Doktorka Samantha

Doktorka Samantha https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2651/bmid_doktorka-samantha-Ass-2651.jpg 5 622 125

V roce 1881 získává Samantha Hargraveová jako jedna z prvních žen diplom na lékařské fakultě. Je to doba, kdy lidé umírají z nedostatku hygieny, kdy porodní bolesti jsou považovány za boží trest a každý si bez receptu může koupit léky třeba i se smrtícím účinkem. Jako mladá odjíždí Samantha z Londýna do Ameriky, avšak ani tam není společnost o nic osvícenější - a kromě toho i zde je představa ženy jako lékařky nepředstavitelná. Svádí boj nejen za možnost provozovat vlastní lékařskou praxi a zachraňovat lidské životy, ale i za nástup modernějších medicínských metod a v neposlední řadě také za své osobní štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Domina , 1984

knihomol 61
07.05.2013

Vekmi pěkná kniha od této autorky. Bohužel o těch ostatních to říci nemohu.Ač jsem se snažila od této autorky přečíst ještě jiné tituly,vždy jsem je odložila. Tak zajímavý popis dějin lékařství jsem ještě v ruce neměla. Možná je to tím,že kniha měla více stran, a proto se autorka mohla více rozepsat. Mám tuto zkušenost i s jnými autory/autorkami . Jakmile nemá knížka alespoň 250-300 stran ,spisovatel se neumí rozpsat nebo já nevím co se to s nimi děje. Tak to vidím já./samozřejmě počítám s obvykloiu velikostí písma/.

spirit
07.05.2013

Kniha je úžasná, příběh je velmi zajímavý.

rtesarova88
06.05.2013 5 z 5

Úžasná kniha jako všechny ostatní od této autorky. Skvěle propracovaný.

hlina
05.05.2013 4 z 5

Velmi čtivá knížka. Od začátku mě uchvátila odhodlanost hlavní hrdinky. Moc jsem jí fandila. A zvraty v osobním životě pro mě byly překvapující. Asi nejvíc mě na celé knize zaujala naděje, která se knihou vinula jako červená nit.

stopař
03.05.2013 5 z 5

Opravdu nádherný příběh

julie z moravy
28.04.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila. Při jejím čtení jsem byla ráda, že žiji v současnosti.

valovapeta
20.04.2013 4 z 5

no, začátek pro mě tak na tři hvězdičky, ale postupně se jsem se vyšplhala až na čtyř, pět nedávám, to dávám knihám, které mě zaujmou, že od nich nemůžu odejít(např. Duhový had, kterému jsem dala pět hvězdiček), ale konec této knížky se mi líbil více jak začátek

princesse
16.04.2013 5 z 5

Četla jsem před lety a dodnes si pamatuji jak mne kniha uchvátila. Skvěle se četla a nemohla jsem prostě přestat. Rozhodně se k ní vrátím a doporučuji přečíst.

alsae
21.03.2013 5 z 5

Když jsem tuhle knížku před pár lety četla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Skvělý příběh, ke kterému se jednou určitě vrátím.

Startrek_lu
18.03.2013 5 z 5

Krásný příběh, velmi čtivá kniha, moc ráda se k ní vracím.

Barolenka
10.03.2013 5 z 5

Kniha mne velmi chytla a nedalo se od ní odejít. Moc se mi líbila, je to kniha na kterou se nezapomíná.

Luki32
12.01.2013 5 z 5

Jednoznačně jedna z nejlepších knih, jakou jsem v poslední době četla.
Všem maximálně doporučuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Monanan
14.12.2012 5 z 5

Kniha mně uchvátila. Darovala jsem ji mamince k narozeninám asi před 10 lety a půjčila ji k přečtení všem svým kamarátkam. Vypadá síce teď jako šalátové vydání ale čte se jedním dychem. Neskutečně dobré čtení:-)
Teď si kompletuji všechny knihy od Barbary a uvidíme jak mně chytí jiné příběhy z pera Barbary WOODové:-)Doporučuji k přečtení:-)Hodnotím 100%!!!

alzbetaf3
28.10.2012 5 z 5

Kniha, která mě velice inspirovala... příběh je opravdu velmi poutavý a pro mě jako pro zdravotníka je krásnou výpravou do medicíny 19.století. Často se k ní vracím.

modranka
22.10.2012 5 z 5

Nádherný príbeh...

Ganesha
07.09.2012 5 z 5

Po dlouhém hledání mi maminka doporučila tuto knihu. Ač jsem předpokládala, že jde jen o tupý románek, kniha mě velmi překvapila :) Je čtivá, krásná a k tomu všemu, se člověk ještě dozví o medicíně 19. století. Doporučuji všem :) A věřím, že to není poslední kniha, kterou jsem od této autorky četla.

Vernika
06.09.2012 5 z 5

Opravdu nádherná kniha. Po ní jsem se zamilovala do lékařství.

Marika Vanova
19.05.2012 5 z 5

Perfektní kniha z počátků, kdy teprve ženy hledaly a draly se o své místo v lékařství.

evafort
13.05.2012 5 z 5

zajímavá knížka, moc se mi líbila a bylo mi skoro líto, že už končí...

georginaa
09.04.2012 2 z 5

Tento děj mě svým způsobem připomíná z filmovanou doktorku Quinovou, která též si musela vydobýt pozici mezi muži, aby byla uznávanou. A tak je to i v knize o Samantě, která musela čelit různým mužským kritériím a ukázat že ona je lepší, než kterýkoliv jiný doktor.