Dopis

Dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389412/bmid_dopis-Znt-389412.jpg 4 663 217

Tina Craigová pracuje do úmoru, a ještě k tomu o sobotách prodává v dobročinném obchodě, aby ve svém nešťastném domově trávila co nejméně času. Když prohledává kapsy starého obleku, který někdo charitě věnoval, objeví dopis se zalepenou ofrankovanou obálkou bez razítka. Dopis otevře a přečte si ho – a to změní směr jejího života navždy. Billy Stirling ví, že se nezachoval právě hezky, ale doufá, že může ještě všechno napravit. 4. září 1939 se posadí a napíše dopis, o němž doufá, že změní budoucnost. A to se také stane – ale více způsoby, než by si kdokoliv dokázal představit… Je na čase otevřít Dopis.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Letter , 2015

Kacatko86
16.04.2024 4 z 5

Knihu bych shrnula slovy pana Lustiga: "Inu, svět je malý a o náhody tu není nouze." Taková pohádka pro dospělé...
Ale musím říct, že autorka se dotkla i pár závažných témat, jako domácí násilí, ztráta dítěte,...
Kniha se mi jako celek líbila, dobře se četla a svůj účel (tzv. vaty) splnila

Smichle
05.11.2023 5 z 5

Úžasná kniha. Netřeba více slov.

crazyslunicko
04.11.2023 4 z 5

Chudák Tina a ještě větší chudák Christina.. Když zažívá jedna peklo na zemi s manželem, ta druhá se setkávám s nepochopením ve své tíživé situaci. O klášterech jsem toho slyšela již hodně, ale takové zacházení si nikdo nezaslouží. A to mám ještě pocit, že Christina dopadla dobře...

"Byla to moje dcera a navzdory tomu, co si myslíte, jsem ji miloval."

"Nikdy v životě jsem nikoho nemiloval víc. Nedokážu si představit, že bych zbytek svého života byl bez Tebe."

Napůl se smála a napůl plakala, když si tiskla dopis k srdci.

broskev28
29.10.2023 4 z 5

Dopis mě lákal – jedna z čtenářek naší knihovny ho dokonce označila za nejlepší knihu, kterou kdy četla! Takže jsem se na něj natěšeně vrhla a slupla jsem ho v průběhu dvou dnů. Moje nejlepší kniha to tedy určitě nebude, ale musím uznat, že to nebylo špatné čtení.
Mně sice moc neseděl ten mix domácího násilí, irských klášterních azylů pro padlé dívky, necitelného otce a zámořského nápadníka s dobrým srdcem, nemluvě o tajemném dopisu, ale to je zkrátka konstrukce romantických příběhů. Navíc ze své vlastní rodinné historie vím, že realita životních osudů mnoha obyčejných lidí často přináší naprosto neuvěřitelné náhody, takže proč ne? Kolikrát už jsem si při různých životních kotrmelcích svých předků povzdechla: to nevymyslíš; kdybych to někde četla, považovala bych to za přeslazenou báchorku.
Takže přeju příjemné čtení!

PeťulaV.
21.10.2023 5 z 5

Jedním slovem PŘEKRÁSNÉ. Po delší době opět jedna z těch knih, které se nedají odložit a musíte číst dál a dál, dokud se nedostanete až na úplný konec. Dala jsem ji na jeden zátah a to už se mi hodně dlouho nestalo. Je to neskutečně nádherná kniha s velmi smutným, silným a pro mě i emočně velmi náročným dějem. Střídají se kapitoly s krutým životním příběhem dvou hlavních hrdinek Tiny a Chrissie. Obě ženy potkal nemilosrdný osud a i když každou jinak, srdce se mi svíralo u obou. Strašně jsem jim přála, aby to dopadlo lépe a stačilo by tak málo a všechno mohlo být jinak.. Autorka úplně bravurně popisuje životy obou z nich, až je jako zázrakem propojí a konec je tak skvělý, že jsem až nevěřila, že toto je její prvotina. Za mě opravdu výborný a skvěle propracovaný román, který maximálně doporučuji. 5* je v tomto případě málo, zaslouží si daleko víc.

ještěrka38
17.09.2023 4 z 5

Moc hezký příběh.

