Dominika na cestě Jižní Amerikou

Dominika na cestě Jižní Amerikou https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367192/bmid_dominika-na-ceste-jizni-amerikou-3a2-367192.jpg 4 290 79

Velká cesta malé motorkářky. Metr a půl vysoká Dominika s ještě menší motorkou se vydává sama napříč Jižní Amerikou. Setkává se s padouchy i vzteklými psy, s poruchou i nemocnicí. Být to fikce, čtenář by si řekl, že to autor se zážitky přehnal a Dominika je neohrožená cestovatelka, kterou nic nezastaví. Ona se však bojí úplně všeho a jede dál jen proto, že si myslí, že se to zlepší. Nezlepší. A čím hůř je, tím víc je jasné, že jedinou obranou je dělat si z toho všeho srandu.... celý text

haannyys
haannyys
07.05.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, ale autorka se mi při čtení trochu přestala líbit. Nicméně je to poutavě napsané, kniha je dobře sestavená a je velmi pěkná.

Malíček
Malíček
25.04.2019 4 z 5

Zajímavé čtení protkané spoustou vtipných příhod, u kterých se člověk musí zasmát. Cestopisy nečtu na denním pořádku, ale po účasti na Dominičině přednášce v rámci knižního festivalu, jsem se rozhodla její knihu pořídit do své knihovny a přečíst si ji, a rozhodně jsem neprohloupila.
Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, než jsem se naladila na autorčinu vlnu, ale jakmile se tak stalo, byla to jedna velká jízda.
Kniha je doplněna o spoustu krásných fotek a graficky je opravdu parádně zpracovaná. Ideální čtení pro zcestovatelské duše i pro gaučové povaleče se smyslem pro humor.

chodícírohožka
chodícírohožka
08.04.2019 5 z 5

Skvělé, vtipné, zajímavé. Nejsem zrovna fanynkou cestopisů ani mě příliš nezajímá Jižní Amerika, ale tohle dílo mě upoutalo na první pohled. Je to úžasně řešená kniha s parádním obsahem a velmi sympatickou autorkou.

LooneyCZ
LooneyCZ
24.03.2019 4 z 5

Ze začátku jsem měla sto chutí autorku proplesknout a zeptat se jí, proč sakra jezdila do Jižní Ameriky, když se jí tam vůbec nelíbí a jenom nadává. A proč si vybrala tuhle motorku, na kterou nemá šanci sehnat náhradní díly. Chápu, že to, co se dělo v Kolumbii a Ekvádoru by jen těžko někoho nenaštvalo, ale kniha mi připadala až příliš negativně naladěná. Pak se to ale zlepšilo, i stylisticky mi to začalo připadat trochu čitelnější, pozitivnější. Závěr jsem si pak už vychutnala, až mi bylo líto, že cesta končí.
Hvězdička navíc za skvělé grafické zpracování (ilustrace od Myokard) a pěkné fotky. Klasický cestopis to asi není, humor ve stylu prince Ládíka se tu taky nenajde, ale je to rozhodně zajímavý náhled na odlišnou kulturu jihoamerického kontinentu.

lukas9608
lukas9608
17.03.2019 5 z 5

Ta holka je borec! Skvělý, vtipný i napínavý (viz nemocnice v Kolumbii) cestopis. Pěkný příklad vykročení daleko za hranice komfortní zóny a dobrá motivační četba pro vlastní cestování.

Jako bonus pak krásné fotky.

Pan_Skala
Pan_Skala
16.03.2019 5 z 5

Normálně, když se vracím v tomhle chladném počasí z práce tak myslím akorát na teplou sprchu a hrnek teplého kafe nebo čaje. Tento týden jsem se, ale nejvíce ze všeho těšil jak si kecnu do svého křesla vezmu si tuhle knihu do ruky. Cestu jsem z části sledoval na Facebooku a možná i proto jsem si tu knihu koupil. A udělal jsem dobře, protože tohle je přesně ten typ cestopisu, který ve vás probudí touhu taky vyrazit do dáli a poznávat ten nás nádherný svět i kdyby to bylo neznámé zákoutí pár kilometrů od domova.

yaoiyuri
yaoiyuri
14.03.2019 2 z 5

Nevím, jestli jsem při četbě neměl svůj den, ale mě to prostě nebavilo, respektive mě to bavit začalo až někdy v posledních dvou zemích.
Po grafické stránce je kniha zpracována skvěle, ale prokousávat se textem, který by se dal shrnout jako strastiplná cesta od jedné celnice k druhé s případnými podkapitolami o zvracení, průjmech, horečkách, rozbité motorce a nadávání na jihoamerickou byrokracii a korupci… no nevím, a pokud jsem při tom s láskou vzpomínala na cestopis ze 17. století, který jsem nedávno četla, je asi něco špatně.

