, začátcích nových přátelství, žití se svojí rodinou, první lásce a o tom nejdůležitějším - zkoušení truchlit po May. Ale jak lze truchlit pro někoho, koho jste neopustili? Až když Laurel začne chápat svoji sestru takovou jaká byla - půvabná, úžasná a trochu divná - může začít objevovat svoji vlastní cestu. Hlasem který je lyrický a pravdivý stejně jako oblíbené skladby, Ava Dellaira píše o cestě životem jedné dívky skrz výzvy a vtíravé a srdcervoucí krásy.... celý text

Romány Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Love Letters to the Dead , 2014

Tereziee
11.10.2017 3 z 5

Young adult knížka, která se zabývá problémy, se kterými je těžké se poprat během celého života a ještě mnohem těžší je, se s nimi poprat během dospívání. Knížka je psána formou dopisů, které píše hlavní hrdinka a adresuje je zemřelým osobnostem.

Autorka knihy se zabývá problémy smrti někoho blízkého, rozvodu nebo zneužívání. Příběh se čte rychle, postavy si oblíbíte a snadno se dokážete vcítit. V některých pasážích mě hlavní hrdinka Laurel poměrně štvala, ale možná je to taky tím, že už nejsem úplně cílová skupina tohoto žánru.

Možná si ji za čas přečtu znovu. Nemohla jsem se rozhodnout jestli 3 nebo 4 hvězdicky, ale spíše něco mezi takže 3,5* :)

Dominika_a
25.09.2017 5 z 5

Krásná kniha plná emocí. Strašně se mi líbilo , ze kniha byla psaná formou dopisů.
Urcite knihu rada doporučím. :)

barbora5507
18.09.2017 5 z 5

Občas trochu nezáživné pasáže, ale jinak krásná knížka ♥ btw, chci v životě někoho, jako je Sky :D ♥

Leniii
01.09.2017 4 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou, ale zaujala mě už svým popisem...a tak jsem si ji zakoupila a vůbec toho nelituju. Je to knížka plná emocí, která ukazuje to, co člověk cítí, když někoho ztratí. Líbilo se mi zpracování knihy..že je to formou dopisů. Za sebe mohu knihu doporučit!

barus_78
26.08.2017 5 z 5

Taková kniha z těch young adult knížek, ale ona to není jen taková obyčejná kniha. Je plná emocí. Moc se mi líbila. Doporučuji.:))

něco jako SPOILER!
Moc jsem fandila Laurel a Skyovi.♥

Tánička11
26.08.2017 4 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Pointu jsem zjistila hned uprostřed knihy což mě hnalo vpřed. S Laurel jsem se sžila pochopila jsem její velkou strátu a někdy mi jí bylo fakt líto. Knihu musím doopravdy doporučit nebyla to jenom romantická kniha dala mi nějaký potenciál, byla něčim jiná. Asi jediné co mi vadilo a zároveň se mi líbilo bylo to že na každé stránce byl ten dopis někomu adresován jenže, když nevíte kdo to je musíte si to vygooglit což jak říkám se mi líbilo zjišťovat nové informace ale zároveň ne. Také díky knize jsem našla jednu z mých oblíbených písní a tou je some where over the rainbow od Judy Garled. Asi bych jí hodnotila 4 hvězd.

Simona02
06.08.2017 4 z 5

Zvyčajne moc nevyhľadávam podobné "Young Adult" knižky, avšak tento titul som si zakúpila v angličtine zo zámerom precvičiť si vedomosti z angličtiny respektíve výslovnosť a podobne a svojim spôsobom ma zaujala. Tak som sa jej rozhodla dať šancu, a páčila sa mi. Páčilo sa mi ako sa príbeh vyvíjal počas jednotlivých období Laurelinho prvého roku na strednej škole. I keď nebol príbeh z tých pozitívných, mal aj svoje svetlé chvíľky. Laurel ktorá prostredníctvom dopisov vlastne ako keby prehovárala k danej nežijúcej osobe, ktorej bol list adresovaný, si týmto spôsobom - prostredníctvom písania spomínaných listov, ako keby uľavila na duši, pretože sama sa nevedela vyrovnať zo stratou svojej sestry a nedokázala sa o tom rozprávať, no písanie jej v tom napomáhalo a čo ju ťažilo na srdci dala na papier. Dalo by sa povedať, že písanie listov bolo pre Laurel do istej miery niečo ako denník do ktorého si zapisovala čo sa momentálne deje v jej živote, pretože sa o to nemohla podeliť zo svojou nežijúcou sestrou.