Knihomura
10.09.2023 4 z 5

Hughes zkrátka psát umí. I když má zatím jen 5 knih. A tohle je dokonce její prvotina.

marli58
05.08.2023 5 z 5

Zajímavý příběh ve dvou časových rovinách, hodně fyzického i psychického násilí, ale i hodně lásky a přátelství. Nelítostné chování otce, pro kterého byla jeho pověst důležitější, než život dcery. V té době patrně ze strachu o živnost. Kruté chování manžela Tiny a její těžký život s alkoholikem, od kterého se ale dovedla nakonec odpoutat. Konec je šťastný. Sice ne pro všechny, ale takový je život. Čtení mě bavilo.

Renike
17.07.2023 5 z 5

To je druhá kniha od autorky, co jsem četla, hned po knize Poslední slib. Byla to stejně krásná a procítěná kniha, i přes všechno to násilí, co potkalo Tinu a tu krutost, co potkalo Christine. Obdivovala jsem lidskost a vytrvalost Tiny. Dějové linie mi v knize vyhovuje vždy, mám to moc ráda. Dotčeno za den a půl. Doporučuji.

JointlieKat94
26.05.2023 3 z 5

Knihu jsem zvolila jen jako takovou výplň.. jenom takové to něco, co si dáte před něčím velkým.. třeba jako předkrm před hlavním chodem.
Prostě jsem potřebovala udělat místo v knihovně a vidím, že jsem šáhla dobře.

Jedna z hlavních hrdinek, Tina, mě tak strašně štvala! Ale jasný, je spousta "slepých a hluchých" žen, kterým okolí říká, že je něco špatně.. ale že až takhle?

Jako takhle, kniha se četla velmi dobře. První bod. Příběh byl dobrý. Druhý bod. A za propojení dávám třetí bod a to asi stačí.

Jenom je to takové to, co píše Janina2609, neurazí ale ani nenadchne .

PetaZ
12.05.2023 5 z 5

No asi me nenapada situace, ktera by knize chybela.. Zhltla jsem knihu za par hodin a mile me prekvapila.. Obe hlavni hrdinky byly uzasne..

Janina2609
05.05.2023 3 z 5

"Ona totiž neměla šanci..."

Taková povrchní sladkobolná romance. Použila jsem knihu jako odpočinek mezi náročnějšími kousky. Neurazí ani nenadchne.

Raislin
15.03.2023 5 z 5

Mám ráda u knihy dvě dějové linky. Kniha je neuvěřitelně čtivá a příběh krásný i když emočně náročný. Nedokážu a ani nechci si představit žít život hlavních hrdinů. Knihu řadím do oblíbených a rozhodně stojí za přečtení.

li-li-nka
28.02.2023 5 z 5

Krasne pribehy...Moc hezky se cetlo :)

AndreaP.
26.02.2023 5 z 5

Tak tato kniha byla za mě totální emotivní jízda. Četla jsem téměř v kuse, nemohla se odtrhnout. Dvě dějové linky - minulost a současnost, osudy dvou žen, které se nakonec díky jednomu dopisu propojí.

Kanimůra2
14.02.2023 2 z 5

Hlavní hrdinka mě neuvěřitelně štvala. Její rozhodnutí byla podle mého tak hloupá, že jsem přestala číst. A nijak toho nelituju.

jitka3027
03.02.2023 5 z 5

Přečteno velmi rychle, sice dost předvídatelný a někdy těžko uvěřitelný příběh, přesto mě čtení bavilo, dobře se četlo a těším se na další autority knihy.

PavlaA
02.01.2023 4 z 5

Hezký příběh. Čtení mě bavilo

Janík61
21.12.2022 4 z 5

Od této autorky moje první kniha a nezklamala, doporučuji.

Kami33
03.11.2022 3 z 5

Chvilku jsem se bála, že knížku ani nedočtu. Děj byl poměrně dost předvídatelný. Nakonec jsem dočetla, ale žádné wau pocity se rozhodně nedostavily.