Doktorka Lucy

Doktorka Lucy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47268/doktorka-lucy-47268.jpg 1 7 4

Hlavní hrdinka, dětská lékařka Lucy Weissová, je typicky úspěšná, pracující matka, která spolu s manželem vychovává milované děti na předměstí velkoměsta. Její vlastní životní osud ji však vyřazuje z průměru. Prožila těžké dětství v pěstounské péči, je až přehnaně úzkostlivá v zaměstnání, kde pracuje s podobnými pacienty v ohrožení, jako bývala sama, a jejich rodinami. Autorka vypráví příběh o tom, jak velice důležitá je péče o děti. Práce zavádí Lucy do světa rodin žijících na okraji společnosti, kdy se každodenně musí rozhodovat, zda to, čeho se určití rodiče dopustili, je natolik nekompetentní - nebo tak hloupé - že to ohrožuje jejich děti. Jejím úkolem je přijít a zakročit, když musí. Lucy se snaží udržet rovnováhu mezi svou prací a svou rodinou, užívat si času s vlastními dětmi a pohlížet na ostatní rodiny se smyslem pro humor, spravedlivě a laskavě. Proto lze o Perri Klassové napsat: Jen málo spisovatelů píše tak krásně a autenticky o rodičovství.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Oldag

Mercy rule , 2008

Yaya
12.06.2017

Tequila rozbřesk - to snad ne?

edisek83
02.11.2015 odpad!

Většinou všechny knihy dočtu do konce, ale tahle se opravdu nedala, vzdala jsem to ještě před půlkou....škoda ztrácet čas, jsou lepší knihy.

Evička
17.06.2015

Asi v polovině jsem skončila a nedočetla, bylo to o ničem, knížka mě vůbec nebavila.

Ellis
11.08.2014 1 z 5

Tak tahle autorka krásně rozhodně nepíše. Pokoušela jsem se číst, protože jde o téma, které mě obvykle baví. Ale ten sloh, to je děs. V jedné větě je 6x ! spojka "a", to se opakuje neustále. ......a.......a...............a...a....a. Je to nepříjemné, divné. Těžko se mi držela nit. Nedočteno.

Autorovy knížky

Perri Klass