Domek u jezera

Domek u jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465053/bmid_domek-u-jezera-vqB-465053.jpg 4 119 38

Před rokem pohřbila svého manžela. Před rokem ho držela za ruku a řekla mu poslední sbohem. Od té doby je zničená žalem a tráví většinu svých zoufalých dní někde mezi pokusem zapamatovat si každý sebemenší detail jejich společného života a snahou zapomenout na to všechno. Prázdnotu v srdci se snaží zaplnit prací, dře do úmoru, aby na nic nemyslela a nic necítila. Jeden rok, 365 dní – a pak jedno zaklepání na dveře všechno změní. Nečekaný dopis od zesnulého a jeho poslední přání jí přináší novou šanci na šťastný život…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Cabin , 2020

Calibra
Calibra
22.03.2022 2 z 5

5/22 Ze začátku kniha vypadala slibně, námět poměrně originální. Bohužel autorka ve mně nedokázala probudit nějaké city, tím pádem jsem se nedokázala vžít do hlavní hrdinky. Všechno na mě působilo uměle a přehnaně. Je dost znát, že autorka napsala nějaké erotické knihy a neodpustila si to vložit i do tohoto příběhu. Popis sexu přes celou kapitolu byl pro mě úplně navíc a celkove jsem se s knihou trápila. Nemyslím si, že by to bylo špatně napsané, spíš jsem na úplně jiný druh literatury.

Deevv
Deevv
22.03.2022 5 z 5

Kráný romantický příběh. O tom, že existuje láska až za hrob. A že když opravdu miluješ, tak si přeješ, aby ten druhý byl šťastný. Po první třetině si popláčete, pak držíte palce, ať to dobře dopadne a na konci se usmíváte a máte radost. :-)

Renike
Renike
09.02.2022 5 z 5

Krásná kniha. Moc dobře se četla. Jednou i kapesník byl potřebný. Nečekala jsem, že to bude spíš červená knihovna, ale byl to nádherný příběh od začátku až do konce. Četla jsem to kvůli letošní čtenářské výzvě - strom na obálce.

cornetka
cornetka
03.02.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem se pustila do nějaké romantiky a musim říct, že mě nadchla. První část byla pro mě “těžká”, ale i tak krásná. A druhá půlka prostě nemohla dopadnout jinak!

Terka.sturm
Terka.sturm
24.01.2022 5 z 5

Nejlepší kniha jakou jsem kdy četla.
P. S. Připravte si asi tunu kapesníčků.

Holly.W
Holly.W
15.01.2022 5 z 5

Když jsem před Vánoci přišla do knihkupectví a tam viděla tuto knihu, s nálepkou "pro čtenářky PS: Miluju tě", hned jsem věděla, že si ji budu přát pod stromeček. Protože já MILUJI knihu PS: Miluju tě, a ještě víc miluji film.
Domek u jezera se pro mě stal jednou z těch mála knih, ke kterým se budu ráda vracet. Je to kniha, kterou budu mít v mysli ještě hodně dlouho po přečtění. Je to kniha, kterou nemůžete přestat číst, musíte číst dál a dál a dál, abyste věděli, jak to dopadne. Jsou tam postavy, které si zamilujete. V knize je vše do detailu popsáno, takže při čtení si všechno můžete živě představovat. Je to silný příběh o neskutečné bolesti ze ztráty milovaného člověka, o tom, co pro Vás, ten kdo Vás opravdu miluje, je schopen udělat. Kniha o tom, jak se naučit s tou bolestí žít, jak jít dál a jak znovu milovat.
Kniha mě také přiměla se znovu zamyslet nad tím, jestli i ve skutečném životě může člověk najít spřízněnou duši, se kterou splyne fyzicky i duševně. Nebo jsou to jenom pohádky, které jsou v knihách a filmech a člověk má být spokojen s tím co má.....
Pro mě jedna z nejkrásnějších knih co jsem kdy četla. Doporučuji.

benik25
benik25
08.01.2022 5 z 5

Krásná kniha, dobře se četla. Na hrdiny knihy dlouho nezapomenu.

akinomV
akinomV
07.01.2022 3 z 5

Jak jsem od začátku očekávala, kniha byla romantická, smutná i milá zároveň. Četla se rychle. Co však kazilo celkovou atmosféru byla erotika na začátku a konci knihy. Bylo toho moc najednou, moc detailně a k celkovému rázu knihy se mi to nelíbilo. Jakoby autorka chtěla překvapit, zaujmout, ale řekla bych, že tohle ta kniha nepotřebovala. Takže celkově se kniha dostala v mém hodnocení na průměr.

Naďa2411
Naďa2411
07.01.2022 3 z 5

Manžel tají do poslední chvíle onemocnění rakovinou slinivky. Pracuje na volné noze jako spisovatel a chemoterapie si domlouvá na svých cestách, při kterých čerpá náměty pro svou další - poslední knihu. Jeho žena je zdravotní sestra na JIPu, a protože ví, co to obnáší, nechce jí o nemoci říct. Nastává období smutku....Kniha se čte velmi rychle, je spíše pro ženy. Děj je vyprávěn z pohledu umírajícího, láskyplné manželky a přítele zesnulého. Některé smutné pasáže byly moc dlouhé, tam se autorka "utopila". Děj se posune až ve chvíli, kdy manželka navštíví "Domek u jezera" a každý den jí začíná čerstvou uvařenou kávou.

