Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1549 543

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

Boko22
21.01.2022 5 z 5

Moc hezký příběh z válečné doby, čtivá, líbilo se mi zpracování prolínání minulosti se současností.

mataaskorice
17.01.2022 5 z 5

Když ono je to s těmi knížkami u mě tak: padesátá stránka: "Jasná řemeslná práce, tuctový děj, přes kopírák s mnoha jinými... Tohle bude tak dvouhvězdovka.";

Stá stránka: "Ale jo, je to blbost pro ženské, ale čte se to dobře. No nemá tohle být hlavní účel knížky? Tři hvězdy v poho." ;

Dvoustá stránka: k dítěti: "Ano, miláčku, pěkně se koupej, pěknou máš konvičku, a nech mě chvíli číst." Pro sebe: čtyři hvězdy s přehledem.;

Třístá stránka: "Dane, Stello... Mně se o vás i zdá. Dneska nejdu spát. To dotáhnu."

Jako hodnotitel jsem asi marná, ale já během čtení do děje tak zapadnu, na den, dva, tři jsou osudy hrdinů skoro mými vlastními a ve spánku se mi příběhy přehrávají znova a někdy vytvářejí i vlastní pokračování. Zkrátka něco, co se zprvu tvářilo všelijak, je ve finále aspoň pro tu chvíli po dočtení srdeční záležitost. A tak nějak je to i s touhle knížkou. Krásné.

Vakalik
16.01.2022 3 z 5

Nemám ráda romantická dramata z války, vlastně ani z žádné doby. Ale tohle se mi poměrně líbilo. Je to červená knihovna. Popravdě, kdyby se příběh odehrával jen jako hlavní dějová linka bez vstupu postav ze současnosti (Jess), líbilo by se mi to více.

Speedy076
07.01.2022 4 z 5

Příběh plný lásky, naděje ale i zoufalství a bolesti. Jeden z mála, který vás dokáže vzít za srdce.
Bohužel jsem se ale s takovým příběhem už setkala. Pokud jste četli knihu "Poslední dopis od tvé lásky", jistě mi dáte za pravdu. (ty dvě knihy jsou dějově opravdu hodně podobné)

Šárka88
05.01.2022 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu při každé volné příležitosti a moc krásný dojemný příběh. Ve válečné době to bylo jistě těžké. Napínavý děj, až do konce a jistě každému ukápla slza. Moc doporučuji příběh plný emocí a nešťastné lásky.

evelýny
02.01.2022 4 z 5

,,Po všechny ty dlouhé roky strádání jí někdo miloval. Není to nakonec ta nejdůležitější věc? Vědět, že Tě někdo miluje..."

Ruku v ruce láska jde, však pokrytectví kraluje. Osud svoje plány spřádá, minulost se v přítomnosti skládá.
Karma všechny skutky střádá.
Ďábel pod kotlem přikládá...

Příběh minulosti a současnosti, kde se prolíná zkostnatělost s kýčovitostí. Rozvláčné, i když napínavé. Poetické, přesto k pláči.
Příběh fantaskně sugestivních popisů.
Příběh lásky, kterou probudila válka a rozdělily konvence, morálka, osud?
Příběh k přemýšlení, však trochu přeslazený.
Příběh otázek a pro mě nelogických odpovědí.
Přesto příběh plný emocí, velmi sugestivní, čtivý.
V jednom londýnském domě se prostřednictvím dopisů čas natáhl, aby se dotkl minulosti. Kruh se uzavřel, protože čas na rozhodování pominul.

P.S.: Klid a smíření.

Audiokniha: prolínavě, cituplně čte Andrea Elsnerová, Marek Holý.

kalinka99
24.12.2021 5 z 5

Nádherný příběh plný lásky, emocí i těžkých životních rozhodnutí na pozadí války.

jominka
20.12.2021

Knížku jsem objevila díky čtenářské výzvě, stojí za přečtení. Moc hezky zpracovaný příběh.

