Projekt ideálna manželka

Projekt ideálna manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175479/projekt-idealna-manzelka-175479.jpg 4 617 176

Don Tillman série

Don Tillman sa chce oženiť. Ešte však nevie s kým. Má tridsaťdeväť rokov, je slobodný a inteligentný, má vysoké spoločenské postavenie a nadpriemerný príjem. Logicky by mal priťahovať širokú škálu žien, no ťažko nadväzuje kontakty. Trpí totiž Aspergerovým syndrómom a vedie systematizovaný život, v ktorom panuje rutina, tabuľky a harmonogramy. Jeho problém by mal vyriešiť Projekt ideálna manželka – podrobný dotazník, pomocou ktorého chce nájsť svoju partnerku. Rozhodne by ňou nemala byť fajčiarka, barmanka, žena, čo priveľa pije a chodí vždy neskoro. Rosie Jarmanová má všetky tieto nežiaduce vlastnosti. Okrem toho je temperamentná, inteligentná a krásna a túži spoznať svojho biologického otca. Pri tomto hľadaní by jej Don, profesor genetiky, mohol byť veľmi nápomocný.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Rosie Project , 2011

Liana
08.07.2016 5 z 5

Veľmi pekná knižka. Pobavila som sa pri nej. Občas aj nahlas zasmiala. Na konci takmer aj slzu vyronila. Odporúčam. A vrhám sa na pokračovanie.

Lenka40
22.06.2016 2 z 5

Od Projektu manželka jsem měla asi moc vysoké očekávání . Knihu jsem přečetla na dvakrát musela jsem si mezi to hodit jiné čtivo.protože mě to prostě nebavilo . Po měsíci jsem se k ní vrátila a dočetla jsem ji . Musím říct že jsem se u ní ani nezasmála je to prostě čtivo u kterého se nemusí moc myslet .Jedno vím jistě do dalšího dílu Projekt potomek se určitě nepustím .

Lolila
08.06.2016 4 z 5

Knihu som dlho odkladala, ale prekvapila ma. Don bol od začiatku zaujímavý chlapík:-) - ako s nadhľadom zvláda život okolo seba tým svojím spôsobom, ako si vie všetko logicky vysvetliť. Bolo to vtipné, oddychové a niektoré časti stoja aj za zamyslenie.

Market = )
29.05.2016 4 z 5

Knížka mě vážně nadchla, přišla mi vážně skvěle propracovaná. Klobouk dolů před autorem.

Coucouha
10.05.2016 3 z 5

Super oddechové čtení. Díky mému oboru, který jsem studovala, mi je problematika "aspíků" blízká a proto pro mě některé reakce nebyly tak vtipné nebo nečekané, protože jsem prostě mnohdy očekávala, že tak hlavní postava bude reagovat. A i když se mi kniha celkem líbila, není to ten typ knihy, kterou bych označila za oblíbený. Druhý díl se tedy nechystám číst.

Cher
26.03.2016 5 z 5

Velmi příjemné oddychové čtení se spoustou humoru.

Ivon40
24.03.2016 4 z 5

Bolo veľmi vtipné vidieť bežné životné situácie očami človeka, ktorý má všetko "natabuľkované" a vypočítané. A tá jeho pamäť a okamžité odhady BMI...skrátka sranda.

ivona6995
15.03.2016 4 z 5

Kdyby někdo hledal knihu pro kamarádku, mamku, tchýni - vřele doporučuju jako pohodové čtení. Nejlépe v létě pod třešní s růžovým vínkem v ruce :)

alfinha2321
13.03.2016 5 z 5

Moc se mi to líbilo, hlavní hrdina mi dost připomínal Sheldona Coopera :) asi taky trpím nějakou sociální fobií, takže jsem se do něj docela dobře vžila.

drbna
11.03.2016 4 z 5

Odpočinkové čtivo, se spoustou humoru

SBH
25.02.2016 4 z 5

Netradiční milostný příběh, kdy analyticky uvažující hrdina hledá partnerku s plným vědomím svých potíží v emocionální oblasti. Sám na sebe a své problémy nazírá s vtipem a nezbytným nadhledem. Překvapivě si nakonec dokáže zdůvodnit i to, zda Rosie miluje či nikoliv, což většině běžné populace připadá obtížné. Opravdu mě překvapil nečekaný výsledek projektu ověřování otcovství a hodnocení knihy posílá ještě o příčku výš. Moc hezké.

