Princezna barbarů

Princezna barbarů https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6931/donzon-princezna-barbaru-6931.jpg 4 28 3

Donžon: Zenit série

Jak se dovídáme na úvodní podnikové schůzi představenstva Donžonu (diskuse nad názornými grafy: "mně se líbí ta poskakující brambora" – "psst, to přece není brambora, ale pejsek"), zisky klesají a proto je potřeba přilákat více dobrodruhů. Herbert vcelku náhodou přijde na geniální nápad... Prozrazovat víc by asi bylo škoda. Snad jenom tolik, že hlavní úlohu v tomto díle hrají divocí kočkozáci (a jejich ztracená princezna), že v podzemí žijí obři trollové a cvakaví pavouci, že Herbert konečně tasí svůj zakletý meč a na závěr se v Donžonu chystá veliká svatba... Plošná hustota oblíbených drobných vtípků je na úrovni Donžonu 2, tedy vysoká.... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Mot

La Princesse des barbares

Atlantis
17.06.2021 4 z 5

Donžon je naprosto ujetá a střelená záležitost, která se nebojí dělat si legraci ze zajetých žánrů fantasy a díky tomu dostáváte situace, které by jinde dopadly hodně odlišně.
Kočovníky obecně v literatuře rád úplně nemám, ale tady byla jejich kultura jen lehce nastřelená a nerušila.

Covenant
08.06.2015 5 z 5

,,Ty máš krásné dítě. Je tvoje? Ne, to je můj oběd" --- Třetí díl je buď takový hukot, nebo tak krátký, nebo spíš obojí, že jsem ho prolétl rychleji, než nákupní seznam. To, že je tak krátký mi asi vadí nejvíc, ale na druhou stranu, to není zbytečně natahované a je tam opravdu vše, bez hluchých míst. Původní dva tituly jsem koupil v antikvariátu, ale ostatní už kupuji nové. Musím je mít doma po ruce. Dají se číst a prohlížet kdykoliv znovu.

Kapis
06.02.2013 5 z 5

Moc dobré pokračování vynikající série. Ta Trondheimova kresba je taková hladivá, zálibně mi často oči zůstanou na hřbetech Donžonu, při přeletu knihovny. Miluji Donžon!!

Autoři knihy

Joann Sfar