Knižní střípky
Knižní střípky
29.12.2021 3 z 5

Na Domek jsem se velmi těšila. Je to příběh o ztrátě milovaného člověka, o obrovském smutku a potřebě najít vůli a chuť dál žít, naučit se znovu radovat z obyčejných věcí. Bylo to velmi srdcervoucí čtení, někdy těch emocí bylo už až moc. Nicméně i tak mě příběh pohltil, a byť to bylo místy velmi smutné čtení, nešlo přestat číst. Nadia, Nathan, Adrian, na ně jen tak nezapomenu.

Katerina015
Katerina015
28.12.2021 4 z 5

Smutny pribeh o ztrate blizkeho cloveka. Moc hezky se cetl.

Šánka
Šánka
14.12.2021 4 z 5

Od této autorky jsem kdysi četla její dvoudílnou sérii ,,Falling", líbila se mi. Tedy první díl mě nadchl, druhý již tolik ne. Na tuto knihu jsem byla moc natěšená, ona ta obálka prodává, že!
Je to román o ztrátě blízkěho člověka, o truchlení, vyrovnání se, také o tom, jak najít v sobě sílu a znovu začít žít. Ta kniha je plná emocí, je jich tam tolik, až to na mě časem nějak přestalo zabírat. Možná, kdyby všeho bylo trochu méně, na mě by příběh zapůsobil více....
Já takové příběhy mám ráda, nevyhýbám se jim, ale když budu srovnávat, (nebudu tady uvádět názvy podobných knih), za mě to na plný počet není.
Docela mně blízko to vystihla ve svém komentáři níže Arwen777, jen jsem přesvědčená, že ani jedna z nás není cynik :-).

Arwen777
Arwen777
13.12.2021 3 z 5

Asi ke mně kniha přišla ve špatnou dobu nebo jsem už cynik.
Mně to příjde prostě moc na sílu, moc prvoplánovité, moc kýčovité. V žádném případě nechci zlehčovat téma, ale zpracování se mi nelíbilo. Příliš erotiky na můj vkus k tomuto tématu, nejsem si jistá, jestli by se tato nemoc dala tak dlouho skrývat a ty možnosti, jak alespoň trochu zmírnit dopady ztráty partnera... já chápu, že potřebujeme číst o naději a lepších zítřcích a že je důležité dokázat se vzchopit po ztrátách blízkých a jak neskutečně těžké to je. Ale tady mi to nějak nesedlo, přišlo mi to prostě nereálné, z říše fantazie a toužebných přání.
Ale možná to tak mělo být, možná to jen opravdu nebyla správná doba pro mě.

Potvurka735
Potvurka735
04.12.2021 5 z 5

Krasna kniha, skvele napsany pribeh pro ty kdo maji radi zenske romany. Neotrele. Moc hezky se to cte.

zuzana2599
zuzana2599
01.12.2021 4 z 5

Krásné, dojemné, smutné, ale i čtení přinášející naději a lásku. Je to příběh doslova nabitý všemi možnými emocemi, ale i romantikou a erotikou. Chválím také vydařenou obálku, tak krásně něžnou a nostalgickou. Nemůžu se na ni vynadívat.
Mám radost, že Nadia a Nathan našli svoji druhou šanci na život a na lásku. Jsem potěšena dobrým koncem, neboť ne vždy v životě to tak vychází. Knížka se mi četla dobře a rozbouřila mé city a pocity, i když se přiznám, že podobně bolestivé čtení moc nevyhledávám. Ale pěkné to bylo, to ano !

KlosKa
KlosKa
29.11.2021 5 z 5

Dlouho jsem čekala, až tady dá někdo nějakou recenzi, abych aspoň trošku věděla... Autorka je totiž velice různorodá...nikdy nevím,co od ní čekat. Tušila jsem, že to bude něco takového, co jsem dostala, ale autorka to povznesla na jinou úroveň tím, jakým způsobem to napsala. Její umění popsat pocity a myšlenky hlavních postav je dechberoucí. Bylo to velice dojemné, nádherné, smutné... Bylo to o druhé šanci na život poté, co váš život totálně vyšachuje a zlomí. Klobouk dolů před Adrianem.... Klobouk dolů před Nadiou a Nathanem. Doporučuji přečíst a kapesníky k tomu ;)

nina3905
nina3905
28.11.2021 5 z 5

Kniha prináša veľmi silný emotívny príbeh, ktorý pohltí každú romantickú dušu. Normálne som si pri nej aj poplakala a to nie som plačko. Po pravde ak by sa niečo podobné stalo mne, neviem či by som dokázala byť tak veľkorysá ako bol Adrian v knihe - čo všetko pripravil pre svoju milovanú Nadiu bolo až srdervúce. Jedinečná bola aj Nadia s Nathanom, ktorí sa napriek nepriazni osudu dokázali posunúť ďalej a našli radosť zo života. Kniha si zaslúži pozornosť, verných a citlivých čitateľov. Knihu doporučujem - prosím PREČÍTAJTE si ju - určite ĽUTOVAŤ NEBUDETE.

Jaruš71
Jaruš71
27.11.2021 5 z 5

Úžasné, smutná a zároveň moc pěkná. Nevím koho obdivovat víc, Adriana za to co dokázal a byl odvážný ~ nebo Nadiu a Nathana za to co překonali. Doporučuji !!!

dopisy láska chalupy a chaty

2015  68%Alfa
2015  77%Topím se v tobě
2015  76%Topíme se v sobě
2015  71%Beta
2016  77%Omega

Kniha Domek u jezera je v