Lexa123
30.07.2017 4 z 5

Příběh se mi četl trochu zmateně protože jsem v jednu chvíli byla v jejím příběhu a potom najednou psala dopis a zase jsem byla jinde. Vyprávění mě dost bavilo protože mě to nabádalo k tomu abych si taky občas napsala takový dopis. Píšu to ale živým lidem ale neposílám je. Mrzí mě akorát že ji zneužíval ten kluk v autě.

šneki
25.07.2017 3 z 5

Dopisy na konec světa by se daly přirovnat k Dám ti slunce, obojí se zabývá problémy teenagerů a objevuje se zde téma zneužití, rozvod a smrt blízkého člověka. Bohužel Dopisy mě nezasáhly tak, jak jsem očekávala a proto 3*

IsobelleFarbs
12.07.2017 4 z 5

Mě se knížka líbila, opravdu mě zaujala forma psaní dopisů, která mně bavila celou dobu. Líbilo se mi, že jsou dopisy směřované mrtvým, ještě když mezi nimi byli takoví super lidi jako třeba Kurt nebo Janis. Byli tam také lidé, které jsem neznala, ale tímto mi autorka doporučila novou zajímavou hudbu, film nebo mě prostě seznámila s nějakou zajímavou osobou.
A teď k ději, mě se líbil, nebylo to nic náročného. Bylo to krásné, líbilo se mi, jak se Laurel celou dobu snažila vyrovnat se smrtí své sestry...
Moc se mi líbily postavy, ale když se nad tím zamyslím, tak mi Sky ani Laurel nepřirostli k srdci, přesto mě bavil jejich příběh. Ale abych pravdu řekla, tak Natalii s Hannah mě bavily o dost víc.
I když kniha měla nějaké své mínusy mě se líbila a rozhodně ji doporučuji.

margoj
10.07.2017 3 z 5

V první polovině jsem se musela do čtení nutit. Druhá polovina už byla lepší, začetla jsem se a úspěšně ji dolouskala až do konce.
Vzhledem k popisu jsem čekala o mnoho více. Je to taková průměrná, ne-li snad podprůměrná kniha.

KnihomolkaMari
04.07.2017 4 z 5

I když jsem ji vcelku dlouho louskala, tak se mi přece jen zadařilo ji přečíst a nakonec se mi i hodně líbila.
Je to smutná kniha, která mě přinutila přemýšlet nad tím jaké je ztratit sestru a jak moc byli nešťastné životy zmíněných, již mrtvých zpěváků. Krásně zpracována.

Aniday
29.06.2017 4 z 5

knížka je takovým super návodem na super hudbu a filmy... myšlenka dobrá... jen mě občas štvala až přehnaná naivita Laurel a to i vzhledem k jejímu věku... daleko víc jsem si oblíbila ostatní účastníky jejího sebelitování...

JaneH
20.06.2017 3 z 5

Od knihy jsem čekala daleko víc. Měla jsem velká očekávání. Nemohla jsem ji nikde sehnat, dostala jsem se k ní až po 2 letech. Nejdříve mi nevyhovovala forma dopisů, jelikož na to nejsem v knihách zvyklá. Časem mi na tom ale nepřišlo nic divného. Ze začátku se mi vůbec nelíbilo vyjadřování Laureliných kamarádek a já přemýšlela, zda budu v čtení knihy pokračovat. Knihu jsem nakonec dočetla. Nepřišla mi nakonec tak špatná, jak se mi zpočátku jevila, přesto je pro mne jakýmsi zklamáním.

Jasomknihomolka
16.06.2017 4 z 5

Páčilo sa mi ako to bolo napísané, pomocou listov. Objavila som nových slávnych ľudí, aj nové piesne. To, čo si Lauret peržila ma zasiahlo a dlho po tom čo som ju dočítala, som často o nej premyšlala. Na konci knihy mi bolo aj smutno, že už skončila. Proste chcela som toho viac z príbehu.

Elulilinka1
23.05.2017 5 z 5

Podle počtu komentářů asi hodně populární a povedená kniha. S tím musím jen souhlasit. Velice hezká kniha, ale asi pro starší holky.

Graces
01.05.2017 5 z 5

Je to hodně zvláštní kniha.
Vlastně nevím co bych o ní napsala, jen to že jsem Lauret rozuměla protože prožívá v té knize podobné věci jako já a spousta jiných puberťáků. Hodně se mi líbilo to jak psala slavným lidem, vlastně v rámci úkolu do angličtiny ale pomohlo jí to, nebyl to jen úkol ale myslím že mnohem víc, moc hezká forma psaní. No, to je asi vše. Jen, rozhodně ji doporučuji všem dospívajícím.

