Doktorka z Boloně

Doktorka z Boloně https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142189/bmid_doktorka-z-bolone-qDh-142189.jpg 4 83 31

Boloňa 1552. Carla se narodí se znetvořujícím ohnivým znamením – pro inkvizici ostudným znamením hříchu. Aby se ho zbavila, sní o tom, že se stane lékařkou. Ale studium medicíny je jí jako ženě nedostupné. Carla se nevzdává a všechny své naděje vkládá do mladého charismatického chirurga Gaspara Ragliacozziho, do něhož se ke všemu beznadějně zamiluje...... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Medica von Bologna , 2010

LéňaM
LéňaM
26.11.2014 5 z 5

Ač jsem o tohoto autora četla všechny knihy tak i když se mi tato líbila, řekla bych že byla nejslabší z jeho děl.
Pěkný historický román,ale nepohladí srdíčko a nezůstane dlouho v hlavě. Taky mě trošku štvala naivita hlavní hrdinky i když to byla chytrá žena. Shrnuto - kniha pěkná,ale četla jsem lepší :)

vincek1
vincek1
17.10.2014 3 z 5

Přečteno, odevzdáno do knihovny a semtam zanechaný dobrý dojem. Shoduji se se čtenářkou Dadula, příliš mnoho latiny. Jiné knihy tohoto autora, které jsem četl se zdály býti lepšími.

Dadula118
Dadula118
06.10.2014 4 z 5

kniha se mě líbila.Sice tam bylo moc lékařských popisů,děj mohl být víc rozvinutý,ale dávám čtyři hvědičky.

iva.germek
iva.germek
23.01.2014 5 z 5

Velká spokojenost,čtivé a zajímavá doba,dobře popsaná.Je to lehčí čtení od Serna než je ranhojič.Já doporučuji.

Babouš
Babouš
14.08.2013 3 z 5

Pokud máte rádi historii, kniha se vám zřejmě bude líbit. Já preferuji děj i za cenu nepřesností, proto mi kniha příliš nesedla. Autor totiž vykresluje spíše dobu a reálie, než postavy a jejich jednání.

renatah
renatah
01.07.2013 4 z 5

Opět jsem se nezklamala, čtivá, napínavá knížka.

evasamankova
evasamankova
02.06.2013 3 z 5

Z této knihy jsem trochu v rozpacích. Byla čtivá a poučná. Ale musím přiznat, že mě nijak nepohltila. Hrdinka, ač to neměla vůbec snadné, mi nijak k srdci nepřirostla. Asi proto, že první polovina knihy byla zahlcena latinskými výrazy a medicínskými obraty. A v ději se téměř nic neudálo. Druhá polovina knihy byla více o příběhu samotné Carly a tak pro mě i čtivější. Autor se pokusil několikrát šokovat, ale bylo to spíše hodně velké tlačení na pilu. Jako celek kniha nebyla špatná, ale přeci jen se mi mnohem více líbila sága o Porodní bábě nebo Ranhojička od R. Jordan.

fraste
fraste
27.05.2013 5 z 5

velmi se mi líbila,i když některé knihy autora byly lepší

kattyV
kattyV
01.05.2013 2 z 5

Abych pravdu řekla, byla jsem docela zklamaná. Román ze 16. století sice pokryl díru v mých vědomostech ohledně vývoje lékařství, protože můj oblíbený Ranhojič se odehrává ve století 12. a Šaman ve století 18., ale jinak mi název Doktorka z Boloně přišel dost nadnesený, Hlavní hrdinka totiž sice touží být lékařkou, ale nakonec se opravdovému léčení věnuje asi tak rok. Když tedy pominu to, že pracovala jako ošetřovatelka mezi jeptiškami a do lékařské sféry si udělala občas malý výlet. To by mi ale ještě tak nevadilo, doba byla těžká a žena jako lékařka nepřijatelná. Spíše na mne nepůsobila dobře hrdinka, u které jsem měla pocit, že se polovinu románu utápí v depresích a nečinnosti, případně činnosti, která s lékařstvím nemá nic společného.

petricka2
petricka2
13.04.2013 5 z 5

Skvělá kniha, která především ukazuje to, jak to měly ženy v minulosti ve společnosti těžké.

siena
siena
02.04.2013 4 z 5

Bylo to mé první setkání s autorem a setkání to bylo velmi příjemné. Kdo se zajímá o historii medicíny, lékárnictví, tak příběh Carly Marii Castagnolo musí zaujmout. Popis Benátek, postihnutých morovou epidemii, byl pro mne opravdu působivý. Doba to rozhodně nebyla jednoduchá a radostná. Myslím si, že se ji W. Sernovi podařilo zdařile přiblížit .