Dominus

Vo Svätopeterskej bazilike vo Vatikáne slúži omšu pápež Gregor XVII. Od narodenia ho sužuje nevyliečiteľná choroba chrbtice, ktorá mu nedovoľuje vzpriamiť sa. Vtom do chrámu vchádza charizmatický, ležérne oblečený mladý muž, podíde k pápežovi, niečo mu povie a zrazu sa stane... zázrak. Pápež sa prvý raz v živote dokáže narovnať. Na druhý deň sa zázraky opakujú: klinika s pacientmi chorými na rakovinu hlási zázračné uzdravenia, deti v slepeckom ústave začnú odrazu vidieť... Lenže, ide naozaj o zázračné javy? Alebo sa za celou vecou skrýva niečo iné? Do tejto nezvyčajnej atmosféry vstupuje novinár Alexander Trecchio aj so svojou bývalou priateľkou Gabriellou Fierrovou a vzápätí sa rozkrúti kolotoč záhadných udalostí. Obidvaja sa zrazu ocitnú v nebezpečenstve života, lebo odhalili niečo, čo malo zostať skryté. Napínavý dej v kombinácii s nepredvídateľnými situáciami a šokujúcimi odhaleniami podfarbený istou dávkou romantických, ale aj tajuplných prvkov dodávajú tomuto príbehu neuveriteľný spád. Po knihe určite siahnu najmä čitatelia, ktorí sú fanúšikmi mysterióznych príbehov....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289553/dominus-neQ-289553.jpg 3.347

Dominus 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Ikar (SK)

Kniha Dominus

Dada077
29.07.2019

čítanie to nebolo celkom zlé, ale prišlo mi že - priveľa nenaplneného očakávania a nejaký príliš akčný záver

zuzulka77
06.05.2019

Výborné čtení to napsat nemohu, ale špatné to taky nebylo. Dočetla jsem do konce, tak dobrý.

TomD
04.02.2019

Knihy s touto tematikou mám rád. Tuto jsem přečetl, ale nijak mě neuchvátila. Je to zkrátka další kniha o které vím, že podruhé už ji číst nebudu.

Mr.JaroCZ
29.08.2018

Chvilkama napětí, chvilkama ne. Dá se číst :-)

CharlesWard
13.04.2018

Ve velice krátkém období další náboženský thriller, který si na obálce bere do úst srovnávání s Danem Brownem. A stejně jako u jeho předchůdce, se mu absolutně nemůže rovnat!

vysypanel
05.05.2017

Docela dobré. Knihy s náboženskou tématikou jsou vždy trochu mysteriozní zejména pro nevěřící :-) No ale na mistry oboru jako Dan Brown to samozřejmě nemá...

ondras666
06.02.2017

S Danem Brownem bych tuto knihu určitě nesrovnával. Každý má svůj způsob a styl. Každopádně pro mě tato kniha byla velkým zklamáním.
Objevena náhodně v knihovně, dle hodnocení zde nic moc, ale na to zase až tolik nedávám. Udělám si vždy názor sám. A bohužel tentokrát se shoduje s většinou...
Kniha pro mě byla vcelku utrpení. Z počátku to vypadalo, že téma bude opravdu zajímavé, ale během čtení jsem názor zcela změnil. Dočetl jsem ji jen proto, že mě zajímal už ten konec.
A ten opravdu "stál za to".
Za mě rozhodně ne.

jprst
03.02.2017

Zklamání a docela i ztráta času při četbě, vydržel jsem to jen proto, že nemám ve zvyku knihy nechávat nedočtené, ale musel jsem to proložit i četbou jiné.

Poslední hodina
Poslední hodina