Viky19
17.04.2017 1 z 5

Romantika: 0/2
Laurel se zamiluje hned, co Skye spatří. Je to tak hrozně předvídatelné. Nebylo tam nic romantického, co by se v žádných jiných příbězích neobjevovalo. Vše se opakuje, vypadalo to trapně. Něco ohromně romantického jsem od knihy ale neočekávala, takže nejsem tak zklamaná, ale vážně je hrozné, když všechny takové příběhy jsou stejné.

Postavy: 05,/2
Laurel - holka, jejíž sestra umřela, matka utekla a otec tvrdě pracuje. Na všechno sama, smutná, co by člověk očekával, že? A pak přijde do školy, najde si kamarádky Natalii (či jak) a Hannah, zamiluje se. Sem tam si lokne alkoholu a trpí vzpomínkami na skvělou sestru. Celou knihu si jenom pláče nad tím, jak je všechno na nic. Žádné pouto jsem si k ní nevytvořila.

Sky - vůbec jsem nevěděla, jaký vlastně je. Autorka se pořád zmiňovala jen o jeho kožené bundě, jak je tajemný a tak. Rozčilovalo ho, že o Laurel vlastně nic neví, viděl v ní May a mluvil o hudbě. Postava o ničem, plochá a nudná.

Její kamarádky - jediné zajímavé postavy v celé knize. Poznávají samy sebe a zjišťují, co k sobě navzájem cítí. Ty mě bavily.

May - nepochybuji o tom, že byla fajn sestra, po níž se lidem stýská. Ukazovala Laurel dobrou hudbu, snažila se slepit rozbitou rodinu. Brala na sebe až moc velkou tíhu ale užívala si. Avšak mi přišla taková... obyčejná, ne nějak dokonalá.

Výtky, jiné: 1/2
Bavilo mě, že ta kniha byla celá napsaná v dopisech pro úžasné lidi a že se v ní objevovaly písničky.
Vadilo mi, jak se neustále popisovaly rychlé jízdy autem, kde všichni řvou z oken. Stačilo to napsat jen parkrát, ne to pořád vytahovat.
Pak mi také vadilo, jak bylo všechno tak hrozně předvídatelné. Hlavně Sky. Samotný nápad je... neoriginální, skoro trapný. Buď jsou všude mrtvé matky nebo sestry. Jasně, chápu, že to tak v životě klidně může být a že někteří přicházejí o svoje rodinné příslušníky, ale uznejte, že je tento trend úplně všude.
Od knihy jsem očekávala něco jiného, ne takhle přeslazené dívčí cosi.

V názorech ostatních čtenářů této knihy jsem si všimla, jak někdo psal, že kniha nám v hlavě zůstane ještě dlouho. No tak tedy nevím. Mně se to nějak extra nelíbílo, ale tak... Mělo to cosi do sebe.

Obálka: 2/2
Zaujala mě a líbí se mi. Je taková snílkovská...

Bodové ohodnocení: 3,5/8

Na tuhle knížku jsem čekala asi dva měsíce, protože jsem ji nestihla vzít z knihovny dřív, než si ji vzal někdo jiný. Asi to čekání bylo celkem zbytečné, neboť ta kniha dle mého stojí jen za ty lidi, jimž jsou dopisy adresovány. Posledních dvacet stránek jsem se ukrutně nudila. Bylo mi jasné, jak to celé skončí a nějak jsem se nemýlila. Knihu bych doporučila spíše těm, kteří neví co dělat, nemají co číst a chtějí si přečíst něco hořkosladkého.

Hoshi
08.04.2017 5 z 5

Po knize jsem pokukovala dlouho - líbil se mi název a obálka. Když jsem ji poprvé otevřela, hned mě zaujaly první dvojstránky. A pak jsem se začetla... Po dočtení posledního dopisu jsem smutná.... Jsem šťastná... Příběh je čtivý a něco z něho ve vás zůstane ještě dlouho poté, co jej dočtete.

kamolka
07.04.2017 3 z 5

Podle anotace jsem čekala víc. Námět byl velmi dobrý, ale příběh mě moc nechytl. Přišlo mi, že se tam děje pořád jedno a to samé. Ale i když to chvíli trvalo, nakonec jsem tuto knihu dočetla a nakonec dokonce i ukápla nějaká ta slzička.