Dom žien

Dom žien https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338335/mid_dom-zien-YKj-338335.jpg 4 28 7

Príbeh štyroch generácií žien, žijúcich spolu v starom rodinnom sídle, v honosnej vile nazvanej Ostružina, je situovaný do troch pomerne vzdialených časových období (rokov 1968, 1973, 1983). V tomto časovom odstupe tak máte možnosť hlbšie nahliadnuť do životných osudov príslušníkov zámožnej podnikateľskej rodiny.

Wasylka79
14.03.2021 4 z 5

Celkem zajímavý příběh i zoufalství několika žen z jedné rodiny,aneb když peníze a moc vládnou světu.Kniha se četla dobře a děj plynul.

Ála1968
08.01.2020 3 z 5

Není to můj šálek kávy.Kniha se dala číst,ale když se z otce vyklubal p......nebudu prozrazovat těm,kteří nečetli,přestala se mi kniha líbit.Ani ten konec nebyl úplně okey.

olcab
09.06.2019 4 z 5

Fajn a oddechová knížka. Bylo zajímavé sledovat charakter a vyvíjení jednotlivých postav. Celkově, četlo se mě dobře. Vítaná změna po všech detektivkách a thrillerech, které jsem poslední dobou četla.

Andulienka
10.01.2014 5 z 5

Kto má rád štýl Cooksonovej, tak určite čítajte. Veľmi pekne napísané. Pevne dúfam, že sa od tejto autorky preložia ešte iné knihy z angličtiny...
Príbeh ma veľmi vtiahol do deja, do rôznych názorov troch generácií (vlastne štyroch), do problémov, ktoré sa odohrávajú aj v súčasnej dobe.....

kika 13
25.01.2013 3 z 5

Obsahově dost bohaté ale někdy je tam moc postav.

modranka
22.05.2012 5 z 5

Kto má rád reálnu romantickú literatúru, pokojne čítajte.

RADOST
01.10.2011 3 z 5

Pět generací žen žijících v jednom domě. Každá z nich se nechala něčím zotročit - majetkem, konvencemi, nedostatkem odvahy, útěkem do nemocí, očekáváním něčeho, co snad někdy přijde. Postrádají lásku, nalézají ji mimo manželství. Jsou představovány jako trpitelky. Jejich východiska ze situace jsou skoro jak z červené knihovny. Typický román pro ženy. Ty silnější čtenářské osobnosti si vezmou poučení, že je třeba vzít osud do vlastních rukou a nenechat sebou manipulovat, nepoddávat se situaci. A ty slabší se ponoří do pohádkového světa, kde vše vyřeší velká láska a ti ostatní. Čtivé, ale nanejvýš na tři hvězdičky.

Catherine Cookson
anglická, 1906 - 1998