Domov bez harampádí: Jde to i s dětmi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Změňte své myšlení – Objevte nové návyky – Osvoboďte svůj domov Uklízecí kniha, která počítá i s dětmi! Děti vnášejí do našich životů lásku a naději, radost a smích, dávají životu dospělých jiný smysl. A také přinášejí domů hromady „harampádí“. Udržování rovnováhy mezi žitím a uklízením harampádí může (nejen) rodiče značně vyčerpávat, často jde o nekončící proces, jehož výsledek je i po hodinách úmorné práce stěží viditelný. Kniha Domov bez harampádí nabízí nový a osvěžující přístup ke zvládání nepořádku a věcí. Pomůže vaší rodině žít tak, jak jste si vždycky přáli. - Přestanete přemísťovat věci z místa na místo, uklidíte jednou provždy. - Nebudete se stresovat uklízením před každou návštěvou. - Získáte víc času pro sebe, pro děti, pro své blízké. - Můžete odpočívat během víkendů, které jste dosud z velké části prouklízeli. - Naučíte své děti vážit si toho, co mají, a také že bolest se lépe tiší láskou, přijetím a bezpečím, namísto kupováním si věcí. Joshua Becker píše o svém životním stylu blog Becoming Minimalist (Stát se minimalistou), jehož prostřednictvím denně inspiruje tisíce lidí po celém světě k lepšímu životu s méně věcmi. K tématu přistupuje s lehkostí a racionálně a snad právě díky tomu je jedním z nejvlivnějších zastánců minimalismu na světě. Minimalismus je rostoucí celosvětové hnutí, které povzbuzuje stále více lidí k tomu, aby žili s méně věcmi a aby svůj život určovali něčím lepším než tím, co vlastní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/370955/domov-bez-harampadi-jde-to-i-s-detm-N1P-370955.jpeg 3.824
Žánr
Osobní rozvoj a styl, Zdraví
Vydáno, BizBooks
více informací...


Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Domov bez harampádí: Jde to i s dětmi

Přidat komentář
akinomV
03. února

Po přečtení knihy Méně je více jsem sáhla ještě po této a dobře jsem udělala. Sice jsem našla pár podobných věcí, ale není toho mnoho a zbytek knihy vám určitě něco dá. Líbí se mi praktické návody i když je tam vždy prostor pro vlastní invenci. Určitě se nechám inspirovat ve změně u nás doma :-)

huhuhu
26.02.2019

Minimalismus jako takový se mi líbí, i když asi nejsem schopná ho plně praktikovat (ale každý pokrok se počítá). Je to ekologické, nekonzumní,... a uklízení pak nezabere tolik času. Každý člověk má doma totiž spoustu věcí, které nepotřebuje, nepoužívá a třeba vlastně ani nemá rád. Zbavování se harampádí je očista nejen pro domov, ale přináší úlevu i duši. Oprostí nás od minulosti a dovolí nám více se soustředit na přítomnost a budoucnost.
Bohužel v knížce se vlastně mluví o tomtéž stále dokola, jen třeba z různých úhlů pohledu, jako kdyby autor předpokádal méně inteligentního čtenáře, který si nedomyslí, že to, co platí o hračkách, lze aplikovat třeba i na knihy nebo oblečení... :))

sarka45
19.03.2018

Musím se přiznat, že jsem tak trochu křeček a mám problém něco vyhodit. Proto přivítám každou knihu, která mi dává naději se změnit. Ovšem minimalismus podle autora této knihy si mě příliš nezískal. Ovšem přiznávám, že to patrně není chyba autora :-). Na druhou stranu jeho názory na to, že život se nehodnotí podle nahromaděného majetku, ale podle prožitého, že není třeba děti zahrnovat věcmi, ale láskou, pozorností a časem jim věnovaným, že není třeba podléhat reklamě, srovnávání se s ostatními, nákupním horečkám, tak pod to bych se samozřejmě podepsala, to jsou životní pravdy, které by si lidé měli uvědomit. V dnešní materiální době blahobytu je potřeba si toto neustále připomínat.

Štítky

úklid minimalismus domácnost

Autor a jeho další knihy

Podobné knihy

Kniha Domov bez harampádí: Jde to i s dětmi je v

Přečtených33x
Čtenářské výzvě5x
Knihotéce11x
Chystám se číst29x
Chci si koupit8x