Z Dominiky jsem necítila žádnou velkou radost, nadšení, prostě nic, přišlo mi, že do J. A. se vydala skoro omylem a cesta podle toho vypadala a dopadla. Čtivý cestopis si představuji maličko jinak.

Mišule_11
Mišule_11
05.03.2019 4 z 5

Milé, příjemné a hlavně zajímavé vyprávění o cestě samotné autorky, které mi přišlo místy i poutavé a zajímavé, ohledně států, které nejsou vyloženě, tak bohaté :) Vyprávění doplněné hlavně o fotky z míst, kde hrdinka cestovala se mi líbily a z některých doslova sálala krása přírody nebo chudoba země a život jiných lidí..:)

lotos
lotos
01.03.2019

stejně skvělá kniha jako její autorka,odvážná,veselá a přirozená

TamaraKrejčí
TamaraKrejčí
22.02.2019 5 z 5

Po cestopisu jsem sáhla kvůli výzvě a byla jsem překvapena, že dívčina, velmi mladá cestovatelka je zároveň z města ve kterém žiji a to je Havířov.
Díky Dominiko za pár příjemných i mrazivých chvilek s tvou cestovatelskou mánií a díky malému, velkému Zoomerovi, že to s tebou vydržel. ???? A přeji vám tisíce šťastných km bez nehod.
A pro čtenáře, prostě, doporučuji.

EL.ZA
EL.ZA
05.02.2019 5 z 5

Dominika a princ Ládík píší cestopisy, které mě moc baví. Když je čtu, mám dojem, jako bych tam byla s nimi. Takže díky, já bych to ani náhodou nedala! Krásné fotky a celé provedení knížky.

Marketplace
Marketplace
03.02.2019 5 z 5

Dominiku jsem kdysi slyšel v rádiu Wave a pak sledoval její spolujízdu s trabanty. O její cestě Jižní Amerikou jsem nic nevěděl a tak, když jsem náhodou narazil na tuto knihu, dlouho jsem neváhal. Super fotky a četla se dobře - za týden přečtena.

popeluška
popeluška
31.01.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, neměla jsem žádná očekávání a tak jsem spokojená. Kniha je po grafické stránce moc pěkná :-)

R.A
R.A
25.01.2019 5 z 5

Svérázné vyprávění malé-velké cestovatelky-necestovatelky.

Janisss
Janisss
29.12.2018 5 z 5

Kniha mě moc bavila a často i parádně pobavila - dobře napsané, klobouk dolů před odvahou a výdrží autorky a navíc ty krásné fotografie!

asanita
asanita
27.12.2018 5 z 5

Cestopis se mi líbil, oceňuji zejména nevšední zážitky autorky - ať už se jednalo o návštěvu lékaře, přepadení, Dakar, poruchu motorky, útočící psy či ochotu ostatních lidí pomoci motorkářce v nouzi. Také musím vyzdvihnout samotnou vytrvalost autorky, která díky ní zvládla dojet až do Montevidea. Na knize mě zaujaly také doplňující fotografie skvěle dokreslující celkovou atmosféru cest.

Pistácie
Pistácie
21.12.2018 4 z 5

Tenhle cestopis byl dost humorný, i když některé chvíle a okamžiky pro Dominiku v ten moment určitě nebyly. Líbí se mi, že to podává s nadhledem a humorem, i když v některých momentech se v ní asi krve nedořezal. Nevím, jak moc byla vždy nad věcí, ale popisuje to s lehkostí a vtipem. Ale nedokážu z knihy poznat, co v daných těžkých momentech na cestě sama prožívala. Zpětně při psaní už jen vzpomínala a smála se nad některými zážitky. Myslím si, že pro ní je velké plus, že už je známá, a má mnoho kontaktů. Spousta lidí by si možná samotná nevěděla rady. Ale kdo ví. Každopádně to nebylo špatné vyprávění. Autorka umí psát, popisovat příběhy a zaujmout čtenáře.

josefina_silena
josefina_silena
19.12.2018 5 z 5

Jedná se o cestovatelský deník jedné normální holky - a právě díky tomu je to pěkné čtení. Neočekávejte žádný literární skvost, ale upřímnou zpověď holky, která prostě ráda jezdí na motorce a během cesty poznává nové lidi a zažívá někdy až neuvěřitelné příběhy. Při čtení jsem nejednou měla pocit, že na té malé motorce sedím s Dominikou a vše to prožívám s ní.

bagel
bagel
11.12.2018 3 z 5

Celkem průměrný cestopis, ale s pěknou grafickou úpravou a krásnými fotografiemi.

Synysterka
Synysterka
19.10.2018

Cestu Dominiky jsem sledovala na její FB stránce, takže jsem se na knihu moc těšila. Nezklamala, kniha opravdu pěkně napsaná, doplněná o mnoho krásných fotografií.

cestopisné příběhy cestování Jižní Amerika české cestopisy motorkáři

2015  84%Dominika na cestě