Domov - obrázky Mikoláše Alše se slovy lidové poesie

Vybral, uspořádal a doslov napsal Dobroslav M. Pavlíček ; kresby a reprodukce vybrány z archivu Alšovy rodiny za spolupráce Emanuela Svobody a Maryny Svobodové-Alšové. Do souboru Domov byly z Alšových kreseb vybrány nejen celostránkové obrázky z dřívějších reprodukcí, hlavně ze Špalíčku (např. obrázky k jednotlivým měsícům, ke známým písním a pod.), ale především celá řada drobnějších črtů a kresbiček, jimiž uměl Aleš tak prostě a srozumitelně hovořit k srdci všeho lidu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295903/domov-obrazky-mikolase-alse-se-slov-5eJ-295903.JPG 4.26
Poezie, Pro děti a mládež
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Domov - obrázky Mikoláše Alše se slovy lidové poesie

Endy17

Nenapodobitelné obrázky Mikoláše Alše doplňují říkanky z dnešního pohledu hodně naivní, možná dětské. Jsou však s Alšovou tvorbou pevně spojené, mnohdy vepsané přímo do obrázku Mistrovou rukou.

Hezy
10.05.2019

Tahle kniha je moc krásná. Nejvíce se mi v ní líbí Alšovo obrázky ze selských bouří na začátku s touto krásnou lidovou poesií.

hrdlickova_61
12.04.2019

Tahle malá knížečka bývala jeden čas, někdy kolem 3. třídy, mojí vůbec nejmilejší. Obdivovala jsem, jak krásně dovedl Mikoláš Aleš kreslit, a protože jsem měla zároveň ráda lidové písničky, měla jsem pořád co prohlížet a pročítat, podesáté i posté. Jestli si udělám dneska před spaním chvíli času, prolistuju si ji s radostí postoprvní, abych jí vynahradila, že jsem ji už nějakou dobu v ruce neměla : o)

Špalíček veršů a pohádek
Špalíček veršů a pohádek