Dopisy do minulosti

Dopisy do minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35776/dopisy-do-minulosti-35776.jpg 4 58 17

Margaret má sice dva doktoráty, ale jen málo smyslu pro praktický život. Její kolegové, ač méně úspěšní při studiu, si zajistili mnohem lepší zaměstnání jen proto, že o ně prostě včas požádali. A tak zklamaná Margaret rezignovaně odjíždí do svého nového působiště: na provinční univerzitu na americkém Jihu, což je pro ni obrovská potupa. Městečko ji však překvapí svou výstavností, zejména dům, který nechal postavit jižanský generál Ashton Johnson. Když doposud racionální Margaret spatří generálův portrét, ztratí hlavu, protože tak pohledného muže ještě neviděla. Její city ještě umocní soubor Ashtonových dopisů, jejichž vroucnost ji omámí natolik, že se rozestůně. Z horeček se probere o století dřív - v čase války Severu proti Jihu. Obrovský šok zmírní skutečnost, že leží v Ashtonově náruči. Společně pak prožívají nejen krásnou lásku, ale i válečné útrapy. Margaret z historických pramenů ví, že milovanému Ashtonovi zbývá už jen málo času, protože má být za několik měsíců zabit seveřanským ostrostřelcem. Přesto se za vysněného muže provdá a pokusí se silou své lásky odvrátit nelítostný osud a změnit sled válečných událostí. Proti ní však stojí celá vojenská mašinérie a také hrdost jejího muže… ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Asthon´s Bride , 1995

evineckY
14.01.2024 5 z 5

Spoiler:
Další skvělá kniha o cestování časem, jenže tentokrát se nikdo nevrátí.
Je to moc krásný příběh, který je dle pravdivých postav i událostí.

POZNÁMKA AUTORKY:
Skutečný Ashton Powell Johnson, důstojník armády
Konfederace amerických států, byl zabit jedinou kulkou do hlavy
na venkovské cestě řečené Lick Skillet Road hned u Atlanty.

Na rozdíl od svého fiktivního protějšku neměl
Ashton příležitost dožít se dospělosti. Bylo mu jen osmnáct,
když ho zabili, a jeho velitel, generál Quarles,
právě dokončil řízení, aby byl Ashton povýšen z poručíka na kapitána.

Ashton, kterého jsem vytvořila, ale povahou odpovídá skutečnému Ashtonovi.
Jeho krátké dobrodružství v armádě Konfederace je zachyceno ve
spoustě dopisů, které napsal, i v odpovědích na ně, jež
po jeho smrti našli v sedlovém vaku, ještě přivázaném k jeho koni Oplatkovi...

Jména většiny postav v této knize jsou skutečná. Jejich dopisy spolu s Ashtonovými často humornými odpověďmi odpočívají v uprášených svazcích ani ne metr od místa, kde teď sedím.

petulik330
07.05.2021 3 z 5

Čtenář se pomalu dostává do děje a tak se může seznámit s hlavními postavami. Kniha byla čtivá a velmi dobře napsaná.
Jediné co mi vadilo bylo to, že kniha neobjasnila jak se hlavní hrdinka dostala do minulosti což je podle mě velká škoda.

a.k
20.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Margaret přijíždí do malého městečka v Tennessee, kde má přednášet na univerzitě. Objeví portrét jižanského generála, který ji naprosto uhrane. Snaží se zjistit o muži co nejvíce a při své badatelské práci naprosto ztrácí hlavu. Vše vyvrcholí okamžikem, kdy se přenese v čase ze současnosti do období občanské války a jejím cílem bude zachránit svou lásku před smrtí, která je doložená v historických pramenech.
Nádherně napsaný příběh z dob války Severu proti Jihu, který mimo romantické linky ukazuje i pozadí válečného konfliktu (zajímavý jižanský pohled na vzniklou situaci). Sympatické postavy, jednoduché a zároveň velmi čtivé vyprávění, při kterém člověk rád zapomene na okolní svět. Moc se mi to líbilo.

scarletblue
09.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Naprosto nádherná, nemám slov. Poutavé čtení, samozřejmě šlo o fantasy ve všech směrech, ale o to to bylo zajímavější. Snad bych je vytkla, že podávání jedu v takovém měřítku by podle mě hlavní hrdina nepřežil. Ale kdo ví. V epilogu mi chybělo vysvětlení, co se stalo s Margaret, ale zřejmě to bylo tak jak říkala. Jejím rodičům se místo tří dětí narodily dvě a neutopili se.
Trochu mi vadila ta láska na první pohled ze strany Margaret. Pochybuji, že se někdo může zamilovat do obrazu, a pak když onoho člověka potká, tak si ho hned vezme. Navíc mi připadalo, že Ashton celou dobu miloval Mag, byl zaslepený její krásou. Margaret uvěřil, že ve skutečnosti není Mag až po několika letech manželství. Nevím jak by člověk reagoval na to že ve skutečnosti žije s úplně jiným člověkem, než se kterým se seznámil již v dětství...
Prostě krásná pohádka, pokud máte rádi cestování v čase a chcete trochu realističtější příběh, tak doporučuji Cizinku.

