Doktorka Viktorie

Doktorka Viktorie https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432366/bmid_doktorka-viktorie-8S8-432366.jpg 4 131 47

Viktorie obětovala soukromý život poslání lékařky, které pro ni znamená víc než rodina. Kvůli práci se dokonce vzdala i vlastního syna a po krachu manželství věnuje čas výhradně kariéře. Když je však za záhadných okolností brutálně zavražděna její kolegyně, otřese se Viktoriin svět v základech. Policie totiž přichází s hypotézou, že pachatel zaměnil oběti a mrtvá měla být právě ona. Motiv? Neznámý. Situaci přiostří bomba instalovaná v autě dalšího lékaře z nemocnice, ve které je Viktorie zaměstnaná. Dvě zdánlivě nesouvisející vraždy způsobí mezi personálem kliniky poplach a mladá lékařka začíná navzdory své tvrdé povaze propadat panice. Tragické události ale nekončí. Umírá další mladá žena a následně se obětí útoku stává také hlavní hrdinka. V přímém ohrožení života Viktorie pochopí, že honba za kariérou a věhlasem ji připravila o to nejcennější – lásku a dítě. Bohužel jí však zbývají pouhé minuty a ona už své chyby možná nikdy nenapraví.... celý text

RADOST
12.01.2021 3 z 5

Moje první kniha od této autorky. Rozčarování. Ta kniha nemá "duši". Je to dokonale propracovaný detektivní námět (přesto jsem pachatele odhalila) sepsaný s řemeslnou dovedností. S precizními dialogy, které jsou však většinou velmi vzdálené běžné mluvě. Ta kniha není psaná od srdce a s láskou . Je psaná jen a jen pro efekt. I jiné knihy jsou takto cílené, ale není to na nich tak znát. U této mi to opravdu vadilo.

Prateri
07.01.2021 4 z 5

Lékařské prostředí, lékařka špička ve svém oboru, chladná jako ledová královna, bez emocí, kterou osud donutil, aby změnila své priority. Děj určitě napínavý. V textu mi trochu drhla samomluva a úvahy doktorky Viktorie, které vedla v duchu. Pak už jsem byla protivná sama sobě, protože jsem na to doslova číhala. Můj problém.

Ann98
20.12.2020 5 z 5

Opět příběh z lékařského prostředí, což mě maličko zklamalo. Ve finále kniha zase tak špatná není. Jediný problém jsem měla se samotnou hlavní hrdinkou, konkrétně s její cynickou povahou. Nějak ne a ne si na ni zvyknout. Přitom takových lidí jako je Viktorie po světě běhá víc než dost. Více promyšlená mi zde přišla zápletka. Jakoby se autorka knihu od knihy zlepšovala. Vybrat si mezi touto knihou a Vůní noci? Pravděpodobně bych se nedokázala rozhodnout.

Bruklinka
05.12.2020 2 z 5

Vidím, že jsem v menšině, ale tohle bylo pro mě zklamání. Asi jsem čekala moc. Pachatele jsem tušila, takže ani překvapení se nekonalo. Příběh sám o sobě špatný nebyl. Ale styl psaní byl hrozně strojený, nereálný, dialogy umělé, nerealistické, knize chyběla korektura.

bagel
20.11.2020 4 z 5

Čtivé, děj ubíhal rychle, vadil mi místy příliš šroubovaný styl.

Ira13
11.11.2020 4 z 5

Ráda čtu knihy z lékařského prostředí. Dobrá zápletka, ale trochu mi chybělo víc napětí. A Viktorie mi byla fest protivná, že se mi k ní občas nechtělo vrátit. Ale nutně jsem potřebovala vědět proč někdo vraždí a konec jsem zhltla

Arsi
02.10.2020 4 z 5

Moje první setkání s autorkou. A nelituji. Dobrý psychologicko-detektivní román.

xena2711
15.09.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale autorka má určitě lepší kousky.

i.stefany
01.09.2020 4 z 5

Nebylo to špatné. Psychologický román z lékařského prostředí, který se dobře čte. Zápletka byla docela zajímavá, dialogy se mi zdály přirozené, jen mě v některých spojeních hrozně štval výraz "Ach". To přece nikdy nikdo neřekne. A ještě poznámka, ohledně jména postavy... V jedné z kapitol bylo místo Luboš uvedeno Leoš.... To by se nemělo stávat. Jinak dobré čtení.

Janaves
30.08.2020 3 z 5

Odpočinkové čtení. Není to špatné,ale Černá vdova se mi líbila víc.

evask
20.08.2020 3 z 5

Moje první setkání s autorkou. A zároveň poslední. Dialogy nepřirozené, text vyumělkovaný. Prostě mně nesedí. Dva a půl * bych jí dala.

berila
16.08.2020 4 z 5

Příjemné překvapení, dala jsem se do čtení na základě velmi slušného hodnocení a vůbec toho nelituji. Určitě stojí za přečtení.

kneslova
11.08.2020 5 z 5

O této autorce jsem nic nevěděla a knihu jsem četla takovou náhodou teď o prázdninách a musím jen chválit, výborná detektivka, velká čtivost. Jediné o čem bych pochybovala je ten motiv, ale moc mě to bavilo a ještě česká autorka. Podívám se na její další knihy.

Inka8
29.07.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem . Napínavá a skvělá , jako jiné od této autorky

Dalexa
16.07.2020 4 z 5

Ráda čtu tuto autorku,její knihy mají spád, nejsou tam žádná nudná místa. Jen mi trošku lezla na nervy paní doktorka svou cynickou povahou, takže mi chvílemi byla až nesympatická tím, jak se projevovala. Na druhou stranu to její chování pochopí člověk, který si prošel stejným, nebo podobným osudem v dětství jako ona. To určitě zanechá následky. Takže jsem ji i občas i chápala. Nakonec se u ní projevily zdravé emoce a tím si to u mně vyspravila.

LeSk
12.07.2020 5 z 5

Parádní počtěníčko, zpočátku jsem se nemohla zakousnout, ale pak to byl fičák a úplně mě mrzí, že kniha skončila. Mělo to rychlý spád, pachatele jsem neodhalila. Velmi doporučuji.

ctenarkaEva
21.06.2020 5 z 5

Skvělé čtení z nemocničního prostředí a ze života lékařky. Líbilo se mi propojení detektivky, napětí s trochou romantiky. Postupně jsem začínala tušit, kdo je pachatel, ale užila jsem si i překvapení. Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

majík1
14.06.2020 5 z 5

Kniha byla super a opět s nečekaným koncem.Určitě doporučuji

veronika0382
12.06.2020 5 z 5

Markéta píše velmi čtivě, využívá běžné situace ze života a přijde mi, že je každou knihou lepší a lepší. Ač to říkám pokaždé, a že už si vždy myslím, že se to nedá příště překonat, tak dá! Nepíše zdlouhavě, všechno je tak akorát a zápletka zde byla zkrátka perfektní. Nedokázala jsem se prostě odtrhnout! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Zuzka12627
10.06.2020 4 z 5

Chvílemi byla kniha zdlouhavá, ale příběh jako takový paráda. Skvěle napsána kniha a závěr mě opravdu překvapil. Určitě doporučuji přečíst.