Projekt ideálna manželka

Projekt ideálna manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175479/projekt-idealna-manzelka-175479.jpg 4 617 175

Don Tillman série

Don Tillman sa chce oženiť. Ešte však nevie s kým. Má tridsaťdeväť rokov, je slobodný a inteligentný, má vysoké spoločenské postavenie a nadpriemerný príjem. Logicky by mal priťahovať širokú škálu žien, no ťažko nadväzuje kontakty. Trpí totiž Aspergerovým syndrómom a vedie systematizovaný život, v ktorom panuje rutina, tabuľky a harmonogramy. Jeho problém by mal vyriešiť Projekt ideálna manželka – podrobný dotazník, pomocou ktorého chce nájsť svoju partnerku. Rozhodne by ňou nemala byť fajčiarka, barmanka, žena, čo priveľa pije a chodí vždy neskoro. Rosie Jarmanová má všetky tieto nežiaduce vlastnosti. Okrem toho je temperamentná, inteligentná a krásna a túži spoznať svojho biologického otca. Pri tomto hľadaní by jej Don, profesor genetiky, mohol byť veľmi nápomocný.... celý text

Literatura světová , Humor

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Rosie Project , 2011

Jste pořádkumilovný?
Jste dochvilný?
Jste tolerantní?
Jste sečtělý?
Jste.... jste.... jste... ?

A jste normální?
Jsem racionálně objektivní.
Takže jste starý mládenec.
Hodně štěstí.

Předvídatelný děj, nebo nezbytně (u Dana) jasná posloupnost děje? Patřičně vypracované charakteristiky postav a preciznost dialogů nebo nedostatek fantazie? Sympaťák nebo suchar? Fádní nebo emotivně živočišný příběh? Měla bych se přestat ptát, protože já mám jasno ;-).

„Otázka 35: Jíte ledvinky? Správná odpověď je c) příležitostně. Otázka testuje problémy s příjmem potravy. Kdyby tam stálo: Co ráda jíte?, odpověděly by, že všechno, a pak by se ukázalo, že jsou to vegetariánky.“

Pavlína79
Pavlína79
05.04.2020 5 z 5

vtipné, zábavné a poselství je jasné, stačí přesvědčit rozum o tom, co srdce už dávno ví ...

JankaV80
JankaV80
25.02.2020 3 z 5

Příběh Dona a Rosie Vás dostane. To, co vypadá jako prosté setkání 2 lidí, se vyvine v něco víc, v přátelství, což je pro Dona neuvěřitelná změna, protože má problém se vztahy. Rosie Donovi ukáže, jaké to je normálně žít, bavit se a nedržet se za každou cenu plánů. A co to udělá s Donem? To si musíte přečíst :-)

Pdede
Pdede
22.02.2020 5 z 5

Úžasná kniha, hned po dotčení už mi chybí Don ;-)

Ainyska
Ainyska
20.02.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda od začátku do konce. Tato jednodenní záležitost mě hodně bavila. Odkládala jsem ji jen, pokud to bylo nezbytně nutné. Hlavní hrdina je obrovský sympaťák i přesto, že je trochu divný (v tom dobrém). Vůbec mi to u něj nevadilo, ba naopak. Dodalo to knize originalitu a vtip. Oceňuji, že byl v knize kladen důraz na myšlenkové pochody hlavního hrdiny. Celkově se mi líbí, čím se kniha zabývá. Je to něco jiného, než klasické romány, které moc nemusím. Konec se dal čekat, i když linku s otcem jsem popravdě neodhalila. Jo, tohle je super a doporučuji.

madem
madem
29.01.2020 4 z 5

Miluji Dona Tillmana. Vše má promyšlené, přesný harmonogram každého dne, jídelníček na každý den v týdnu, každou následující minutu ví, co bude dělat.
Pak se rozhodně pořídit rodinu, má strukturovaný dotazník, ale žádná neodpoví 100% shodně.
Náhodou se do jeho života přiřítí Rosie. Nic neplatí, Don neví, co dělat. Jeho střet s realitou velmi pobaví.

makacek
makacek
10.01.2020 5 z 5

Výborně ctiva kniha. Nevim, zda chovani hrdiny 100% odpovida zminene poruse, ale byl mi tak sympaticky ????

