Doktorka Valérie

Doktorka Valérie je mladá půvabná kardioložka, která se nezištně stará o chudé obyvatele na Guadeloupu. Exotický ostrov v Antilách s luxusními hotely a překrásnými plážemi je sice pro smetánku rájem na Zemi, ale současně také místem, kde se domorodci tísní ve slumech, sužováni bídou, organizovaným zločinem a zlými kouzly. Jednoho dne je lékařka ve své ordinaci nalezena mrtvá. Kdo měl zájem odstranit tak dobrou duši? Z vraždy je obviněna stará podivínská stařena. Ale Ludovicův instinkt napovídá, že případ zdaleka není uzavřen....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/9027/doktorka-valerie-9027.jpg 3.119
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Alpress

L´Enfant de Morn´voie, 2003

Kniha Doktorka Valérie

Vatter83

Detektivka, která se snadno četla. Vyřešení vraždy, za kterou se skrývá organizovaný zločin, by dle mého vydalo na 1x tak dlouhý román. Příliš jednoduché řešení bez hlubšího pátrání detailů. Hlavní vyšetřovatel - netypická postava s málem nadpřirozenými schopnostmi. :-)

knihomolka525
13.06.2020

jednoduchá dějová linka opepřená sem tam napětím.Nezaujala.

čef
21.01.2020

Trochu nevšední detektivka, kde pátrač je lékař od pojišťovny na jednu ruku ochrnutý, ale bojovník nad všechny pouliční rváče na Guadeloupu. Děj se tedy odehrává převážně zde, ale také v Paříži. Co se tedy skrývá za vraždou idealistické doktorky a zmizením řady dětí v nejchudší čtvrti hlavního města tohoto exotického ráje, je dobré si zejména před cestou tam a do podobných končin určitě přečíst. Zvláštní příběh, který mne celkem pobavil.

Driftersoul
23.10.2018

Naivní, jednoduché a téměř prostoduché. Jediným pozitivem je zajímavé místo převážné části děje - francouzský ostrov Guadalupe v Karibském moři a popis jeho přírodních krás.

helenkan
14.10.2017

Pěkná detektivka a příjemná změna. Neměla jsem nervy na prasknutí. :-) A to je někdy taky fajn. :-)

Ester71
13.12.2016

Určitě už jsem četla napínavější detektivky, tahle byla příjemným relaxem..

ladyfromskye
21.07.2013

Ty dvě hvězdičky jsem dala jedině za to, že se tato detektivka zabývá stále aktuálnějším a děsivějším tématem - obchody s bílým masem, orgány, dětmi a drogami. Možná taky za to, že to bylo celkem čtivé, když jsem to dočetla. Ale jinak jsem byla velmi nespokojená, hlavní hrdina se mi zdál dokonce hloupý, když nedokázal odhalit tak průhledné triky, které jsem rozeznala i já, která mám jinak v detektivkách potíž odhadnout, co která postava skrývá a jaká je doopravdy.

Lucy
19.09.2011