Dolanův cadillac

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Z odpadu umyvadla v koupelně vykoukne prst a zaútočí. Zuby na klíček z obchodu se suvenýry se promění v krvežíznivého dravce. Dálnice v Nevadské poušti pohřbí luxusní cadillac i s jeho majitelem. Americká letiště terorizuje upír s pilotním průkazem a špičky tenisek vykukující zpod dveří kabinky na toaletě neznamenají, že nohy v nich patří živému člověku. A Janis Joplin by na vás už dávno neměla promlouvat z reálu, tím méně vám proslulým chraplákem nabízet účast na koncertě pekelně dobré kapely... Podle Kinga hororová povídka má být něco jako zlý pes ze skládky, který vás kousne, když se k němu přiblížíte moc blízko. Tyhle povídky koušou důkladně, jak už to strach a napětí dokážou, ale autor se vám za to rozhodně nepůjde omlouvat. Správně předpokládá, že právě riziko kousnutí je jedním z důvodů, proč jste si jeho knížku vybrali. Povídky uveřejněné v této knize jsou první polovinou rozsáhlého povídkového souboru, který na začátku devadesátých let v USA vyšel pod názvem Nightmares & Dreamscapes. Druhou polovinu vydalo nakladatelství Beta pod názvem Pátá čtvrtina....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1148/nocni-mury-a-snove-vyjevy-1-dolanuv-efa-1148.jpg 3.9348
Série:

Noční můry a snové výjevy (1.)

Žánr:
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno:, Beta-Dobrovský
Orig. název:

Nightmares & Dreamscapes (1993)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Dolanův cadillac

Přidat komentář
Reat
19.10.2018

Už ani nevím, kdy jsem tuhle knížku začal číst, opravdu ne. Důvod, proč jsem jí odkládal bylo (pokud si matně pamatuji) to, že mě prostě moc nebavila. A tak to u Kinga občas mám....patří mezi mnou uctívané polobohy, ale nezřídka se u jeho knížek nudím tak, že je ani nedočtu. Není jich samozřejmě moc, převažují díla na úrovni geniality, ovšem neplatí to, s čestnou výjimkou titulní povídky, pro tento soubor. Sem tam záblesky (Zuby, Tenisky), jinak to celé připomíná takové nemastné neslané jednohubky z Ramy, okoralého sýra a levného salámu. Hlad ukojí, ale nechutnají.....

evickakyticka
09.08.2018

Kinga mám ráda. Dokáže nabídnout všelijaké chutě. Tady jsem si pochutnala:)

StephenKingje
07.02.2018

Moje již sedmá povídková kniha od Maestra Kinga a opět se povedla. Jako povídky se mi nejvíc líbily Nechte dítek jíti ke mně a Zuby. Ostatní povídky byly většina nadprůměrná a některá průměrná. Ale opět mám důvod, proč tohohle geniálně-zvráceného autora číst dál.

Arisu
07.02.2018

Ne. Nuda. Hodiny by mi lépe ubíhaly v Rockenrolovém nebi než při čtení tohoto výboru z (nejen) Kingových nočních můr. Avšak dočteno. Odškrtnuto.

smazenaryba
11.03.2017

King starne a ikeď by som klamal, keby som tvrdil, že ma jeho novšia tvorba už nebaví, stráca sa z nej istá odviazanosť, typická pre majstrovu ranejšiu tvorbu. Keď sa vám potom do rúk dostane jeho staršia vec, ktorú ste z nejakého dôvodu ešte nečítali, je to ako zájsť na pár pív so starým kamošom, ktorého ste už roky nevideli. Je to stretnutie utešené, trochu nostalgické, ale hlavne je to rovnako dobrá zábava ako kedysi. Naštartujte buldozér, zapnite záhradné nožnice a pripravte sa na ten najhustejší rockandrollový koncert svojho života :).

jardass
11.09.2016

Velmi stručně. Tři hvězdičky za to, že má i mnohem lepší povídkové sbírky (Všechno je definitivní, Srdce v Atlantidě apod.). To ale neznamená, že by nestálo za to tuhle knihu číst. Obsahuje lepší i slabší kousky.

gemi
10.06.2016

Mám rád Kinga romanopisce, protože člověk se může dokonale sžít s postavami a každý večer se těší, až se zase v příběhu posune dál. U povídek toto nenastane, protože jde o jednohubky, které navíc nenechají žádnou zvláštní chuťovou stopu, takže nelákají brát si další a další. Je to logické, protože začátek každé knihy je více či méně nezáživný a King bohužel neumí příliš závěry. Takže při čtení povídek se nejdřív chvíli nudíte, pak se děj rozjede a většinou místo očekávaného bombastického finiše splaskne jako bublina. Tato sbírka povídek mi ze všeho nejvíc připomněla seriál Příběhy ze záhrobí. Někdy jsou povídky tajemné, někdy napínavé a někdy poněkud divné (Přerůstá vás). Pro ortodoxní milovníky hororu doporučuji povídky Zuby a Prst (ten je obzvláště výživný).

jan0504
07.05.2016

King zase "uletel" na svojich poviedkach, ale niektoré sú celkom fajn. Dobre sa to číta...