Rind
Rind
03.01.2020 4 z 5

Mně se to líbilo. Příběh je čtivý. Je hodně předvídatelný, to je fakt, ale já oceňuji to přiblížení Aspergera, které (když už vůbec) většinou končí Sheldonem Cooperem z Teorie velkého třesku.

NymphMaeve
NymphMaeve
28.12.2019 3 z 5

Ze začátku mne kniha docela bavila, bylo trochu jako číst o Sheldonu Cooperovi z Teorie velkého třesku, ale pak jsem už Dona docela chápala. Rosie mi proti tomu přišla jako nabubřelá puberťačka. Ale oba mi nakonec přišli jako hezká dvojka, bohužel mi ale nudnost a plochost vyprávění na takovém rozsahu neudělali radost. Dočetla jsme to, i když se mi do toho už moc nechtělo. Kdyby to bylo jako delší povídka, bylo by to fascinující. Zde je to roztahané a docela i předvídatelné, velká škoda. Prostě průměr, nebylo to k zahození, ale také nic, co by na dlouho uvízlo v paměti.

Lotka
Lotka
25.12.2019 4 z 5

To mě zase nějaké čtení bavilo a pobavilo. Hlavní hrdina je dost unikát.

Luca235
Luca235
06.08.2019 4 z 5

Takovou knížku jsem potřebovala! Pořád čtu o vážných a tragických věcech, tak jsem si naordinovala něco oddychového. Moc sympatický hrdina, fajn zápletka, trochu předvídatelný, ale pozitivní závěr. Doporučuji nejen na dovolenou.

Romča11
Romča11
10.07.2019 5 z 5

Tato kniha je úžasná. Nádherný příběh o tom jak se člověk může změnit kvůli lásce a jak se dá naučit žít s Aspergerovým syndromem. Rozhodně doporučuji :)

Raulik
Raulik
08.07.2019 5 z 5

Při čtení této knihy jsem měl pořád nutkání srovnávat hlavního hrdinu se Sheldonem z The Big Bang Theory, tak mi to dost celý příběh zkreslovalo..

Beruska18
Beruska18
20.06.2019 2 z 5

Takové trochu jiné oddechové čtení, i když někdy se zorientovat v tom množství jmen potencionálních otců bylo náročnější. Námět určitě není špatný, ale že bych knihu "hltala" se říct nedá.

Olafa
Olafa
20.06.2019 5 z 5

Milé, úsměvné, jiné. Oddychové čtení mezi náročnějšími kusy.
Čteno v originále, nalezeno na břehu Ženevského jezera v knihobudce.

rabor
rabor
05.06.2019 4 z 5

Dříve jsem pracoval v knihkupectví. Byla to docela krásná práce, ale občas mi tam chodili lidi. A touhle dobou, myslím jakože v červnu, se často ptali na nějakou tu knihu na dovolenou, oddychovku, takovou knihu, která pobaví a nemusíte u ní přemýšlet a snad aby se nemusela ani číst a přečetla se takňák sama. V tu chvíli jsem si obvykle nevěděl moc rady a podal z pozice knihkupce nedostačující a nepřesvědčivý výkon a moje profesní čest ve mně vyvolává pocity studu ještě dnes. Nicméně je čas to napravit. Čtenáři a čtenářky, toto je ona. Kniha na dovolenou, jednoduchá, humorná, zcela předvídatelná a čtivá až hrúza.

playada
playada
20.04.2019 5 z 5

Hezké to bylo. Úsměvné. Určitě si přečtu " projekt potomek ".

Janík61
Janík61
01.02.2019 4 z 5

Knihu můžu doporučit, i když trochu mě dělalo problém se zorientoval ve jménech možných otců. Celkově zajímavý námět. I druhý díl - Projekt potomek nezklamal.

Andi
Andi
07.11.2018 3 z 5

Bylo to i celkem zábavné, ale jenom tři hvězdy proto, že jsem se neorientovala ve jménech potencionálních otců, bylo jich tam až moc. A taky to bylo hodně předvídatelné. Přesto super věc, pač romantická klišé mám ráda.

Fantasmagorka
Fantasmagorka
15.10.2018 5 z 5

Je to fajn příběh, hlavní postava mě fakt baví. Slabší konec. Je to pro ty, kteří si chtějí dopřát i trochu jinou romantiku než tu klasickou. Doporučuji