Domov je místo, odkud tě nevyhodí

Domov je místo, odkud tě nevyhodí https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52991/domov-je-misto-odkud-te-nevyhodi-52991.jpg 4 61 22

Svědectví o tom, jak se žije pěstounům a dětem v pěstounských rodinách. Pokud si myslíte, že vaše starosti jsou nesmírné, pak po přečtení této knihy možná zjistíte, že vlastně žijete v ráji. Kniha je svědectvím o tom, že být pěstounem rozhodně není jednoduché, ale přesto to stojí za to. Uvažujete-li o adopci či o pěstounství je dobré si knihu přečíst, abyste získali představu co vás může potkat. Pro všechny ostatní je to dobré povzbuzení k překonávání všedních starostí.... celý text

Literatura naučná , Rodina

Vydáno: , V.U.G.

kulatina
06.08.2023 5 z 5

Kniha je o pěstounce, která ke svým dětem postupně od roku 1997 vzala 3 děvčata do pěstounské péče. Jak se děti vyvíjely, jak rodina žila cca 10 let. Klobouk dolů, jak to zvládala, ale i za manžela, ne každý by to dával. Jsem také pěstounka, vím o co jde, tyhle příběhy jsou důležité.

angelak
25.08.2022 5 z 5

Moc hezky napsaná knížka - proč tolik dětí stále tráví své dětství v domovech a ne v rodině...

Kvítek84
13.06.2022 3 z 5

Vesele o někdy neveselé pěstounské péči. Autorčin humor a nadhled mě několikrát velmi pobavil, jen jsem bohužel knížku četla na etapy, takže jsem nebyla ve flow - což je škoda, jinak by určitě byla hvězda navíc.

Mrs.Depp
09.04.2022 3 z 5

"Cizí" děti si zaslouží náš zájem. Pak již nebudou "cizí".
Tato knížka mi byla zadána za "domácí úkol", četla se mi dobře, i když knížky typu krátkých povídek většinou moc nemusím, tohle téma mě zajímalo.
Díky knížce jsem si uvědomila moc důležitou věc, že v adopci a pěstounství je na prvním místě ne člověk, který si dítě k sobě bere, ale právě dítě se všemi jeho problémy a starostmi a náhradní rodič je tady proto, aby mu pomohl a vychoval z něj dobrého člověka.
Paní Zezulová si zaslouží velký obdiv tím spíše, že "nemusela", protože měla vlastní a klidně si mohla pořídit další, ale "chtěla" pomoct.
Obdivuju lidi, kteří stejně jako ona dokážou dát lásku a přijmout do rodiny dítě jako byla jejich Saška, chce to určitě spoustu odvahy a Sašenku to zachránilo od smutného dětství v dětském domově a věřím, že jejich do jejich života to přineslo obrovský pocit smysluplnosti a naplnění.

stajka
13.04.2021 5 z 5

Moc hezký příběh. Klobouk dolů před touto rodinou, ne každý by to zvládl. Z knihy mám pocit, že pěstounství jim bylo předurčeno.

Mrňous1
16.12.2020 4 z 5

Krásná kniha,kterou by si měl přečíst každý rodič, nejen pěstoun.

DK197
24.09.2020 5 z 5

KNIHA: Výborná kniha. Plná emocí ve všech podobách. Plná úskalí a radostí náhradní rodinné péče. Krátké kapitoly, příjemný styl psaní. Malý poklad do knihovničky každého, kdo má srdce a nelíbí se mu, kolik dětí tráví život v domovech místo v teple rodiny. Že to je cesta nesnadná hořkosladká je hlavně z pokračování v druhém vydání jasné. Ale život je složitý. A dítě patří do rodiny.

lencin
23.08.2020 5 z 5

Příběh pěstounské rodiny.
"Maceška" z www.rodina.cz
Matka=poslání.
Rodina, se dvěma vlastními syny adoptuje tři dcery.
Vellmi otevřené a dojemné až k slzám (2006).

