Rudá volavka

Ruská vyzvědačka Dominika Jegorovová bojuje o přežití v džungli postsovětských tajných služeb. Je donucena projít výcvikem „volavek“, školených svůdnic, a poté nasazena na Nathaniela Nashe, mladého důstojníka CIA, který řídí nejdůležitějšího vyzvědače CIA v Rusku. Dominika a Nate se ocitají uprostřed souboje vůlí, špionského řemesla a nevyhnutelně také touhy. Jeden z nich se bude muset brzy převtělit do dvojí existence v tajné operaci na život a na smrt… Strhující špionážní román svou autenticitou nezapře, že pochází z pera veterána CIA s třiatřicetiletou zkušeností ze svébytného světa kontrarozvědky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204424/ruda-volavka-w4A-204424.jpeg 4.1424

Dominika Egorova a Nathaniel Nash 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Red Sparrow, 2013

Kniha Rudá volavka

Jenny46

Super čtení jsem moc spokojená, napínavý špionážní román a těším se na další díly.

1T0S_

Autor prý pracoval u CIA. Zprvu jsem měl dojem, že tam dělal maximálně tak kuchaře, protože proč by jinak proboha dával na konec každé kapitoly recept, ale když jsem se začetl, názor jsem změnil. Praktiky, které Matthews v knize popisuje, na mě totiž působily dost realisticky. Samotný příběh je zajímavý a napínavý, i když se místy trochu táhne. Moc se mi nelíbily postavy, které autor vylíčil neskutečně černobíle a předvídatelně. Jinak je ale Rudá volavka povedeným špionážním thrillerem, vynikajícím svou realističností.

between

Nejdřív jsem viděl film a až potom četl knihu. Překvapilo mne, že závěr se liší, ale to nic nemění na tom, že jsem byl pohlcen intrikami a akcí. I přes některé stereotypy jsem si to užil.

jirimatejka

Velmi dobrý špionážní román. Autor někdy trochu přehnání popisy Rusů jako otrhaných, napůl bezzubých otrapů, asi je nemá rád. Ale nevadí, není to výrazně rušivé. Děj má spád, místy trochu předvídatelný.

mirec88

Toto je špionážny thriller ako má byť. Skvelo prepracované postavy, ktoré budete úprimne milovať a protipóly úprimne nenávidieť. Plus všetky akčné scény mali opodstatnenie a samotný záver je len čerešničkou na torte. A vzťah Dominiky a Nata ako sa menil, vyvíjal a skončil, no proste paráda. Knihu som si naplno užili a teším sa na film.

bigben

Trochu jiný žánr než do kterého se pouštím normálně. Neohrožení agenti CIA, ruští špióni bez skrupulí, love story,mrtvoly...otevřený závěr připravený na další pokračování.

Kiwicatko

(+ SPOILER) Na jednu stranu jsem desne nastvana, protoze se malokdy stane, ze by se mi aspon cast filmu libila vic nez knizka, ale tady musim konstatovat, ze filmovy konec se mi libil vic nez knizni. Uz jen to, ze ve filmu to byl jeji napad, jeji past, ale v knize jej papouskovala vety, ktere ji rekli.

Ale jinak se mi moc libila rozpracovana linka SWAN......kr.va jedna :)
A cast v Helsinkach byla skvela. Forsyth a Gabel....okouzlujici dvojce.

A MARBLE? Ten clovek musel byt sakra skvelej, kdyz to zvladal 14 let. Neskutecny.

Evely
29.11.2020

Po knize jsem hodně dlouho toužila, ještě dlouho před filmem. Skvěle napsaná, propracovaná do detailů, čtenář se ani chvíli nenudil a do konce nevěděl, jak dopadne. Schopnosti hlavní hrdinky pro mě dodávaly celému příběhu skvělý rámec pro vykreslení postav. Milionkrát lepší jak film, doporučuji přečíst.