Domácí násilí

Domácí násilí https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89336/bmid_domaci-nasili-HTu-89336.png 4 4 3

Domácí násilí je nebezpečný celospolečenský jev. Publikace přináší ucelené informace o jeho jednotlivých podobách, formách a typech. Popisuje cyklus násilí, jeho výskyt v české populaci, pomáhajícím profesionálům nabízí metody a prostředky k jeho identifikaci. Seznamuje s projevy chování a jednání hlavních aktérů domácího násilí – ohrožených osob a osob násilných. Představuje systém pomoci osobám ohroženým domácím násilím, včetně jejich právních možností a možností ze strany státu při řešení domácího násilí. Detailně popisuje činnost intervenčních center – specializovaných pracovišť pro osoby ohrožené domácím násilím, komunikaci a zásady intervence při práci s touto cílovou skupinou.... celý text

Delicius
30.11.2018 3 z 5

... pro mě až moc obecné, nic moc to neříkalo. Chtělo by to téma více uchopit, rozpracovat.

efka.michalkova
23.09.2018 4 z 5

Kniha představuje ucelený přehled informací, teorie, výzkumů, zákonů a praktických postupů v oblasti domácího násilí. Je tak vhodnou základní četbou, díky které o tématu a jeho kontextu získáte obecný přehled. Kniha nejde nijak do hloubky (což jí nemám za zlé, jde o obecných přehled a pro podrobnější souvislosti musíte sáhnout k dalším knihám zaměřujícím se na specifické kontexty). Dost příjemně jsem byla překvapená alespoň podkapitolou o LGBT jako obětech i pachatelích DN. Další specifické kapitoly by mohly byt- DN a psychiatrická onemocnění, specifika krizové intervence, DN a migrace/migrační status, dopad DN na děti. Nicméně jak říkám, tohle je obecný přehled a pokud hledáte knihu díky které se seznámíte s problematikou domácího násilí, rozhodně tuto doporučuji.

Dandulka
20.02.2013 5 z 5

Něco bylo fakt jako z hororu, ale potřebovala jsem to přečístdo školy. Zvládla jsem to.Podle mě píše největší horoy sám život!

domácí násilí

Autoři knihy