Dóóóst dobrý lovestory

Dóóóst dobrý lovestory https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4573/dooost-dobry-lovestory-4573.jpg 4 129 14

Alice a... / Alica a... série

Oblíbili jste si příběhy třináctileté Alice? Vaše hrdinka prožívá jeden šok za druhým - všude kolem ní zuří láska, dokonce i tatínek si podezřele dobře rozumí s novou učitelkou Růžou. Že by snad zapomněl na maminku? Sestry jsou z toho pěkně vyplašené a stejnou hrůzu mají i z blížící se babiččiny svatby, protože mají jít za družičky v šatech pastelové - fúúúj! - barvy. Může tohle vůbec dobře dopadnout? ISBN 978-80-253-0109-8 (dotisk 2008)... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Daisy, Dad and the Huge, Small Surprise , 2003

sgjoli
28.08.2022 5 z 5

Tenhle díl mi obsahově seděl o dost víc než ten předchozí. Autorka tu zakomponovala opět něco, na co jsem se momentálně nějak dokázala napojit. Hlavní hrdinka Alice tu prožívá dost intenzivní pocity stresu, smutku, frustrace, osamění a stesku. A neví, jak s tím naložit. Svatba babičky, zaláskovaní kámoši nemající na Alici vůbec čas, tatínek pokukující po nové učitelce svého synka a stesk po nepřítomné mamince. Na jednoho nálož jako hrom. [A ne, není to spoiler!] Dost jsem cítila z toho melancholický podtón.
Autorka uměla Aliciny pocity dost dobře zpracovat, že se to na mne dost dobře přeneslo - jako bych to cítila já sama. Úplně jsem rozuměla, jak moc to v Alici vře a jak těžké je tolik věcí pro ni v sobě zpracovat. Tím mne tahle kniha dost zasáhla. A mám to na knihách fakt ráda, když vy mně dokážou vyvolat nějaké emoce a dovolí mi, abych se emočně na ty postavy napojila a uměla jim tak rozumět.
A navíc tu na čtenáře čeká překvapivý zvrat na konci. Úplně přesně si pamatuju, jak moc paf jsem z toho byla, když jsem tuhle knihu četla poprvé. No, nadšená jsem z toho nečekané zvratu i teď.

9431
06.06.2019 3 z 5

průměrný příběh pro dívky

Twinny
27.12.2018 4 z 5

Příjemná kniha, která dodala další kouzlo jinak kouzelnému létu u prarodičů. Překvapivě i po několika letech si vybavím děj a hlavní zápletku. Pro čtenářky kolem třinácti let mohu jen doporučit.

2013

mia.com
08.07.2018 5 z 5

Další fajn díl, tentokrát plný překvapení :)

tatafa
07.01.2017 3 z 5

Zajímavý příběh, kterým rozhodně nepohrdne žádná dospívající slečna.

lucille48
19.09.2016 4 z 5

Hezký román pro dívky. Trochu specifický styl vyprávění, musíte zkusit jestli bude vyhovovat.

Teranida
05.05.2014 4 z 5

Ahoj,

Je to dobrá kniha , měli byste si ji přečíst vážně je super na čtení.

Leusee
21.01.2014 5 z 5

Pamatuju si, jak jsem tento díl četla poprvé a to, že se konečně ukázala Alicina maminka ještě ke všemu se sestřičkou bylo pro mě opravdu maxi-překvápko. Dávám 5 hvězdiček. Dokonalý díl, stejně jako všechny ostatní.

Dep8
15.12.2012 4 z 5

Milovala jsem její příběhy. Tak strašně jsem se v ní viděla... :)

TessDragon
02.09.2012 5 z 5

Série: Alice a ... . Tuto sérii jsem naprosto milovala. Alice je velmi vtipná a blázen. Oblíbila jsem si celou rodinu a mimo to i Alfieho. Rozhodně doporučuji, sice je Alice 13 let, ale myslím, že knížku si můžou přečíst i starší. ;)

RouZuše =P
27.11.2011 5 z 5

◄křááásná knížka! :))

Megii
30.09.2011 5 z 5

Od toho knížky přece jsou. Aby jsi k nim utekla od reality, vplula a splynula s příběhem. Mě naopak baví číst o problémech, které Alice řeší. Aspoň u toho zapomínám na své vlastní a mnohem složitější problémy.

p.anomisss
25.07.2011 5 z 5

Knížka je velmi legrační :)

Addie
01.04.2011 odpad!

Ani jako (asi jedenáctileté?) dítko jsem nebyla tak naivní, abych si myslela, že ohledně Alice je všechno dóóóst dobrý a cool (leda tak v plotě...). Už tehdy jsem byla zhnusena tím, jak z knihy vyplývá, že na jejích problémech snad stojí celý svět a zoufala jsem si nad primitivností knížky, která realitu zkresluje tak, jak to jen jde. Proč však netahat méně prozíravá děvčátka za nos, že? Úplně nejvíc mě děsí představa, že by to celé některé z nich mohlo brát vážně, ba ještě hůř, postavělo na tom svoji životní filozofii (byť asi jen nakrátko)...