Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1547 541

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

ivca84
ivca84
03.10.2021 5 z 5

knizka je ctiva ale musela jsem si ji hodne kouskovat

99jana99
99jana99
28.09.2021 5 z 5

Pořád se mi do čtení knihy nechtělo a nakonec přečteno za pár dní. Krásně napsáno , nádherný příběh.

Veveruška320
Veveruška320
21.09.2021 5 z 5

Krásná kniha,nemám k tomu co dodat,po přečtení čtenář pochopí,v čem krásá spočívá....

adida
adida
30.08.2021 5 z 5

Krásný a dechberoucí příběh o dvou zamilovaných, doporučuji

misssicccka
misssicccka
28.08.2021 4 z 5

Zpocatku jsem mela obavy, ze jsem sahla omylem po cervene knihovne. Jeji prvky tam vskutku jsou, to si nebudeme nalhavat, ze ne. Ale je to tak strasne dobre napsane, sakra dobre, ze to autorce odpustim. Nadherne byly dialogy, nektera prirovnani a popisy myslenkovych pochodu.
Pani spisovatelko, piste dal, kvuli mne! ;)

hapac
hapac
27.08.2021 5 z 5

Krásný příběh a když píši hodnocení po poměrně dlouhé době, tak se mi příběh vybavuje a stále dojímá.

Kniholenka9
Kniholenka9
26.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Smutný, ale krásně napsaný příběh. Člověk si v dnešní době jen těžko představí, jak se žilo za války. Láska mezi Stellou a Danem doslova sálala ze stránek, ale stejně tak i zoufalství při odloučení. Knihu rozhodně doporučuji.

Lucie311
Lucie311
26.08.2021 4 z 5

Hezky napsané. Krásný příběh.

Alexxxka
Alexxxka
23.08.2021 5 z 5

Jedním slovem nádhera.... Není to preslazene, keasne napsane, dojemne... Byla i husí kuze i slzicky. Tuhle knížku nedám a že ️ doporučuji

Bedka
Bedka
21.08.2021 5 z 5

Nadhera - dojemne, citlive, smutne.. krasne putavo napisane. Pacil sa mi pribeh z minulosti aj pritomnosti. Chytilo za srdce.

pampeliska05
pampeliska05
15.08.2021 5 z 5

Tuhle úžasnou knihu jsem poslouchala jako audio,perfektně namluvená a ten nádherný příběh…Zanechal ve mě hluboko stopy a i když jsem si u ní nejednou poplakala,vím ,že se k ní určitě zase někdy vrátím.Kdyby to šlo,dám těch hvězdiček mnohem víc, doporučuji…

evikt
evikt
08.08.2021 4 z 5

Jedna z nej knih co mne v poslední Době vzala za srdce, krásný příběh jedné lásky v těžké době. Doporučuji

8989
8989
03.08.2021 5 z 5

Druhou polovinu knížky jsem probrečela. Cítila jsem beznaděj a neštěstí za Dana a Stellu a vžila jsem se do jejich utrpení. Příběh krásný, ale neuvěřitelně smutný, nikdy na něj nezapomenu.

Vivetkav
Vivetkav
02.08.2021 5 z 5

Nádherná kniha vžila jsem se do příběhů a hltala tu čistou lásku a její nástrahy ... Ráda přečtu znovu

Le Chat
Le Chat
31.07.2021 5 z 5

Dojemné, romantické, krásně napsané. Jsem opravdu ráda, že jsem si knížku přečetla. Iona Grey vymyslela příběh, na který jen tak nezapomenu, a ještě ho mistrně sepsala. Určitě se ke knížce v budoucnu vrátím. DOPORUČUJI a dala bych i 10 hvězdiček, kdyby to bylo možné.

Karolína7
Karolína7
25.07.2021

(SPOILER) Nádherně se celá kniha četla, s hlavními hrdiny jsem její obsah prožívala . Vždy jsem si klasicky po večerech přidávala ještě jednu kapitolku a nedokázala se od ní odtrhnout. Stelle jsem jen trochu zazlívala, že se neuměla odpoutat od Charlese (I když tehdejší konvence to nedovolovaly.) Mohli s Danem prožít šťastný život. Docela jsem odhadla závěr včetně skutečnosti, že Dan odkáže Jess domek, co koupil pro Stellu.

hanka0630
hanka0630
23.07.2021 4 z 5

I když tenhle žánr obvykle nečtu a zpočátku jsem některé pasáže i povýšeně odsuzovala, jako že takový romantický slzoždím MĚ přece nedostane, stejně jsem tomu nakonce propadla a ke konci se náležitě dojímala. Moc hezký příběh.

alcahanca
alcahanca
20.07.2021 5 z 5

Tak tohle byl krásný příběh, představa takové lásky je pro nás romantické holky naprosto úžasná. I když je to smyšlený příběh na pozadí druhé světové války a prolínají se tam dvě časové roviny, klidně bych si dovedla představit, že by se to mohlo stát. Ach, ty Danovy dopisy, to byla nádhera, nad nimi zaplesá srdce každé ženy.

elinka0101
elinka0101
17.07.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. I když byl konec předvídatelný, tak se pěkně četla a krásně procítěná bez zbytečných popisů...

kusovka
kusovka