SHi
16.12.2021 5 z 5

Krásné, romantické, dojemné. Místy možná trošku přeslazené, ale ne natolik, aby to bylo nějak zvlášť na škodu. Rozhodně se jedná o román se silnou zápletkou, která vyvolá celou řadu emocí, a s realistickými postavami, s jejichž jednáním a pohnutkami lze sympatizovat (ač ne vždy souhlasit, jako v případě Charlese). I střídání dvou příběhových linií bylo příjemné a konec byl prostě překrásný a srdceryvný. Atmosféru knihy ještě umocnil poslech audioknížky, která je moc hezky namluvená, zvláště co se týče Danových dopisů.

VílaElvíra
22.11.2021 5 z 5

Krásný, romantický příběh, velice čtivě napsaný.

Ajrad1981
18.11.2021 3 z 5

Některé dějové linky byly úplně jasné - Jess, Will, komu patří ten dům, jak to dopadne s Danem a Stellou. Některé věci mi zas přišly úplně zbytečné, jejich jediným účelem bylo asi pozdržet "velké finále". Něco mi tam chybělo. A něco jsem zase absolutně nepochopila - ty dopisy, které nikdo nečetl. Takové kamarádství a úplně zaniklo, že Stella nešla navštívit Nancy a že Nancy se neobtěžovala navštívit Stellu? Jasně, pak by ty dopisy ovšem byly přečtené a nebylo by o čem psát.
Celkově je to jakési přeslazené.

LéňaM
13.11.2021 3 z 5

Kniha špatná nebyla, ale čekala jsem víc.
Každopádně stala za přečtení

manasx
09.11.2021 5 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a splnila vše co jsem v této knize hledala. Není to kýčovitá povrchní romance, ale kniha, která má děj postavený v několika linkách a má svižný spád a dostatek romantického chvění. Na konci se mi koulely slzy jak hrachy a přála jsem si, aby to ještě nekončilo. Za mě tedy určitě doporučuji.

Martina157
07.11.2021 5 z 5

Krásný, silný příběh, přečteno jedním dechem

EliBla
29.10.2021 5 z 5

Kniha je romantickým příběhem, který skýtá mnohá úskalí. Konec knihy mě dojal a i trochu naštval. Když kniha vyvolá takové pocity, tak vždy stojí za přečtení.

ujira
19.10.2021 5 z 5

Musím uznat, že je to velmi dobrý příběh, dojemný a romantický, přesto nepůsobí povrchně a sladce. Postavy jsou propracované a vyzrálé. Autorka navazuje na dobrou pověst anglických autorek moderního rodinného románu.

Evina74
14.10.2021 5 z 5

I když bych knihu zařadila do žánru románů pro ženy a již dlouho jsem nic z toho žánru nečetla, musím přiznat, že se mi kniha velmi líbila. Autorka velice chytře střídá kapitoly z minulosti a přítomnosti, čímž udržuje čtenáře (spíše tedy čtenářky) v napětí a vzbuzuje dychtivost k dalšímu čtení. Byla jsem velice příjemně překvapena.

Dejna07
12.10.2021 4 z 5

Romantický příběh pro ženy, který bych ale do červená knihovny nezařadila. Psaní i příběh mají oproti této literární kategorii něco navíc, i když určité prvky se tam bezesporu objevují. Oceňuji nenásilné a hlavně přehledné střídání časových linek a vypravěčů.

Noeni
10.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Nádherný, ač velmi smutný příběh, dvě časové roviny, jejichž propletení se mi moc líbilo, poplakala jsem si.

SPOILER:
Nějak nechápu, proč se Stella a Dan nemohli znovu setkat po smrti Charlese. Zbytečná ztráta tolika let, kdy měli být spolu.

pavpaz
09.10.2021 5 z 5

Krásný příběh, dojemný... Trochu mi trvalo než sem se dostala do konce, ale teď bych tam i nějaký rok přidala, abych mohla číst dál.