MartinaF
13.06.2020 4 z 5

Příběh jedné pěstounské rodiny mě zaujal, bavil a smekám před všemi, kteří do toho jdou. Autorka ukazuje nejen úskalí pěstounské péče, ale také lásku a rodinu, které dětem dávají.

saxik07
13.05.2020 5 z 5

Tuto knihu bych doporučila nejen těm, kdo uvažují o adopci nebo pěstounské péči, ale úplně všem, kteří se stali rodiči! Je to úžasně vyprávěný příběh o úskalí výchovy dětí o lásce, naději a radosti, kterou nám děti svou přítomností dávají.

Ellinek
17.03.2020 4 z 5

Výjimečná kniha popisující úskalí pěstounské péče. Nejlepší je na tom právě to, že autorka začala v devadesátých letech, kdy se o tomto světě ještě moc nevědělo a nic nebylo pořádně ukotveno v zákoně, zkrátka jak se říká v plenkách. Příběh netradiční, ale krásné rodiny, je skvělým a potřebným svědectvím ze světa, do něhož se na vlastní kůži všichni nepodíváme. Velká úcta a respekt autorce. Dokázala úžasnou věc - dala lásku, domov a rodiče dětem, kteří si o tom mohli nechat jenom zdát. Četla jsem druhé, rozšířené vydání, a jsem vždycky ráda, že se mohu podívat ještě dále v příběhu jedné rodiny. Určitě stojí za přečtení. :)

MiliKry
14.12.2018 5 z 5

Děkuji za tuto knížku. Moc pěkně napsaná.

adriane9
07.06.2018 5 z 5

Úžasná kniha, skvělý příběh o tom, jaké to je být rodičem. Vím, cílem knihy bylo zaměřit se na PP, ale autorka má i své vlastní dva syny a já jako matka to s ní celé strašně prožívala. Myslím, že je opravdu nezbytné pro čtenáře této knihy být matkou nebo alespoň s dětmi pracovat. A ještě dodám, že velmi obdivuji autorku jak velké srdce se svým manželem má.

TamaraKrejčí
19.01.2018

V rámci výzvy jsem hledala a našla své jméno. Šárka jedna z dívek v této krásně napsané knížce.

Eremites
20.03.2017 4 z 5

Skvělá knížka nejen pro ty, co by chtěli jít cestou pěstounské péče. Na toto téma jsem nenašla takřka žádné další publikace, když si odmyslím ty zcela odborné. A myslím si,že sdílení konkrétní zkušenosti je stejně důležité jako odborná příprava

ludmilka15
19.03.2017

Knížka mě nebavila. Asi ve třetině jsem ji odložila, ale chápu, že to asi nebyla četba přímo pro mě. Pro starší čtenáře bych ale asi nejspíš knihu doporučila,

Aveli
18.03.2017 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila, je úžasné jak otevřeně autorka mluví. Myslím, že každý kdo si ji přečte lépe pochopí pěstounské a adoptivní rodiny.

Anna 13
04.02.2017 5 z 5

Vše, co ve mne kniha vyvolala a co mi dala si můžete přečíst v mé recenzi: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1702/domov-je-misto-odkud-te-nevyhodi-ani-kdyz-vyrostes-dagmar-zezulova

Autorce patří nesmírný obdiv, respekt a poklona. A taky dík. Neboť touto knihou darovala spoustu dětem domov. Lidé si ji přečtou, budou chtít pomoci, budou chtít tolik milovat.

Takový život je smysluplný a dobrý.
A mým cílem je prožít ho podobně...

xvevex
19.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Je veselá a přes všechno zdlouhavé a nepochopitelné, co museli vydržet, šťastně skončí.

Mruskulka
05.10.2016 5 z 5

Velmi krásná a napínavá kniha. Je krásné si přečíst, že existuje mnoho rodin, které do toho jdou a těm malým osůbkám se snaží start do života co nejvíce zpříjemnit a poskytnout jim to pravé dětství. Jen tak dál.

pěstounská péče adopce

Dagmar Zezulová
česká, 1964
2006  89%Domov je místo, odkud tě nevyhodí
2012  86%Pěstounská péče a adopce

Kniha Domov je místo, odkud tě nevyhodí je v