Dominion

od:


KoupitKoupit eknihu

Minulost nelze pohřbít natrvalo a za dávné hříchy je třeba platit. Blíží se zúčtování. Poslední soud v podobě Dominionu V tunelech hluboko pod Londýnem´hynou zemští elementálové. Loví je bytost známá jako Hnilobák. A elementálové se nemají na koho s důvěrou obrátit. Na scéně se ale objeví diabolista a zpola napravený nájemný vrah Don Drake a téměř padlý anděl Trixie. Když se Drake dozví, že Hnilobák je vlastně arcidémon Bianakith, je mu ihned jasné, že nepůjde o snadnou prácičku. Bianakith je totiž duch nemoci a rozkladu a jeho aura poškozuje všechno, co se k němu jen přiblíží. Dokonce i starodávným londýnským základům hrozí zhroucení. Don, Trixie a Spálený muž tedy musejí vymyslet, jak zabránit Bianakithovi, aby vyhladil elementály a zničil město. Jenže Spálený muž má trochu jiné plány — a ty mohou mít strašlivé následky pro všechny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367053/dominion-jvd-367053.jpg 4.427
Série:

Spálený muž (2.)

Orig. název:

Dominion (2016)

Žánr:
Fantasy
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
Lokina
18. října

První kniha ze série Spálený muž mě hrozně bavila a druhý díl jsem si nemohla nechat ujít.
Dominion je vtipná, svižná, akcí nabitá kniha a já jsem si ji moc užívala. Už jenom pro ten oplzlejší humor Spáleného muže, jehož charakter je dokonale vymyšlen, si kniha zaslouží pozornost.
Konec je zakončen dobře nečekaně a už se těším na třetí díl :-)

Jacinda
01. července

Spálený muž... jak já toho hajzlíka miluju :) strašně moc balancuji na hranici 4/5, ale ten konec mi prostě nesedl. Příliš mnoho nejasností a logických mezer. Každopádně rozhodně chci třetí díl!!! Už jen proto, že bez těch hlášek našeho arcidémona nemohu žít :)

pafčaodřeky
15. června

Jednoduché, ale ne slaboduché, zápletka průhledná a méně zábavná, než v první díle, ale zase chlap ze sebe dělá o něco menšího hlupáka (skoro snad nechlastá), takže přidávám hvězdičku.

Drowned
17. května

Dominionu nadělují plný počet hvězd, ale více se mi líbil první díl. Nějak mě nebaví takové ty věci dotýkající se války v nebi a třenice padlých andělů. Jinak ale Drakeovo vztah se Spáleným mužem opět super napsaný stejně jako neopětovaná láska Dona k Trixie :-) Po dočtení knihy jsem zjistil, že McLean napsal ještě pokračování Damnation. Na můj dotaz zda i třetí díl nakladatelství Host vydá jsem dostal tuto odpověď: "Zatím o tom diskutujeme. Zda se objeví třetí díl v příštím edičním plánu, je tedy napínavé i pro nás ;) "

Etule
15. května

Druhý díl se mi líbil překvapivě více než ten první. Vedlejší postavy dostaly trochu více prostoru, což se mi zamlouvalo. Spálený muž ukázal drápky, na scénu se vrátil Adam a papa Armand se taky dostal ke slovu.
Nikde nic nedrhlo, děj skvěle plynul a najednou byl konec. Těším se na další díl. Doufám, že nám ho Host naservíruje, co nejdříve. :)

jarynek
10. května

Druhé pokračování se mi líbilo o něco více než první kniha. Vypravění je propracovanější, bez zbytečných vedlejších linií, nic neztrácí na plynulosti děje a především vtipu. Donovo a Spáleného muže 2v1 pobaví a skýtá nepřeberné množství zápletek i do budoucna. Doslova i přeneseně je kouzelný Papá, který neztrácí hlavu v žádné situaci. Největším zklamáním tak pro mne byla postava Trixie, která přesto, že se jedná o jednu z hlavních postav a která si v prvním díle musela získat čtenářovy sympatie, tak zde byla spíše v roli zbytečného statisty, bezduše bloumajícího celou knihou.

tereza1198
09. května

Tak to si to Don zase pekelně zavařil. Může si za to sám, ale má i dost smůly. Říkám si, že dřívější nájemný vrah se i jako hrdina gnómů řítí do pekla závratnou rychlostí. Bloncka mu moc nepomáhá, Spálený muž mu ukusuje duši jako perníček a já se těším na další díl. A každopádně by to příště chtělo víc Adama.

encyklopedie
05. května

..nebudu se opakovat, k tomuto druhému dílu se stejně hodí, co jsem napsal k prvnímu ...a mých oblíbených 321%

alzbeta4340
27. dubna

Tuto sérii doporučuji číst od začátku. Nicméně Dominion se mi líbil ještě o trochu více než předcházející díl první. Příběh byl kompaktnější, dějová linka přímá.
Z Dona se stal málem kladný hrdina, než se to ke konci zvrtlo. Teď mám strach o jeho duši i život a doufám v rychlé další pokračování.

izfnp
03. dubna

Príbeh je stále hrozne zábavný a čtivý, niečo sa zlepšilo, niečo sa zhoršilo, takže vo výsledku má u mňa druhý diel Spáleného muža rovnaké hodnotenie ako prvý. Samotný hlavný charakter je v tomto diely tak stredoškolsky zamilovaný, až občas vyznieva hlúpo, no hlavne chvíľami vôbec nevyznieva ako ten otrlý cynik z jedničky. Druhým problémom je postava Trixie, ktorá nevzbudzuje zamak žiadne sympatie a jej pôsobenie v tomto diely je priam zbytočné. Tretím nešvárom je pre mňa potom koniec, ktorý mal problémy s gradáciou. Výrazné zlepšenie však zaznamenala zápletka s nepokojmi "tam hore" a humor - ten je tu priam famózny. Taktiež ide jednoznačne o konzistentnejšiu naráciu. Vo výsledku však McLean pokračuje vo svojom oddychovom, cynickom štýle, a komu sa páčila jednička, tomu sa bude páčiť dvojka.