malazluta
23.02.2016 4 z 5

Od této knihy jsem na začátku moc nečekala, o to příjemnější překvapení se z ní stalo. S knihou podobného ražení jsem se setkala poprvé a opravdu jsem se nasmála. Je to příjemná kombinace vtipu s troškou romantiky.

perpe2a
16.02.2016 3 z 5

takové nenáročné čtení...no chlapské logice moc nerozumím a asi proto z této knihy nejsem zase až tak nějak nadšená, ale jako oddechovka se to dalo

monikaKU
20.01.2016 3 z 5

Velmi prijemny, mily príbeh. Do polovice knihy som sa velmi bavila, dokonca i nahlas smiala. Cím viac sa ale blizil zaver, akoby autorovi dochadzal dych. Dej stratil spad. Don zrazu bol ochotny vzdat sa svojich zvykov, a vlastne celej svoje osobnosti. Akoto, ze to slo tak rychlo a lahko? Prislo mi to dost nerealisticke. A zaver? Tak z toho uplne kvapkal med.

Perfektny namet, prevedenie dobre, ale so Sheldonom to nemá nic spolocne.

Racík
03.01.2016 5 z 5

Příjemné čtení. Pobavila jsem se. Na první pohled opravdu zábavná, čtivá kniha. Na pohled druhý - spousta věcí k přemýšlení. Pod hlavním hrdinou se mi úplně samovolně objevil jeden člověk z mého okolí. Leccos z jeho chování jsem díky knize pochopila.

eiramka
27.12.2015 5 z 5

Zamilovaný Sheldon :) Moc jsem se pobavila - příběh profesora, který se ve 40 letech rozhodne, že si najde partnerku a vzhledem k svému založení k problému přistupuje vědecky:) Bavila jsem se i proto, protože některé situace jsem poznávala - mám doma totiž podobného Sheldona:)

Lenny33
26.12.2015 5 z 5

Skvělá kniha, jejíž čtení jsem si nadmíru užila a probděla polovinu noci, abych knihu dočetla.
Nutno říci, že se nejedná o "hloupý" romantický příběh, ale velmi inteligentní, propracovaný román o lásce, okořeněný skvělým humorem. Ale co si budeme povídat... to Don dělá knihu tak výjimečnou. Protože přesně to on je. :)
Hodnotím 5* a moc se těším na další díl.

muchomurka
11.11.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila a to jsem od ní nic nečekala, nebyla jsem si jistá, jestli ji vůbec mám číst, jestli mě bude bavit. A také jsem se bála, aby nebyla spíš plná trapných situací než vtipných a humorných situací. Naštěstí se tak nestalo, knížka lehce napsaná, čtivá, byla vtipná, fakt jsem se bavila a smála nahlas, například u těch pokusů naučit se tanec.

Siwan
16.10.2015 5 z 5

Absolutně geniální kniha, u které se pobavíte i kdybyste nechtěli.
Hlavní hrdina naprosto s přehledem drtí situace, ve kterých bych si sama nepřála být ani za mák a prostě ho musíte zbožňovat.
Perfektně napsané téma, které by jinak naprosto zapadlo.
Všech pět hvězd a dala bych i víc za perfektně odvedenou řemeslnou práci, která má navíc i náboj :-)

rajen
14.09.2015 4 z 5

Kniha mi hodně sedla. Zezačátku fakt dobrý a inteligentní humor, že jsem se často pochechtávala nahlas. Potom se humor trochu vytrácí a román zesládne v americkém stylu, takže se dá říct, že to bylo takové dva v jednom. Celkově se dá hodnotit jako romantika a pro mě taková ta romantika, co má něco navíc a nenudí erotickými scénami. Má to spád, je to velmi čtivé a těžko jsem se odtrhávala, vlastně jsem se odtrhla jen jednou a knihu přečetla na dvakrát. Hlavní hrdina mi byl velmi sympatický. Doporučuji.