Palác zrady

Palác zrady https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312873/bmid_palac-zrady-zg8-312873.jpg 5 144 49

Držitel Edgar Award za špionážní román Rudá volavka Jason Matthews přichází s dalším napínavým příběhem ruské tajné agentky Dominiky Jegorovové a Natea Nashe ze CIA. Dominika se vrací do Moskvy a je nucena chránit muže, kterými pohrdá – Putinovy oligarchy, podvodníky, gaunery. Nikdo však netuší, že Dominika pracuje pro Washington. Uzavře dohodu se svým psychotickým šéfem, přežije útok íránského komanda, unikne kontrarozvědce, osvobodí uvězněného agenta a dostane ho z Ruska. Situaci ji trochu komplikuje i fakt, že je stále zamilovaná do Natea Nashe a jejich touhy jsou stejně nebezpečné jako spáchat špionáž v Moskvě. Když ji pak krtek v ruské kontrarozvědce objeví na tajném seznamu zdrojů, jako by nad ní vynesl rozsudek smrti…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Palace of Treason , 2015

soukroma
28.01.2018 5 z 5

Vynikající, velmi akční pokračování dvojité špionáže v Rusku, s návazností na iránský jaderný program. Ta děsivost horních mocenských špiček Ruska byla věrohodně monstrozní, v první řadě s Putinem a v závěsu za ním Zjuganovem, netvoři jsou zde zobrazeni v nebývale jasných barvách.
Naproti tomu hlavní hrdinové se musejí vypořádat nejen s vysokou špionážní praxí, ale i s vášněmi, které nejsou v jejich branži vůbec povolené, ale které je přesto zásadně ovládají. Tenhle díl byl ještě syrovější a drsnější než díl první, autor nešetřil své postavy ani city čtenáře.
Kupodivu tentokrát ustoupil z jasně nenávistného a pohrdavého postoje CIA vůči FBI, naopak ti si jejich dílčí pomoc vyžádali, ale zato se výrazně obul do neschopných vedoucích expozitur v tak klíčových zemích/městech jako Moskva a Paříž. Jemně naopak naznačil hladkou spolupráci s německou agenturou.
A dokonce i když knihu zavřete, nepřestanete se na ni dívat - obálka je vskutku famozně udělaná, jakkoli je vlastně převážně černá, pokaždé uvidíte jiný barevný kaleidoskop. Neskutečné.

weberda
21.12.2017 5 z 5

Po dlouhé době je snad druhý díl lepší než první:)

cz.klima
27.10.2017 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, úžasná kniha. :-)

AlčaVaca
30.09.2017 5 z 5

Volavka a spol. opět v akci a opět jízda od začátku do konce. Neodložitelné... Podle konce bych si myslela, že by mohlo být pokračování, což bych uvítala. Rozhodně doporučuji.

bapi
10.09.2017 4 z 5

Velmi dobré, téměř jako jednička. I když to trošku kratší být mohlo, no.

albert19
05.08.2017 5 z 5

Hodně poutavé.

alnahu
17.07.2017 5 z 5

Naprosto skvělý špionážní thriller. Dramatický příběh Dominiky Jegorovové- dvojité agentky speciálně vycvičené .která je nejen sexy ,ale umí též tiše a účinně zabíjet. Skvělá špiónka ,které se podaří proniknout až do Kremlu a vetřít se do přízně Putina. Doporučuji všem ,kdo má rád toto téma.

Schamila
11.04.2017 5 z 5

Dámy a pánové, tak to byla jízda, jestli byla Rudá volavka dělo, tak tohle byla bomba. V neskutečném napětí proletíte životem agentů, ani nevím, jaká správná slova zvolit, bylo neskutečné drama, podezření, léčky... moc fajn se to četlo. furt se chtělo číst a číst, takže pokud se rozhodnete také číst, a to moc moc doporučuji, tak si na to udělejte hodně času, kniha má 568 stran a nepustí vás.... A ještě dodatek, nejenže je kniha neskutečná, má i luxusní obálku, ta stříbrná, černá a rudá knize moc sluší a vystihuje to, co kniha ukrývá.... Za obal dík paní Šedivé....

Hella
20.03.2017 5 z 5

Dokonalý špiónský příběh. Podobně jako předchozí Rudá volavka nemá chybu. Doufám, že autor jen tak s psaním neskončí.