Liduka
11.04.2020 5 z 5

Nejdříve jsem nevěděla, co si o knize myslet. Přišlo mi přitažené za vlasy, že se Margaret okamžitě hluboce zamilovala do portrétu muže z doby před x lety a navíc s dlouhými vlasy a knírem (můj typ by tedy rozhodně nebyl). Nicméně poté co se dostala do minulosti se příběh začal pěkně odvíjet no a poslední třetinu jsem se od knihy nedokázala odtrhnout, protože se objevila velice zajímavá zápletka. No a navíc jsem to musela dočíst, abych zjistila jestli se Margaret vrátí v čase zpět a nebo ne. Knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

Lembac
03.09.2019 4 z 5

Propojení časových pásem bylo zajímavé, i když těch dopisů do minulosti zase tolik neodešlo.

Líbilo se mi:
+ popis osob a událostí z doby občanské války
+ cestování v čase

Nebyla jsem nadšená:
- nadpozemská krása hlavních hrdinů (počítala jsem s tím, že Margaret bude i v minulosti sama sebou - i v nedokonalém těle)
- extrémní Ashtonova oblíbenost - kam přišel, tam ho všichni milovali - dokonce i nepřítel
- závěrečná část knihy odehrávající se v cizině

olejnice
14.05.2019 5 z 5

Libila se mi pred 15 lety a ted jsem po ni sahla znovu - a zase se mi libila ! Ne vsechny knihy se daji cist 2x ci vickrat. Takze si ji odkladam zpet do knihovnicky a treba se k ni jeste vratim. Doporucuji romantickym dusim, kterym nevadi pozadi valky.

babystar
24.04.2019 5 z 5

Romantický příběh a můj oblíbený žánr, kdy se proplétá minulost s přítomností. A pro mne ještě poučení o životě za války Severu proti Jihu.

saskuan
12.09.2018 4 z 5

Začátek trochu jednoduchý, po "přenosu" již dostává kniha rychlý spád, příběh je napínavý a překvapivě na tento typ knihy velmi věrně popisuje běžné obtíže v době občanské války. Bavila jsem se a počítám, že zůstane v mé knihovničce i pro příští přečtení.

andrea4315
26.05.2017 5 z 5

Tak to se mi ještě nestalo abych u historické romance na pozadí války vyprskla smíchy. Mezi popisy tragických událostí na vás bez přípravy vybafne drobný vtípek a odbourává vás. Skvělý.

MinaHawke
30.01.2017 5 z 5

Krásný příběh, moc se mi líbil.

martiline
29.11.2016 5 z 5

I když jsem ji četla již před patnácti lety, oslovila mne. Zajímavý příběh, který se lehce a příjemně četl.

Kachorra
24.07.2014 5 z 5

Přestože mám často dojem, že v knihovně nemám zrovna šťastnou ruku na výběr knih, tentokrát se mi podařil husarský kousek. Kniha mě nadchla a přiměla zjistit si více o válce Severu proti Jihu. Často jsem se u ní příjemně zasmála, takže doporučuji hlavně romantickým duším, kteří si zde přijdou na své.

pirin
27.05.2014 5 z 5

Z knihy jsem byla hrozně nadšená, četla se úplně sama :-) Putování v čase a návrat do minulosti - tohle me vždy dostane :-0

mac.martina
03.01.2014 5 z 5

pěkný příběh, začetla jsem se do něho hned po druhé kapitole a hrozně jsem přála Mag aby zůstala se svým Ashotem napořád. Zajímalo mě jak to mezi dopadne a jak Mag ovlivní Občanskou válku. Byl to moc hezký příběh o věrné lásce, která musela projít mnoha zkouškami

kathaj
09.03.2013 2 z 5

Příběh mě moc nezaujal, byla to opravdu "slaďárna" - na mě až moc. Mnohem více se mi líbila kniha Žila jsem již před staletími od B.Erskinové, která je hodně podobná.

dafne
15.03.2012 5 z 5

též velmi pěkný příběh s putováním do minulosti prostřednictvím dopisů,též jsem se k ní ještě jednou vrátila ... příběh mě opravdu pohltil :)

cestování časem války romantika

1998  86%Dopisy do minulosti
1998  70%Zlatá klec
1997  72%Za časů růže
2003  97%Večná láska

Kniha Dopisy do minulosti je v