Dominion

Minulost nelze pohřbít natrvalo a za dávné hříchy je třeba platit. Blíží se zúčtování. Poslední soud v podobě Dominionu V tunelech hluboko pod Londýnem´hynou zemští elementálové. Loví je bytost známá jako Hnilobák. A elementálové se nemají na koho s důvěrou obrátit. Na scéně se ale objeví diabolista a zpola napravený nájemný vrah Don Drake a téměř padlý anděl Trixie. Když se Drake dozví, že Hnilobák je vlastně arcidémon Bianakith, je mu ihned jasné, že nepůjde o snadnou prácičku. Bianakith je totiž duch nemoci a rozkladu a jeho aura poškozuje všechno, co se k němu jen přiblíží. Dokonce i starodávným londýnským základům hrozí zhroucení. Don, Trixie a Spálený muž tedy musejí vymyslet, jak zabránit Bianakithovi, aby vyhladil elementály a zničil město. Jenže Spálený muž má trochu jiné plány — a ty mohou mít strašlivé následky pro všechny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367053/dominion-jvd-367053.jpg 4.233

Spálený muž (2.)

Fantasy
Vydáno:, Host

Dominion (2016)

Kniha Dominion

pavel.2

V mnoha ohledech lepší než první díl, v jiných zase byl lepší ten první :-) Ale u obou jsem se skvěle bavil, tentokrát už není Drake pořád naložený v lihu, nedělá takové pitomosti, styl akce je jiný a neustále má poblíž svého anděla strážného... Akce je hodně, je to prostě dobré čtení a jsem zvědav na další díl - protože zaděláno na to má.

Roux

Dominion, přečten za jediný den. Příjde mi, že zde příběh trošku pokulhává. Drake mi příjde o dost ufňukanější a Spálený muž méně zábavnější. Vlastně.... většina postav mi tam příjde celkem ufňukaná. Jsem zvědavá na další díl a snad se vrátí alespoň na úroveň prvního.

Ramiel

Dominion je nejspíš stejně zábavná kniha jako první díl Drake. Ale právě proto, že se jedná o druhý díl, tak už člověk víceméně ví, co může od jednotlivých postav očekávat. Nestává se mi moc často, aby hlavní postavy byly tak nesympatické. Kdyby v knížce nebyl zmíněn jejich věk, tak bych řekl, že Trixie a Don jsou v pubertě a pěkně s nimi hormony mlátí. Navíc v pohádkách je hloupý Honza většinou ten nejchytřejší a nejmazanější vykuk. Hloupý Don je prostě jen hloupý. Takže fandím Spálenému muži, ať převezme otěže. Prostě méně vzdychání a více cynismu.

Lokina
18.10.2018

První kniha ze série Spálený muž mě hrozně bavila a druhý díl jsem si nemohla nechat ujít.
Dominion je vtipná, svižná, akcí nabitá kniha a já jsem si ji moc užívala. Už jenom pro ten oplzlejší humor Spáleného muže, jehož charakter je dokonale vymyšlen, si kniha zaslouží pozornost.
Konec je zakončen dobře nečekaně a už se těším na třetí díl :-)

Jacinda
01.07.2018

Spálený muž... jak já toho hajzlíka miluju :) strašně moc balancuji na hranici 4/5, ale ten konec mi prostě nesedl. Příliš mnoho nejasností a logických mezer. Každopádně rozhodně chci třetí díl!!! Už jen proto, že bez těch hlášek našeho arcidémona nemohu žít :)

pafčaodřeky
15.06.2018

Jednoduché, ale ne slaboduché, zápletka průhledná a méně zábavná, než v první díle, ale zase chlap ze sebe dělá o něco menšího hlupáka (skoro snad nechlastá), takže přidávám hvězdičku.

Drowned
17.05.2018

Dominionu nadělují plný počet hvězd, ale více se mi líbil první díl. Nějak mě nebaví takové ty věci dotýkající se války v nebi a třenice padlých andělů. Jinak ale Drakeovo vztah se Spáleným mužem opět super napsaný stejně jako neopětovaná láska Dona k Trixie :-) Po dočtení knihy jsem zjistil, že McLean napsal ještě pokračování Damnation. Na můj dotaz zda i třetí díl nakladatelství Host vydá jsem dostal tuto odpověď: "Zatím o tom diskutujeme. Zda se objeví třetí díl v příštím edičním plánu, je tedy napínavé i pro nás ;) "

Etule
15.05.2018

Druhý díl se mi líbil překvapivě více než ten první. Vedlejší postavy dostaly trochu více prostoru, což se mi zamlouvalo. Spálený muž ukázal drápky, na scénu se vrátil Adam a papa Armand se taky dostal ke slovu.
Nikde nic nedrhlo, děj skvěle plynul a najednou byl konec. Těším se na další díl. Doufám, že nám ho Host naservíruje, co nejdříve. :)

magie městská (urban) fantasy

Peter McLean