Dominus

od:


KoupitKoupit eknihu

Vo Svätopeterskej bazilike vo Vatikáne slúži omšu pápež Gregor XVII. Od narodenia ho sužuje nevyliečiteľná choroba chrbtice, ktorá mu nedovoľuje vzpriamiť sa. Vtom do chrámu vchádza charizmatický, ležérne oblečený mladý muž, podíde k pápežovi, niečo mu povie a zrazu sa stane... zázrak. Pápež sa prvý raz v živote dokáže narovnať. Na druhý deň sa zázraky opakujú: klinika s pacientmi chorými na rakovinu hlási zázračné uzdravenia, deti v slepeckom ústave začnú odrazu vidieť... Lenže, ide naozaj o zázračné javy? Alebo sa za celou vecou skrýva niečo iné? Do tejto nezvyčajnej atmosféry vstupuje novinár Alexander Trecchio aj so svojou bývalou priateľkou Gabriellou Fierrovou a vzápätí sa rozkrúti kolotoč záhadných udalostí. Obidvaja sa zrazu ocitnú v nebezpečenstve života, lebo odhalili niečo, čo malo zostať skryté. Napínavý dej v kombinácii s nepredvídateľnými situáciami a šokujúcimi odhaleniami podfarbený istou dávkou romantických, ale aj tajuplných prvkov dodávajú tomuto príbehu neuveriteľný spád. Po knihe určite siahnu najmä čitatelia, ktorí sú fanúšikmi mysterióznych príbehov....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289553/dominus-neQ-289553.jpg 3.441
Série:

Dominus (1.)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (SK)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Přidat komentář
Mr.JaroCZ
29. srpna

Chvilkama napětí, chvilkama ne. Dá se číst :-)

stdriverlc
01. července

Přečteno jedním dechem. Sedí mi autorova forma popisných scén a také mi vyhovují krátké kapitoly. Příběh je slabší, akčnější..snaha o typ čtiva "ala Brown". Nijak strhující děj, očekávaný závěr. Spíše tedy hodnotím jako oddychovku. Za týden zapomenu, ale momentálně ideálně posloužila. Tři hvězdičky zaslouženě.

CharlesWard
13. dubna

Ve velice krátkém období další náboženský thriller, který si na obálce bere do úst srovnávání s Danem Brownem. A stejně jako u jeho předchůdce, se mu absolutně nemůže rovnat!

vysypanel
05.05.2017

Docela dobré. Knihy s náboženskou tématikou jsou vždy trochu mysteriozní zejména pro nevěřící :-) No ale na mistry oboru jako Dan Brown to samozřejmě nemá...

ondras666
06.02.2017

S Danem Brownem bych tuto knihu určitě nesrovnával. Každý má svůj způsob a styl. Každopádně pro mě tato kniha byla velkým zklamáním.
Objevena náhodně v knihovně, dle hodnocení zde nic moc, ale na to zase až tolik nedávám. Udělám si vždy názor sám. A bohužel tentokrát se shoduje s většinou...
Kniha pro mě byla vcelku utrpení. Z počátku to vypadalo, že téma bude opravdu zajímavé, ale během čtení jsem názor zcela změnil. Dočetl jsem ji jen proto, že mě zajímal už ten konec.
A ten opravdu "stál za to".
Za mě rozhodně ne.

jprst
03.02.2017

Zklamání a docela i ztráta času při četbě, vydržel jsem to jen proto, že nemám ve zvyku knihy nechávat nedočtené, ale musel jsem to proložit i četbou jiné.

Romi156
21.12.2016

Průměrný pokus o "nového Dana Browna" se snaho o přesah ve formě kritiky nadnárodního kapitálu (ultrazáporná postava) a neprofesionálních médií i policie (nadřízení obou ultrakladných postav). Na druhé straně - jako doplněk bedekru k cestě po Římě můžu doporučit (a proto dávám i tři hvězdičky...).

misowi84
26.10.2016

Kniha mi přišla od začátku až do samotného konce velmi napínavá. Srovnání s Danem Brownem by jí ale mohlo spíše uškodit. Tady víte, že vše je fikce. Chybí zde takový ten nádech skutečného konspiračního tajemna. U Browna, si však říkáte, co když ...
Jinak knihu doporučuji, kdo má rád tento žánr, nudit se u čtení rozhodně nebude.

peedbook
12.07.2016

Zápletka dobrá, ale thriller zázrak ... hmm .... no neviem ....

Ladiva
04.07.2016

Kniha sa mi zdá ako ďalšia z radu nasledovníkov Dana Browna. Ničím výnimočná, len ďalšia z variácií na tému rôznych sprisahaní a statočných jedincov, ktorí bojujú proti zlu. Už viackrát sa mi stalo, že čím má kniha bombastickejšiu reklamu, tým je slabšia.

Ifuška
03.07.2016

Já jsem trochu zklamaná, kniha se mi četla hodně těžce a dlouze...byly tam zajímavé pasáže, ale čekala jsem víc.

cedos
17.05.2016

Na knihu jsem se moc těšila a srovnání v předprodeji se Šifrou ... bylo velmi lákavé. Děj je napínavý a zápletka zajímavá ... i když v oblasti sci-fi, protože si dost dobře neumím představit, že by něco z toho mohlo být skutečností. Jako mystery rozhodně knihu doporučuji, ale očekávat, že to bude srovnatelné s panem Braunem ... to tedy ne. Nejde o způsob psaní nebo zápletku, ale u pana Brauna jsem měla pocit, že by některé pasáže mohly být skutečností až z toho někdy mrazilo ... a to tady chybí. I přesto se mi kniha líbila a ráda ji doporučím ... snad si počkejte na papírové vydání, protože v jako e-kniha má skutečně mnoho překlepů v textu :)

Mark
11.05.2016

Zajímavá kniha, jen velmi dlouho mi trvalo zjistit kdo je kdo.